کد خبر : 96827
/ 07:42

به دنبال زمین در محدوده شهری

استاندار خراسان رضوی دیروز صبح میزبان مدیران استانی و شهری بود تا در نخستین برنامه کاری‌اش به بحث و بررسی درباره روش‌های اجرایی برای سامان‌دهی حاشیه شهر مشهد بپردازد.

به دنبال زمین در محدوده شهری

شهرآرا آنلاین - امیرعلی قاسمی‌مقدم| علیرضا رزم حسینی در این جلسه، ابتدا مصوبات جلسات قبلی ستاد سامان‌دهی سکونتگاه‌های غیررسمی را بررسی کرد و از دستگاه‌های اجرایی درباره میزان تحقق آن‌ها گزارش خواست، سپس به شیوه اجرای مدل ساخت ١٠ هزار واحد مسکونی ویژه ساکنان حاشیه شهر پرداخت. در این جلسه گفته شد ‌امکان تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت ١٠ هزار واحد در داخل محدوده شهری وجود ندارد اما با تأکید رزم حسینی مقرر شد ‌به شناسایی اراضی داخل محدوده برای ساخت این واحدها با همکاری آستان قدس رضوی اقدام شود. در این جلسه مصوب شد ‌معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی بررسی‌های لازم را انجام دهد تا در صورت امکان، بخشی از کاربری‌های خدماتی تعریف‌شده در محدوده شهری به خارج از محدوده و حریم شهر منتقل ‌و در ازای آن در داخل محدوده شهری و از اراضی با کاربری خدماتی، زمین مورد نیاز برای ساخت ١٠ هزار واحد مسکونی تأمین شود.

استاندار خراسان رضوی در این جلسه بعد از شنیدن گزارش نتایج اقدامات دستگاه‌های متولی در‌باره مصوبات اخیر حاشیه شهر مشهد گفت: پیشرفت کارها را مناسب می‌دانم و پیگیری می‌کنم که الگوی ‌ساخت ١٠ هزار واحد مسکونی عملیاتی شود.

رزم حسینی بیان کرد: محوریت دفاتر تسهیلگری باید با شهرداری باشد اما نهادهایی مثل سپاه و بسیج هم در این باره به شهرداری کمک خواهند کرد تا کار با ‌مدیریتی واحد پیش رود.

شهردار مشهد هم در این جلسه از راه‌اندازی ٣ دفتر تسهیلگری خبر داد و گفت که طبق مصوبه ستاد سامان‌دهی حاشیه شهر، تا ٣ ماه آینده در تمامی ۶۶ محله هدف بازآفرینی، دفاتر تسهیلگری راه‌اندازی خواهد شد.

محمدرضا کلائی این را هم گفت که فرایند تدوین سند پهنه‌بندی حریم شهر مشهد آغاز شده است و در مهلت سه‌ماهه تعیین‌شده از سوی ستاد حاشیه شهر آماده ارائه به شورای برنامه‌ریزی استان خواهد شد.

در این جلسه، با دستور استاندار، تذکر لازم درباره مصوباتی که در روند آن تأخیر به وجود آمده بود به دستگاه مربوط‌ داده شد و در خصوص مواردی نیز که با موانع رو‌به‌رو بود تصمیماتی دوباره گرفته شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی