کد خبر : 96763
/ 07:09

رقابت ایده‌پردازان برای حل چالش‌های پسماندهای شهری

رقابت ایده‌پردازان برای حل چالش‌های پسماندهای شهری

شهرآرا آنلاین -  سرادار| سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در روزهای ١٠ و ١١ اردیبهشت قصد برگزاری رویداد استارت‌آپی با موضوع پسماندهای شهری دارد. درهمین‌راستا مدیران این سازمان در جلسه‌ای در دانشگاه فردوسی به تشریح مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداخته و محورهایی را که علاقه‌مندان شرکت در این رویداد باید در آن‌ها ایده‌های خود را ارائه دهند، تشریح کردند.

ابوالفضل کریمیان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری، در این جلسه به دلایل برگزاری این رویداد پرداخت و گفت: قصد استفاده از ایده‌های دانشجویان و کارآفرینان برای رفع چالش‌های حوزه پسماند را داریم و در تلاشیم تا این ایده‌ها را تبدیل به طرح‌های اجرایی بکنیم.

کریمیان با اشاره به اینکه روزانه در سطح شهر مشهد ٢٠٠٠ تن زباله تولید می‌شود، اظهار کرد: ٢٠درصد این زباله‌ها یعنی حدود ۴٠٠ تن را زباله‌های خشک تشکیل می‌دهند که قابل بازیافت‌شدن هستند؛ اما روزانه فقط ١١درصد یعنی حدود ٢٣٠ تن از این زباله‌های خشک تفکیک و در مسیر بازیافت قرار می‌گیرند و بقیه آن‌ها همراه با زباله‌های غیرقابل بازیافت دفن می‌شوند.

او در ادامه گفت: باوجود اینکه در شرایط فعلی هم بر اساس ارزیابی‌های وزارت کشور، شهرداری مشهد بهترین عملکرد را در حوزه بازیافت پسماندها در بین شهرداری‌های کشور دارد، اما هنوز چیزی نزدیک به نیمی از زباله‌های خشک مشهد روزانه بازیافت نمی‌شوند و در تلاش هستیم که با برگزاری این مدل رویدادها، از متخصصان و دانشجویان دعوت کنیم تا ایده‌ها و طرح‌های خود را برای ایجاد شرایط بهتر دراین‌زمینه به ما ارائه کنند.

علاقه‌مندان به ارائه ایده و شرکت در این استارت‌آپ‌ویکند می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان مدیریت پسماند به آدرسmashhad.ir.wmo، در قسمت مربوط به استارت‌آپ مدیریت پسماند شهری، با محورها و موضوعات این رویداد بیشتر آشنا شوند..

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی