کد خبر : 96835
/ 08:07

مهاجرت ملموس در «پنچری»

«پنچری» به نویسندگی علی احمدی و کارگردانی مشترک علی احمدی و مهیار غازی که این روزها در پردیس تئاتر مستقل اجرا می شود،

مهاجرت ملموس در «پنچری»

شهرآرا آنلاین -  امیری|  داستان دو جوان مشهدی است که به تهران مهاجرت کرده اند. در این نمایش ضمن اینکه علل مختلف مهاجرت ریشه یابی می شود، به موضوع خانواده و تاثیری که بر تصمیم جوان ها برای مهاجرت می گذارد، پرداخته می شود. همچنین به این سوال پاسخ داده می شود که اگر جوانی تصمیم به مهاجرت گرفت، آیا خانواده این آمادگی را در او ایجاد کرده است تا با مسائل و مشکلات سر راه مقابله کند؟ آگاه کردن جوانان از مسائل پیش رو از دیگر زوایای مهاجرت است که می توان در این نمایش با آن روبه رو شد.

از دیگر ویژگی های مهم «پنچری»، نمایشنامه آن است که کاملا بومی است و بخش هایی از آن در مشهد می گذرد و از این نظر می توان گفت نمایشنامه ای کاملا بومی، متناسب با فضای شهری مشهد است؛ نمایشنامه ای که به گفته علی احمدی، نویسنده کار، برای آن تحقیقاتی صورت گرفته است. مهیار غازی، کارگردان نمایش «پنچری»، در بیان دیگر ویژگی های این نمایش، به شاخصه های شهر مشهد در نمایش اشاره می کند و می گوید: یکی از اهداف نمایش پنچری، معرفی کردن شاخصه های مشهد است تا جوانان با آگاهی بیشتر تصمیم به مهاجرت بگیرند. غازی همچنین روایت آخر به اول داستان را از جذابیت های این نمایش می داند که در هر مرحله تماشاگر را به زمانی عقب تر می برد و به این ترتیب ریشه مسائل برای او کشف می شود. 

غازی در بخشی دیگر از صحبت هایش به نوع بازی بازیگران به عنوان ویژگی دیگر این اثر نمایشی می پردازد و معتقد است فضاهای خاطره ا نگیز به وجودآمده از این بازی ها و تقابل جوان ها با پدر و مادرهایشان، فضای ملموسی برای مخاطب ایجاد کرده است. نمایش پنچری تا پایان این هفته، هر روز ساعت٢٠ روی صحنه پردیس تئاتر مستقل می رود. پردیس تئاتر مستقل در وکیل‌آباد ۴٨ واقع شده‌است

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی