کد خبر : 96513
/ 08:02

دستگیری ١٣ متهم گوشتی

پلیس و کارشناسان بهداشتی موفق به کشف ١٢٠٠٠ کیلو گوشت قرمز فاسد در مشهد شدند

دستگیری ١٣ متهم گوشتی

شهرآرا آنلاین - محمد‌جواد ابوعطا| دستبندهای قانون که دور مچ دست‌هایشان حلقه زد، گویا تازه متوجه شدند که قصد چه اقدام شرورانه‌ای را داشته‌اند. البته هر کدام برای توجیه حضورشان در آنجا بهانه‌های مختلفی را پشت سر هم ردیف می‌کردند، اما گوش مأموران انتظامی و کارشناسان بهداشتی از این ننه‌من‌غریبم بازی‌ها پر بود و تنها راهکار موجود، رسیدگی قضایی به این پرونده بود.

ماجرای این پرونده از چندی پیش با پیگیری کارشناسان تعزیرات حکومتی مشهد آغاز شد. کارشناسان با ردزنی فروش گوشت‌های فاسد به قیمت بسیار پایین در بخش‌هایی از مشهد پس از جمع‌آوری این محصولات غیربهداشتی، به همین برخورد بسنده نکردند و به دنبال یافتن سرشاخه‌های توزیع گوشت‌های آلوده برآمدند.تحقیقات با تشکیل یک پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی آغاز شد و کارشناسان توانستند با ردزنی یک کارگاه زیرزمینی در یکی از مناطق مشهد، از راز اقدامات شرورانه اعضای این کارگاه پرده بردارند.این موضوع برای برخوردهای قانونی به پلیس اعلام شد و با توجه به حساسیت موضوع که پای سلامت شهروندان در میان بود، سردار محمدکاظم تقوی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی دستور ویژه‌ای را صادر کرد و گروهی از افسران کلانتری شفا مأموریت یافتند تا به این پرونده ورود کنند.

مأموران با بررسی‌های ابتدایی و شناسایی محل این کارگاه غیرمجاز پس از هماهنگی‌های لازم با رئیس شعبه اول تعزیرات حکومتی خراسان‌رضوی به همراه کارشناسان شبکه دام‌پزشکی مشهد، وارد عمل شدند و در اقدامی ضربتی این کارگاه غیرمجاز را بازرسی کردند.

در پی این بازرسی مأموران موفق به کشف حجم زیادی گوشت قرمز شدند که پس از بررسی‌های کارشناسان بهداشتی مشخص شد تمامی این محموله بزرگ غیربهداشتی و فاسد است و متهمان قصد داشته‌اند این محموله را پس از بسته‌بندی که مقادیر زیادی از این محموله بسته‌بندی شده بود، در بازار به فروش برسانند. بررسی‌های بعدی مشخص کرد که میزان گوشت‌های فاسد ١٢هزار کیلو بوده است و ٩متهم که مشغول بسته‌بندی این گوشت‌ها بودند دستگیر شدند.

در ادامه مأموران متوجه شدند که ۴متهم دیگر نیز با خودرو کامیون به محل مراجعه کرده‌اند و احتمالا قصد جابه‌جایی این محموله را دارند که این افراد نیز دستگیر شدند.

به گفته فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی متهمان پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند و با دستور ویژه قضایی این کارگاه غیرمجاز پلمب شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی