کد خبر : 96573
/ 08:47

سلطان شکر مشهد دستگیر شد

پلیس مشهد ۵میلیون کیلو شکر احتکار شده را کشف کرد

سلطان شکر مشهد دستگیر شد

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا - یک روز پس از دستگیری متهمان گوشتی در سودای فروش گوشت‌های فاسد در بازار مشهد، پلیس توانست دست اخلالگران در بازار شکر را که ۵میلیون کیلو شکر احتکار کرده بودند، رو کند.

اطلاعات این محموله احتکار شده در راستای طرح‌های مبارزه با احتکار کالا در مشهد و استان به دست آمد که نشان می‌داد عده‌ای سودجو با مخفی کردن حجم زیادی شکر قصد برهم زدن امنیت بازار و فروختن این محموله بزرگ به بهای گزاف را دارند.

با به دست آمدن این اطلاعات سردار‌تقوی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی به کارآگاهان مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی استان دستور رسیدگی به پرونده را داد.

کارآگاهان با پیگیری پرونده و پس از اطمینان از صحت موضوع، موفق شدند انباری که این محموله در آن احتکار شده بود را در حوالی مشهد شناسایی کنند.

شناسایی این انبار و تأیید دپوی حجم زیادی از شکر در آن، به اطلاع مقام قضایی رسید و مأموران با دریافت دستور ویژه قضایی، موضوع را به کارشناسان سازمان صنعت و معدن خراسان‌رضوی اطلاع دادند و طرح بازرسی از این انبار در دستور کار قرار گرفت.

کارآگاهان مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی استان پس از آخرین هماهنگی‌ها به همراه کارشناسان سازمان صمت در اقدامی ضربتی این محل را مورد بازرسی قرار دادند.

در بازرسی از این انبار مأموران موفق شدند ۵هزار تن معادل ۵میلیون کیلو شکر را که به قصد احتکار در این انبار مخفی شده بود کشف کنند.

بر اساس نظر کارشناسی بازرسان سازمان صنعت و معدن و تجارت خراسان‌رضوی، ارزش ریالی این محموله ١٧میلیارد و ۵٠٠میلیون ریال برآورد شده است.

﷯در ادامه کارآگاهان مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی استان توانستند یک متهم را در این باره دستگیر کنند و تحقیقات از متهم با دستور سردار تقوی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی برای مشخص شدن دیگر عوامل دخیل در پرونده آغاز شده است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی