کد خبر : 96511
/ 07:59

حال مشهد خوب است

بارندگی‌های رگباری در کنار خسارت‌های جزئی به چهره شهر طراوت بخشید

حال مشهد خوب است

شهرآرا آنلاین - ابوعطا | بارش ٢۵میلی‌متری باران در شامگاه شنبه مشهد، گذشته از بروز خسارت‌هایی اندک به مراکز تجاری و منازل مسکونی، موجب وحشت عمومی میان شهروندان شد. چرا که تصاویر منتشر شده از سیلاب‌های مخرب شمال و غرب کشور تمام ایرانیان را در شوک فرو برده بود و ترسی نهفته از تکرار این فجایع در دیگر نقاط کشور همچنان وجود داشت.

ماجرای بارندگی‌های گسترده مشهد که پیش‌تر از سوی سازمان هواشناسی هشدارهای لازم درباره آن داده شده بود، با پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی مسئولان شهری و استانی در مشهد و استان خوشبختانه بدون خسارت‌های جدی به‌خیر گذشت و این بارش‌ها موجب بروز طراوت و شادمانی چهره مشهد شد.

طبق اظهارات امیر عزیزی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد، آتش‌نشانان شب سختی را پشت سر گذاشتند و در مجموع پاسخ‌گوی ١٨٨١تماس تلفنی شهروندان در فاصله زمانی بارندگی‌ها بودند. در همین راستا نجاتگران و امدادگران آتش‌نشانی مشهد ١۵۴مورد عملیات انجام دادند که ١٢١مورد این حوادث مرتبط با آب‌گرفتگی منازل و اماکن تجاری بود. همچنین نجاتگران این سازمان موفق به رهاسازی ۵خودرو گرفتار در گل و لای و مرتفع کردن ٢٢‌مورد آب‌افتادگی معابر شدند.

﷯۵مورد آب‌افتادگی داخل اماکن عمومی و ٢‌مورد سقوط درخت از دیگر حوادث نیز رفع خطر مرتبط با بارندگی بود که با اقدام بهنگام مأموران آتش‌نشانی شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی