کد خبر : 96555
/ 08:22
رئیس جدید استان از مسیر پیش‌روی موسیقی خراسان می‌گوید

انجمنی برای ۴ماه

انجمنی برای ۴ماه

شهرآرا آنلاین - نگار راد| در روزهای پایانی سال٩٧ بود که براساس حکمی ازسوی رئیس انجمن موسیقی ایران، محمد حق‌گو، مجتبی قیطاقی، مجید کلاهدوز و محمود اسکندری به‌عنوان اعضای جدید هیئت‌مدیره انجمن موسیقی خراسان رضوی منصوب شدند. از این بین مجتبی قیطاقی، نوازنده و پژوهشگر موسیقی که در دوره پیشین نیز عضو هیئت‌مدیره انجمن موسیقی بود، به‌عنوان رئیس انجمن موسیقی خراسان رضوی، آرای اعضای هیئت‌مدیره را کسب کرد. پیش از این علاوه‌بر قیطاقی، احمد بیان، محمد‌جواد سام‌نژاد و هنگامه عظیمی اعضای هیئت‌مدیره انجمن موسیقی را تشکیل می‌دادند و حامد طاهری‌تهرانیان نیز ریاست آن را برعهده داشت.

 

﷯ انجمنی برای ۴ماه

دوره فعالیت هیئت‌مدیره انجمن موسیقی استان‌ها برای دو سال تنظیم می‌شود اما اعضای دوره پیشین انجمن خراسان رضوی با وجود آنکه کارشان را از مرداد٩۵ آغاز کرده بودند و فعالیتشان باید در تابستان٩٧ به پایان می‌رسید، تا اواخر سال گذشته به کار خود ادامه دادند. حال با حکم انجمن موسیقی ایران، گروه جدیدی روی کار آمده‌اند؛ گروهی که حکمشان تا مرداد امسال ابلاغ شده‌است و قرار است انجمن موسیقی ایران پس از تاریخ یادشده برای هیئت‌مدیره‌های انجمن‌ موسیقی استان‌ها به‌صورت هم‌زمان، انتخابات سراسری برگزار کند. به‌گفته رئیس جدید انجمن موسیقی خراسان‌ رضوی، هیئت‌مدیره دوره قبلی نزدیک به یک سال بیشتر از آنچه در حکمشان بود، کارها را پیش بردند تا زمان انتخابات برسد اما این اتفاق رخ نداد و در فاصله چهار ماه مانده به انتخابات، ابلاغ جدیدی برای هیئت‌مدیره زده شد.

مجتبی قیطاقی، درباره روند انتخاب خود به‌عنوان رئیس این دوره انجمن موسیقی توضیح می‌دهد: وقتی هیئت‌مدیره مشخص می‌شود، اعضا می‌توانند یک نفر از میان خودشان یا فردی از بیرون را به‌عنوان رئیس انتخاب کنند و به تهران پیشنهاد دهند. تفاوتی که این دوره با دوره پیشین دارد، در این است که امسال رئیس انجمن از میان خود هیئت‌مدیره انتخاب شد اما دوره قبل، رئیس انجمن از بیرون هیئت‌مدیره انتخاب شده بود.

 

﷯ امید به فضای پیش‌روی موسیقی خراسان

این پژوهشگر موسیقی می‌گوید فعالیت‌هایش در چهار ماه پیش‌رو در ادامه برنامه‌ها، تلاش‌ و سیاست‌های کاری انجمن قبلی خواهد بود: «ما همان رویکرد قبلی را ادامه خواهیم داد اما در این بین برای شناخت ضعف‌ها و قوت‌ها، آسیب‌شناسی خواهیم کرد تا هرآنچه خوب بوده است، تقویت شود و در موضوعاتی هم که ضعف وجود داشته است، تجدیدنظر شود.» به عقیده او، برای برداشتن قدم‌های بعدی در زمینه موسیقی، مهم‌ترین وظیفه‌ای که اهالی موسیقی خراسان باید انجام دهند، مراقبت از اوضاع‌واحوال موسیقی است. از نظر قیطاقی، اگر این مراقبت دسته‌جمعی از موسیقی استان صورت نگیرد، احتمال آنکه پاره‌ای فعالیت‌ها به‌سختی انجام گیرد، افزایش می‌یابد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی