کد خبر : 96765
/ 07:11

جایزه ویژه برای ایران

محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، که به‌منظور شرکت در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی۲۰۱۹ به ژنو سوئیس رفته بود، از اختصاص برترین جایزه این اجلاس به یک طرح ایرانی خبر داد.

جایزه ویژه برای ایران

شهرآرا آنلاین - به‌گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات، آذری‌جهرمی با اعلام این کسب موفقیت برای ایران در اینستاگرام خود نوشت: امروز در ژنو جایزه ویژه «جامعه جهانی فناوری اطلاعات» به ایران رسید.

وی درهمین‌ارتباط افزود: در اجلاس ،WSIS ٢٠١٩ ۶ نامزد داشتیم که برای پیشرفت قابل‌توجه «شبکه علمی ایران»، برترین جایزه را برنده شدیم. شادی همکارانم و البته چهره نمایندگان کشورهایی که فکر می‌کردند تحریم‌هایشان مؤثر است، دیدنی بود.

در این اجلاس که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و هیئت‌ رسمی ایران نیز حضور داشتند، از میان بیش از ۱۱۰۰ پروژه، ازجمله ۶ پروژه معرفی‌شده جمهوری اسلامی ایران، در ۱۸ گروه از سراسر جهان که برای دریافت این جایزه در سال ۲۰۱۹ رقابت می‌کردند، درنهایت ۹۰ پروژه به مرحله دوم راه یافتند و دراین‌میان شبکه علمی ایران به‌عنوان تنهاپروژه ایرانی از میان پروژه‌ها و طرح‌های مرتبط با ICT با کسب بالاترین امتیاز موفق به دریافت جایزه Science-E این دوره WSIS شد.

بنابر این گزارش، طرح شبکه علمی ایران در سال٩۵ طی توافق‌نامه‌ای مابین سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، سازمان فناوری اطلاعات ایران به‌عنوان طرف‌های دولتی و هلدینگ سیمرغ سامانه به‌عنوان طرف خصوصی منعقد شد تا در طول ٢ سال به‌عنوان نخستین پروژه مشارکت دولتی - خصوصی(PPP)، شبکه‌ای جامع، برای حمایت از نیازهای جوامع تحقیقی و آموزشی به‌عنوان زیرساخت سند بالاسری نقشه جامع علمی کشور، بین دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، مراکز آموزشی و درمانی، و حوزه‌های علمیه، ایجاد ‌کند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی