کد خبر : 96771
/ 07:20

زنجیره مرگ در اتوبان

برخورد زنجیره‌ای ١١خودرو در نزدیکی تهران ٧کشته برجا گذاشت

زنجیره مرگ در اتوبان

شهرآرا آنلاین - شایع‌ترین رفتار رانندگان پس از سوانح رانندگی، یافتن مقصر احتمالی و به نوعی رفع و رجوع موضوع در بدو رخداد است. در این میان بسیاری از رانندگان غافل از این هستند که پیش از هر کاری باید به سایر خودروهای عبوری هشدار بدهند تا از تصادف‌های بعدی پیشگیری شود، به خصوص در تصادف‌های جاده‌ای که احتمال برخوردهای بعدی نیز متصور است.

روز پنجشنبه حادثه‌ای کوچک در کیلومتر ٢٠اتوبان تهران- ساوه رخ می‌دهد و چند دستگاه خودرو سواری به دلیل تصادف و خسارت‌های جزئی، در حاشیه اتوبان متوقف می‌شوند. درست در هنگام بررسی رانندگان از میزان خسارت و راهکارهای موجود، ناگهان اتوبوسی که احتمالا متوجه راه‌بندان و ایستادن خودروهای سواری نشده است، با شدت به این خودروها می‌کوبد. شدت این برخورد به حدی بوده است که متأسفانه تمامی خودروها منفجر می‌شوند و تعدادی از مسافران درون شعله‌های آتش گرفتار می‌شوند.

تا رسیدن امدادگران آتش‌نشانی و هلال‌احمر به محل، لاین مخالف نیز مملو از خودروهایی می‌شود که برای فیلم‌برداری از حادثه در حاشیه اتوبان متوقف می‌شوند و همین رفتار شتابزده موجب بروز تصادفی دیگر در لاین مخالف می‌شود.

هم‌زمان با اعلام این سانحه دل‌خراش یک فروند بالگرد، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ٣دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام می‌شوند و آتش‌نشانان نیز با حضور در محل عملیاتی گسترده برای اطفای حریق را آغاز می‌کنند.

با فروکش کردن آتش، عملیات امدادگران برای نجات جان مسافران گرفتار در حادثه آغاز می‌شود که به گفته مجتبی خالدی، سخن‌گوی اورژانس کشور متأسفانه در این حادثه ٧نفر به طرز دل‌خراشی کشته می‌شوند به طوری که امکان شناسایی این افراد نیز وجود نداشته است. از ١۴مصدوم دیگر حادثه نیز ٧نفر به بیمارستان‌های مختلف اعزام شدند.

سردار خانچرلی، فرمانده انتظامی استان تهران نیز بدون اشاره به علت حادثه اعلام کرد که در این تصادف دل‌خراش ١١‌خودرو از جمله یک دستگاه اتوبوس با هم برخورد کرده‌اند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی