کد خبر : 96588
/ 07:05

عبور خط٣ مترو از زیر خط١

دستگاه حفار تونل خط سوم از زیر ایستگاه بسیج واقع در خط اول قطار شهری مشهد گذر کرد

عبور خط٣ مترو از زیر خط١

شهرآرا آنلاین - ترنج وزیری - تقویت شریان‌های زیرزمینی مشهد از ‌مواردی است که همواره از سوی مدیران شهری بر آن تأکید شده است. به همین منظور، مسئولان این بخش با وجود همه مشکلات، توان خود را در راستای پیشرفت پروژه قطار شهری مشهد به کار بسته‌اند. خبر جدید در این زمینه هم این است که دستگاه حفار خط سوم مترو از زیر ایستگاه بسیج واقع در خط١ بدون هیچ‌گونه نقص عبور کرده و عملا خط٣ به خط١ قطار شهری رسیده است. مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد گفت که خوشبختانه حفاری خط۳ از میدان بسیج گذشته، بی‎عیب و نقص از زیر خط١ قطار شهری عبور کرده و بدین ترتیب، تاکنون۱۰ کیلومتر حفاری انجام شده است.

کیانوش کیامرز در ادامه با اشاره به اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در احداث خطوط قطار شهری مشهد، درباره خط دوم قطار شهری مشهد افزود: خط٢ قطار شهری تا ٢ ماه و نیم آینده در میدان شهید کاوه بهره‌برداری خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال جاری هم فرایند ساخت این خط به طور کامل به اتمام برسد.

اوراق مشارکت منابع مالی خط٣ قطار شهری موضوع دیگری بود که از سوی کیامرز مطرح شد. او در این باره از تأمین اوراق این خط برای امسال خبر داد و گفت که خط۳ از شمال غربی مشهد در انتهای بولوار امیریه به حرم مطهر رضوی در باب‌الجواد‌ و سپس شهرک ابوذر امتداد خواهد داشت و در آینده قطار مشهد-بینالود به آن متصل خواهد شد. همچنین این خط در یک نقطه به قطار مشهد-‌گلبهار متصل می‌شود.

طبق اعلام کیامرز، اولویت اصلی مدیریت شهری در سال ٩٨ خط دوم قطارشهری است. بر این اساس و طبق تأکید شهردار مشهد، ۶ کیلومتر از مسیر خط۳ از میدان شهدا تا پایانه امام‌رضا‌ تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد همچنین به پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد گفت که مدیریت شهری موفق شده است ۳۰ میلیون یورو برای تجهیزات هشدار خط۲ مترو تهیه کند. او همچنین با اشاره به حادثه‌ای که هفته گذشته در تقاطع ساجدی رخ داد افزود: به علت وجود قنات‌های بزرگ در این منطقه و بلعیدن خاک توسط دستگاه حفار این اتفاق رخ داد اما در عرض ۶ ساعت، مسیر مستحکم‌سازی شد. به این منظور، حسگرهایی در مسیر حفاری نصب کرده‌ایم تا نشست‌ها را به اطلاع برساند و از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی