کد خبر : 96784
/ 12:29
نگاهی به مصوبات اجرا شده شورای اجتماعی محلات منطقه ما در سال گذشته

از پویش رنگ‌ها تا برگزاری کارگاه شادی و نشاط

شورای اجتماعی محلات سال گذشته اگرچه با مشکلات مالی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کرد اما باز هم توانست در حد مطلوب در محلات مختلف اثرگذار باشد.

از پویش رنگ‌ها تا برگزاری کارگاه شادی و نشاط

شهرآرا آنلاین - فرامرزی- شورای اجتماعی محلات سال گذشته اگرچه با مشکلات مالی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کرد اما باز هم توانست در حد مطلوب در محلات مختلف اثرگذار باشد. در این گزارش نگاهی گذرا به مصوبات اجرا شده شورای اجتماعی محلاتمان داریم. مصوباتی که امید داریم با همیاری مسئولان در سال 98پربارتر باشد.

 

ناحیه یک و مصوبات رنگارنگ

دبیر شورای اجتماعی محلات ناحیه یک از جمله دبیرانی است که با دل و جان برای شورای اجتماعی می‌کوشد. علی قنبری با اشاره به پرکار بودن ناحیه یک به دلیل تعداد بالای محلات آن می‌گوید: در سال گذشته اعضای شورای اجتماعی محلات بدون دریافت بودجه‌ای از شهرداری تنها با کمک مردم مصوباتشان را اجرایی کردند که واقعا جای تقدیر دارد. 

وی ادامه می‌دهد: برگزاری کارگروه شادی و نشاط اجتماعی و تدوین برنامه‌های در راستای حمایت از کالای ایرانی از سرفصل‌های مهم اجرا شده در شورای اجتماعی محله شهید مطهری بود. در همین راستا همایش آموزشی حمایت از کالای ایرانی همراه با برگزاری نمایشگاه دستاوردهای خانگی دانش‌آموزان و خانواده‌ها، تهیه پرسشنامه برای افزایش شادی و نشاط در جامعه اجرا شد. افزون بر این کارگاه آموزشی تبیین اختلالات روحی و روانی(مدیریت خشم و استرس) در مساجد و مدارس برگزار شد. همایش پیاده‌روی خانوادگی نیز با مشارکت کلانتری شفا در همین محله برپا شد.

قنبری درباره مصوبات اجرا شده محله ابوطالب بیان کرد: برگزاری کارگاه آموزشی طرح ورزش قرآن و کارگاه مشاوره تغذیه در این محله برپا شد.

وی به برگزاری ویژه برنامه‌های ایام دهه فجر اشاره کرد و گفت: نذر مهربانی(تخفیف کسبه ویژه محله شهید مطهری)، جشنواره غذای سنتی، رسیدگی و تکریم خانواده‌های محروم و سالمند محله، دیدار با خانواده‌های شهدا، جلسات بصیرتی با موضوع انقلاب اسلامی، محله‌آرایی در محلات ناحیه یک اجرا شد.

قنبری درباره مصوبات اجرا شده محله عامل نیز بیان کرد: ترویج و توسعه سبک زندگی اسلامی- ایرانی و توجه به قرآن و نهج‌البلاغه در دستور کار شورای اجتماعی این محله در سال گذشته قرار داشت. بر همین اساس از استادان برجسته قرآنی در برنامه‌های مختلفی مانند تلاوت نور و شبی با قرآن دعوت شد، سخنرانی ائمه جماعات در توسعه سبک زندگی اسلامی ایرانی در مساجد، کارگاه آموزشی با موضوع اصلاح سبک زندگی و اهمیت تغذیه اسلامی با حضور استادان مجرب در همین راستا اجرایی شد.

وی درباره مصوبات اجرا شده در محله آیت ا...عبادی بیان کرد: طرح قاضی در مدرسه در این محله اجرایی شد. در این طرح  از دستگاه قضایی مشاوری در مدارس دخترانه حضور پیدا می‌کرد و درباره مسائل مورد نیاز و مرتبط با دانش‌آموزان سخن می‌گفت. افزون بر این کارگاه آموزشی پیشگیری از ناتوانی و آسیب‌های دوران تحصیل و برگزاری مسابقه ایده‌های بهداشتی در مدارس، اردوی جهادی ویژه خانواده‌های شهدا و سالمند به صورت خانه تکانی نوروز و... در این محله اجرایی شد.

 

نقاشی 270متر دیوار در پویش رنگ‌ها

مرضیه فلاح، دبیر شورای اجتماعی محلات ناحیه2، نیز در این‌باره گفت: سال گذشته پویش رنگ‌ها را در محله وحدت داشتیم که در این طرح 270متر از دیوارهای محله وحدت نقاشی شد. 

وی به اجرای تعزیه‌خوانی در محله نوید اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره غذا در مدرسه شهید اقبالی با همکاری مادران دانش‌آموزان، برگزاری چله نگاری شامل مسابقه مقاله نویسی، داستان نویسی و نقاشی در همه مدارس ناحیه2، محفل انس با قرآن در محله وحدت در مسجد ابوالفضلی، مشارکت در اجرای جشن دهه فجر با عنوان لبخند گل‌ها، گوشه‌ای از فعالیت‌های شورای اجتماعی ناحیه2 در سال گذشته است. 

فلاح ادامه داد: اجتماع بزرگ معلولان به مناسبت عید غدیر، غبارروبی مزار شهدا در محله وحدت، آذین بندی به مناسبت‌های مختلف، برگزاری طرح  نبض رویش شامل برگزاری کلاس‌های مهارت زندگی ویژه دانش‌آموزان در مساجد و مدارس در 20جلسه،  اکران فیلم محمدرسول ا...در مساجد، برگزاری نقاشی روز هوای پاک و...نیز تنها تعدادی از مصوبات اجرا شده شورای اجتماعی ناحیه2 است.

 

ناحیه 3 و جشنواره ورزشی نوجوانان پسر

دبیر شورای اجتماعی محلات ناحیه3 نیز به گوشه‌ای از مصوبات اجرا شده محلاتش اشاره کرد. سید زهرا اسحاقی بیان کرد:  اجرای طرح پویش رنگ‌ها با مشارکت محلات حجت، مهدی‌آباد و نوده با حضور دانش‌آموزان بسیاری انجام شد. برگزاری یادواره سردار شهید بصیر در محله مشهد قلی، برگزاری جشنواره ورزشی نوجوانان پسر در محله شهید مطهری و برگزاری جشن عبادت دانش‌آموزان دختر در مدارس محله مشهدقلی از دیگر مصوبات اجرا شده شورای اجتماعی محلات ناحیه3 منطقه2 است. 

 

ناحیه4 و غربالگری دیابت

اعظم اخطاری، دبیر شورای اجتماعی محلات ناحیه4، در این‌باره گفت: سال گذشته برگزاری دوره آموزش قرآن در بوستان رسالت کلید خورد. در ابتدا تنها 30تا 40دانش‌آموز در این کلاس شرکت می‌کردند اما این دوره که چهارشنبه و پنجشنبه‌ها عصر برگزار می‌شود اکنون با حضور 150تا 200دانش‌آموز برپا می‌شود. 

اخطاری به اجرای دوره غربالگری قند و فشار در مسجد امیرالمومنین محله امیر با مشارکت مرکز بهداشت این محله اشاره کرد و ادامه داد: افزون بر این دوره آموزشی سواد رسانه‌ای در مدارس پسرانه محله بهاران با هدف دانش‌آموزان دبیرستانی با آسیب‌های فضای مجازی برگزار شد. 

وی به دیگر مصوبات اجرا شده در این ناحیه اشاره کرد و گفت: برگزاری اردو ویژه بانوان محله جانباز به همراه تقدیر از بانوان فعال فرهنگی و مادران شهید، برگزاری دوره آموزشی مشاوره خانواده و بهداشت در مسجد امام علی با حضور دکتر عرفانیان روان‌شناس، برگزاری جشنواره غذا ویژه بانوان محله فرامرز در بوستان رسالت از دیگر مصوبات اجرا شده در این ناحیه بود. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی