کد خبر : 96512
/ 08:00

قاچاقچیان ٩میلیاردی در بند

عملیات‌ نوروزی پلیس به شناسایی ٢٩انبار مملو از کالاهای قاچاق در مشهد منجر شد

قاچاقچیان ٩میلیاردی در بند

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - از آنجا که واردات بی‌رویه کالا و قاچاق، چرخ اقتصاد جامعه را معیوب و رونق بازار داخلی را از بین می‌برد در ایام تعطیلات نوروزی امسال تیم‌های اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌رضوی طی اقداماتی اطلاعاتی و رصد میدانی با هدف شناسایی محموله‌های قاچاق موجود در بازار و کوتاه کردن دست سودجویان، گشت‌های منسجمی را در مشهد ترتیب دادند که در این میان از وجود ده‌ها انبار دپوی انواع کالاهای قاچاق مطلع شدند. موضوع برای شناسایی محموله‌های غیرقانونی و دستگیری قاچاقچیان، با مرجع قضایی مطرح شد.

با صدور مجوز قضایی کار عملیاتی کارآگاهان پلیس آغاز و محل‌ انبارهای ردزنی شده تحت کنترل نامحسوس مجریان قانون قرار گرفت. تحقیقات میدانی مأموران ادامه داشت تا اینکه نقشه این عملیات وارد مرحله اجرایی شد و اولین انبار که محل دپوی مقدار زیادی برنج بود بررسی شد. کارآگاهان در این مرحله از عملیات خود علاوه بر دستگیری یک متهم چندین تن برنج خارجی بدون مجوزهای قانونی را کشف و ضمیمه پرونده وی کردند.

مرحله بعدی این عملیات نیز ساعتی بعد به اجرا درآمد که یک انبار غیرمجاز دیگر حاوی یک محموله چند تنی برنج مورد بازرسی مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت. با تیز‌هوشی ضابطان قضایی این محموله قاچاق نیز به چنگ قانون افتاد و یک متهم دیگر هم گرفتار پلیس شد.

 

پایانی بر فعالیت ١٩قاچاقچی 

همچنین تیم‌های اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی به اجرای بخش‌های دیگری از عملیات خود به شناسایی و کشف دیگر انبارهای دپوی کالاهای قاچاق پرداختند و طولی نکشید که ۴انبار دیگر نیز شناسایی شد.

مأموران پلیس از همین رو محل‌های غیرمجاز دپوی محموله‌های قاچاق را مورد بررسی قرار دادند و از دل این اماکن مقدار زیادی حبوبات، برنج و لوازم آرایشی و بهداشتی بدون مجوز قانونی کشف و ۴متهم دیگر را هم دستگیرکردند.

تیم‌های عملیاتی پلیس آگاهی خراسان‌رضوی حین رصد چندین منطقه دیگر شهر مشهد ٣انبار را ردزنی و طی مجوز قضایی به این اماکن ورود پیدا کردند. از جایی که تیر مجریان قانون درباره این مکان‌های غیر‌مجاز هم به هدف برخورد کرده بود، کارآگاهان پلیس توانستند در بازرسی از این مراکز چندین تن برنج، البسه و لوازم آرایشی و بهداشتی دیگر را کشف و ضبط و چند متهم دیگر را نیز دستگیر کنند.

ایام تعطیلات نوروزی رو به اتمام بود که ١٠‌محل نگهداری کالای غیر‌مجاز دیگر در چند منطقه حاشیه‌ای مشهد شناسایی و مورد بازرسی قرار گرفت و مجموع این انبارهای ردزنی شده را به رقم ١٩‌ رساند.

تحقیقات و رصد میدانی مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌رضوی در محلات، خیابان‌ها و برخی از مناطق دیگر مشهد ادامه داشت که ١٠انبار دیگر مورد شناسایی مجریان قانون قرار گرفت و دست ١٠سوءاستفاده‌گر اقتصادی نیز در این میان برای پلیس و دستگاه قضایی رو شد.

 

کشف صدها تن خشکبار، برنج و حبوبات

﷯با پایان عملیات‌ شناسایی انبارهای دپوی محموله‌های قاچاق در مشهد فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی در تشریح جزئیات این طرح ضربتی بیان کرد که خوشبختانه با اقدامات مجدانه همکاران ما در پلیس آگاهی و دستور مراجع قضایی دست ٢٩‌قاچاقچی برای قانون رو و ٢٩محل دپوی کلاهای غیرمجاز آن‌ها شناسایی شد.به گفته سردار محمد‌کاظم تقوی در این عملیات‌ها مأموران ما موفق شدند۶۶‌هزار و ٢٠٠‌کیلو‌گرم برنج خارجی، ۵٠هزار و ۴۵٠کیلو گرم خشکبار، ١۴۶هزار کیلوگرم حبوبات، ٢هزار و ٨٩٩قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی و انواع لوازم خانگی، البسه خارجی، لوازم یدکی و لوازم‌تحریر که همگی فاقد مجوز بودند را کشف کنند.وی ادامه داد که طبق ارزیابی صورت گرفته کارشناسان، ارزش محموله‌های قاچاق کشف شده ٩۴میلیارد و ٢٣۵میلیون ریال برآورد شده است که در همین باره به دستور مقام قضایی ۵دستگاه خودرو سبک و سنگین توقیف و روانه پارکینگ شدند. همچنان در این طرح‌های ضربتی ٢٩متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات و کشف دیگر جرائم احتمالی به دادسرا معرفی شدند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی