کد خبر : 96688
/ 07:22

بی واسطه با مردم

شهردار مشهد در نخستین دیدار مردمی خود پای درد دل اهالی محله امامت نشست

بی واسطه با مردم

شهرآرا آنلاین - محمدرضا کلائی، شهردار جوان مشهد، چند‌ماه پس از تکیه زدن بر کرسی مدیریت شهر امید و زندگی، نخستین دیدار مردمی و صمیمانه خود را فارغ از هرگونه تشریفات مرسوم در جمع اهالی منطقه ١١ این شهر برگزار کرد تا با‌بی‌ متفاوت را در حوزه پاسخ‌گویی مدیران شهر باز کند. 

در این دیدار صمیمی ساکنان محله امامت در مسجد پیامبر اعظم (ص) واقع در آزادی ٣۶ دور هم جمع شدند تا مشکلات، گلایه‌ها و مطالبات خود را بدون واسطه و به صورت چهره‌به‌چهره با سکاندار شهرشان در میان بگذارند.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اهالی محله امامت، تردد تانکرهای حمل آب در ابتدای آزادی ٣۶ بود که کلائی هم در این رابطه با اعلام ١٢ برابر شدن بودجه شبکه آب غیر شرب مشهد وعده داد که در آینده‌ای نزدیک این شبکه به هم متصل و مشکل تانکرهای حمل آب در شهر حل ‌شود.

 

﷯ کال آموزگار و نارضایتی مردم

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام سلطانی، امام جماعت مسجد پیامبر اعظم(ص)، به بیان برخی مشکلات و درخواست‌های اهالی پرداخت و گفت: کال روبه‌روی مسجد به‌خصوص در ایام تابستان بوی نامطبوعی از خود متصاعد می‌کند و اگر شهرداری‌ آن را به فضای سبز تبدیل کند هم به زیبایی شهری کمک می‌کند و هم مشکلات زیست‌محیطی‌ آن برطرف می‌شود.

برداشت آب توسط تانکرها در خیابان آزادی ۳۶، احداث کتابخانه، مکان‌های ورزشی و زمین بازی، تجهیز پارک خطی نزدیک مسجد به لوازم بدن‌سازی، احداث سرویس بهداشتی در منطقه، جلوگیری از هدر رفتن آب هنگام آبیاری فضای سبز، اجرای مصوبات شورای اجتماعی محلات و جلوگیری از صوری بودن جلسات نیز از جمله درخواست‌ها و مطالبات اهالی محله بود.

 

﷯ برداشت آب از آزادی ٣۶ یا انتهای بولوار دانشجو؟

پس از سخنان شهروندان و دریافت درخواست‌ها و مطالبات آنان به صورت کتبی و شفاهی، شهردار مشهد در مقام پاسخ‌گویی به مردم پشت تربیون رفت و در ابتدای سخنان خود به موضوع انتقال آب توسط تانکرها از آزادی ٣۶ اشاره کرد. 

شهردار مشهد در این خصوص گفت: انتقال تانکرهای برداشت آب از آزادی ۳۶ به انتهای بولوار دانشجو امکان‌پذیر نیست، چرا‌که آبی که از آزادی ۳۶ برداشت می‌شود، آب چاه است و آبی که از آخر دانشجو برداشت می‌شود، آب سد دوستی است.

وی تصریح کرد: از هر منبع آبی به میزان مشخصی می‌توان آب برداشت کرد، علاوه بر این، سال گذشته به دلیل خشک‌سالی، سد دوستی در بسیاری از روزها آب نداشت.

شهردار مشهد با بیان اینکه سازمان آب و فاضلاب، آب چاه‌ها را به شهرداری می‌فروشد، افزود: با توجه به اینکه چاه‌های آب در شهر در اختیار آبفاست، نقطه‌ای هم که باید آب برداشت شود از سوی این سازمان به شهرداری معرفی می‌شود، بنابراین نمی‌توان غیر از این مکان، از محل دیگری برای آبیاری فضای سبز آب برداشت کرد.

 

﷯ ١٢ برابر شدن بودجه شبکه آب غیر شرب

وی با اشاره به اینکه در سال جاری بودجه شبکه آب غیر شرب ۱۲ برابر شده است، اظهار کرد: پروژه‌ای در مشهد در حال انجام است که بر اساس آن تمام شبکه آب‌های غیر شرب به یکدیگر متصل می‌شوند و وقتی این پروژه به اتمام برسد می‌توان تانکرهای برداشت آب از چاه آزادی ۳۶ را به مکان دیگری منتقل کرد.

کلائی درباره احداث کتابخانه و افزایش سرانه ورزشی برای اهالی این منطقه نیز گفت: همکاران ما دنبال مکان‌یابی برای احداث قرائت‌خانه هستند. در امامت ۴٩ هم یک سالن ورزشی مدرن و چند‌منظوره در دست احداث است که به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی همچنین درباره ترافیک تقاطع بولوار آموزگار و جانباز افزود: از سمت بولوار جانباز به آموزگار، قبل از چراغ قرمز، به ایجاد دوربرگردان نیاز است که این پروژه در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

 

﷯ تأمین امنیت پارک‌ها با شهرداری نیست

در ادامه، شهردار منطقه ۱۱ مشهد نیز درباره معضلات پارک‌های خطی در این منطقه، گفت: تأمین امنیت پارک‌ها و معابر عمومی با نیروی انتظامی است و شهرداری هیچ وظیفه قانونی‌ای برای حفظ امنیت آن ندارد اما تلاش خودمان را انجام می‌دهیم و در جلسات مختلف موضوع را پیگیری می‌کنیم و آماده همکاری با نهادهای مربوطه هستیم.

 

﷯ کال آموزگار، بازارچه می‌شود

سعید ریخته‌گر، درباره سامان‌دهی کال مقابل مسجد پیامبر اعظم(ص) گفت: پیشنهادی مبنی بر تبدیل کال حاشیه آموزگار به بازارچه مطرح شده است که در حال بررسی و انجام کارهای کارشناسی آن هستیم. همچنین باید با سازمان آب و فاضلاب که طی قراردادی، زمین‌هایشان در کال را چهل‌ساله به ما واگذار کرده‌اند، به توافق برسیم.

وی از انجام توافقات اولیه درباره این طرح خبر داد و افزود: درصدد هستیم این مکان را برای استفاده بازارچه، نیمه مسقف کنیم البته مسائل ایمنی و سیلاب نیز باید در نظر گرفته شود.

ریخته‌گر درباره بوی نامطبوع کال اظهار کرد: سرریز فاضلاب در اینجا مشکلاتی را ایجاد می‌کند که رفع این معضل نیاز به اصلاح شبکه اگو و فاضلاب دارد و در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست.

 

﷯ نورپردازی باید استاندارد باشد

شهردار منطقه ١١ با اشاره به درخواستی مبنی بر افزایش روشنایی پارک‌ها گفت: نور پارک‌ها استاندارد مشخص خود را دارد و تمام پارک‌ها براساس این استاندارد نورپردازی شده‌اند؛ در‌عین‌حال اگر شهروندان نقاط کوری مشاهده می‌کنند آن را به ما اطلاع دهند تا بررسی شود.

وی درباره پارک نیمه‌کاره بین آموزگار ٢ و ٨ هم این‌گونه توضیح داد: شهرداری منطقه ١١ در حال احداث این پارک بود که آستان قدس جلوی کار را گرفت و خواستار اجاره ده‌میلیون‌تومانی شد. وقتی شهرداری بیش از ۴۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کند که پارکی احداث شود انصاف نیست که نهادی مانند آستان قدس جلوی عملیات را بگیرد.

وی با بیان اینکه اجاره پارک حد فاصل آموزگار ٢ و ٨ پرداخت شده است و این بوستان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: دریافت اجاره‌بهای پارک‌ها از شهرداری، توسط آستان قدس، مشکل همیشگی ما با این نهاد است و مختص این پارک نیست.

شهردار منطقه ۱۱ درباره جمع‌آوری سگ‌ها از پارک‌ها اظهار کرد: شهرداری اجازه جمع‌آوری سگ‌های ولگرد را دارد اما در مورد سگ‌های شخصی چنین اجازه‌ای نداریم و این موضوع در حیطه وظایف پلیس امنیت اخلاقی است.

 

﷯ حمایت‌های شهرداری از مساجد

سپس حجت‌الاسلام حسن منصوریان، مشاور و نماینده شهردار، در ستاد سامان‌دهی حاشیه شهر به شرح حمایت‌های صورت‌گرفته از مساجد پرداخت و گفت: در راستای طرح احداث ۱۱۰ مسجد، ما به هر مسجدی که نیاز به بازسازی داشت از ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان کمک می‌کردیم که با قیمت آهن در آن زمان (کیلویی ٨٠٠٠ تومان) رقم خوبی بود.

وی افزود: در محل‌هایی که زمین برای احداث مسجد نداشتند و شهرداری زمین را به آن‌ها می‌داد، تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان برای ساخت مسجد کمک شده است و در نهایت به جای ۱۱۰ مسجد ۱۹۱ مسجد احداث یا بازسازی شده‌اند.

منصوریان یادآور شد: یکی از اقدامات خوب شهرداری در سال ۹۷ این بود که حدود ٨ میلیارد تومان بدهی شهرداری به مساجد پرداخت شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی