کد خبر : 96586
/ 07:02

افزایش قیمت بلیت قطار شهری از ٢٣ فروردین

شورای اسلامی شهر مشهد در آخرین روزهای سال گذشته با افــــــزایش صدوپنجاه‌تومانی قیمت بلیت متروی این شهر در سال ٩٨ موافقت کرد. بر این اساس، این مصوبه از ‌جمعه همین هفته (‌٢٣ ‌فروردین) اجرایی می‌شود.

افزایش قیمت بلیت قطار شهری از ٢٣ فروردین

شهرآرا آنلاین - مدیرعامل شرکت بهره‌‎‏برداری قطارشهری مشهد از این افزایش خبر داد و گفت: بهای واقعی تمام‌شده هر نفر‌سفر در سال ١٣٩٨ معادل ٢۴٠٠ تومان است. این مبلغ بدون در نظر گرفتن سرمایه‌گذاری اولیه پروژه قطارشهری مشهد است. از این بهای تمام‌شده، ‌١۶٠٠ تومان را شهرداری تأمین می‌کند و مسافران فقط ‌٨٠٠ تومان را می‌پردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین‌مقدم تصریح کرد: با توجه به این مهم، طبق مصوبه شورای اسلامی که در اواخر سال گذشته به تصویب رسید، هزینه بهای بلیت خطوط١و٢ قطارشهری مشهد از ٢٣ فروردین ٩٨، از ۶۵٠ تومان به ٨٠٠ تومان افزایش خواهد یافت. وی درباره بهای بلیت تک‌‌سفره گفت: برخی از شهروندان که به خرید من‌کارت تمایلی ندارند، از بلیت تک‌سفره استفاده می‌کنند که هم‌اکنون قیمت آن ١٠٠٠ تومان است. او ادامه داد: در راستای افزایش بهای خدمات، هزینه بلیت تک‌سفره نیز ١٢٠٠ تومان خواهد شد. برای بلیت‎های تک‌سفره ۴٠٠ تومان دیگر بابت هزینه چاپ بلیت، پشتیبانی و دیگر موارد از سوی سازمان فاوا محاسبه می‌شود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی