کد خبر : 96603
/ 07:31

مهررسانی خراسانی‌ها

استاندار خراسان رضوی راهی مناطق سیل‌زده شد

مهررسانی خراسانی‌ها

شهرآرا آنلاین - سمیرا شاهیان - بارندگی‌های شدید در شمال ایران تبدیل به سیل شد و استان‌های گلستان و مازندران و خراسان‌شمالی را درنوردید. در‌حالی‌که هنوز از شهرهای گنبدکاووس، آق‌قلا، بندر‌ترکمن و گمیشان، خبرهای سیل مخابره می‌شد، هفتم فروردین سیلابی هولناک، دروازه قرآن شیراز را دربر‌گرفت و بار دیگر شوکی سهمگین به ایران وارد شد. اما سیل ناگواری‌ها پایانی نداشت؛ بارش‌ها همه ایران را فراگرفته بود و سیل به غرب کشور رسید.

 

حضور امدادرسان خراسان رضوی

در‌این‌میان، خراسان‌رضوی نقش پررنگی در کمک به مناطق سیل‌زده داشت. استاندار خراسان رضوی روز گذشته برای بازدید میدانی و حضور در جلسه مشترک مدیریت بحران به همراه مدیران استانداری و فرماندهان نظامی و انتظامی به مناطق سیل‌زده گلستان سفر کرد.

علی‌رضا رزم حسینی این سفر را با اشاره به ابلاغ بخش‌نامه وزارت کشور برای کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده کشور دانست و گفت: بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران و دستور وزیر کشور، این استان به عنوان معین کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده گلستان انتخاب شده است. لذا با همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان تلاش می‌کنیم. 

به گفته وی، ۸۹۳ تن محموله به مناطق سیل‌زده گلستان ارسال شده است. این اقلام شامل مواد غذایی، بهداشتی و امدادی بوده که به گلستان ارسال‌شده و علاوه بر این موارد نیز ۱۳۲ دستگاه ماشین‌آلات و ۳ فروند بالگرد به مناطق سیل‌زده این استان ارسال‌شده است. 

امیر رضا آذریان، ارشد نظامی ارتش در شمال شرق کشور و سرهنگ روحانی نیز در این سفر استاندار را همراهی می‌کنند.

همچنین خبرگزاری صدا‌و‌سیما از قول مسئول بسیج سازندگی خراسان‌رضوی اعلام کرد: جمعی از مسئولان این استان برای هماهنگی و سرعت‌بخشی به کارها به استان گلستان سفر کردند.

محمد روحانی افزود: در استان خوزستان هم قرارگاه مرکزی ثامن‌الائمه‌(ع) راهیان نور به‌عنوان مقر استقرار هموطنان سیل‌زده در‌نظر گرفته شده است و روزانه ١٠‌هزار پرس غذا نیز در آشپزخانه آن پخته و توزیع می‌شود. در استان لرستان هم موکب‌های اربعین و بسیج مداحان در شهرستان پلدختر مستقر شده است.

 

حضور ٢٠ تیم امدادی در مناطق شرق گلستان

درحالی‌که گفته‌ها حاکی از استقرار امداد‌رسانان و جهادگران تا خارج‌شدن از شرایط اضطراری بود، مسئول بسیج سازندگی سپاه امام‌رضا‌(ع) خراسان‌رضوی درباره اقدامات تیم پزشکی مستقر توضیح داد: تیم پزشکی بسیج سازندگی سپاه امام‌رضا(ع) خراسان‌رضوی از زمان حضور در مناطق سیل‌زده تاکنون ٢۶٠٠‌ویزیت انجام داده و ۶٠٠‌بسته بهداشتی به‌همراه ۵٠٠‌میلیون‌ریال دارو به‌رایگان بین مردم سه شهرستان گنبدکاووس، کلاله و مراوه‌‌تپه توزیع کرده است. همچنین توزیع ۵٠‌دستگاه یخچال، ۵٠‌تخته فرش، ٩٠٠٠تخته پتو، ۵٠‌هزار بطری آب بسته‌بندی‌شده، ٢٠‌هزار قوطی انواع کنسرو و بسته مواد غذایی و ١۵‌هزار قرص نان بین سیل‌زدگان گنبدکاووس، کلاله و مراوه تپه از دیگر اقدامات این نهاد بوده است.

از‌آنجا‌که از روز ۲۵‌اسفند۹۷ تاکنون ۳۱‌استان کشور درگیر سیل بودند، در حوزه امداد و نجات خراسان‌رضوی نیز اقدامات شایان‌توجهی صورت گرفته و این استان جزو استان‌های بسیار فعال، موفق و خوش‌فکر کشور بوده است. با‌توجه‌به اینکه بحرانی‌ترین نقاط، استان‌های مازندران، گلستان، خراسان‌شمالی، سمنان، فارس، خوزستان و لرستان بودند، در این استان‌ها بیشترین عملیات‌های امدادرسانی به سیل‌زدگان استان انجام شد. ۵١پایگاه امداد و نجات هوایی، جاده‌ای، کوهستانی با ۶۴۶۸‌نیروی نجاتگر و امدادگر در استان فعال است که کمک شایان‌توجهی به هم‌وطنان سیل‌زده شمال و جنوب کشورداشته‌اند. 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان‌رضوی نیز از اعزام اکیپ امدادی به گلستان خبر داد.حجت علی شایان‌فر اعلام کرد در حال حاضر ٧۶٣‌نیروی اعزامی از خراسان‌رضوی در‌حال کمک و امدادرسانی به مردم سیل‌زده هستند. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی