کد خبر : 96836
/ 08:09

بیمه خسارت سیل منازل لغو نشده‌است

بحران همواره بستر مناسبی برای بازتولید خودش بوده است و هست. بازار شایعه در این شرایط داغ می‌شود و بی‌نظمی را تکثیر می‌کند.

بیمه خسارت سیل منازل لغو نشده‌است

شهرآرا آنلاین - سلطانی - بارش‌های بهاری ٩٨ نیز بحران‌آفرینی کرده‌اند. سیل بهانه مناسبی برای تولید شایعات عجیب و غریب شده است. به این پیام دقت کنید: «چند‌روز قبل می‌خواستم منزلم را بیمه کنم که اعلام کردند همه بیمه‌ها، حساب بیمه منزل را مسدود کرده‌اند و نمی‌شود منازل را بیمه کرد.»

برای بررسی صحت و سقم این پیام که در فضای مجازی دست‌به‌دست شده است، با رئیس شورای هماهنگی بیمه خراسان رضوی صحبت کردیم. مجتبی قمری‌گل خیلی جدی این خبر را تکذیب می‌کند و می‌گوید: تمام شرکت‌ها، خدمات بیمه‌ای خود را برای بیمه حوادث منازل مسکونی شامل بیمه سیل، زلزله، آتش‌سوزی، سرقت و‌... انجام می‌دهند و هیچ‌گونه وقفه‌ای در این زمینه وجود ندارد. وی می‌افزاید: بیمه حوادث منازل مسکونی توسط برخی‌ شرکت‌های بیمه‌گر و قانونی حتی به صورت اینترنتی انجام می‌شود؛ البته بیمه منازل مسکونی معمولا نیازمند بازدید کارشناس برای برآورد هزینه است و به همین دلیل ممکن است کمی هم زمان‌بر باشد. با‌این‌حال بعید به نظر می‌رسد که شرکت‌های بیمه‌گر این خدمت را به مشتریان خود ارائه نکنند و این خبر را به طور کل تکذیب می‌کنم. 

رئیس شورای هماهنگی بیمه خراسان رضوی درباره هزینه بیمه سیل و حوادث منازل مسکونی نیز می‌گوید: بعد از اتفاقاتی که در بهار‌ رخ داد و حوادث سیلی که در نقاط مختلف کشور مردم عزیز ایران را داغدار کرد، هیچ‌گونه افزایش نرخ بیمه نداشته‌ایم. شرکت‌های بیمه‌گر با نظارت بیمه مرکزی نسبت به قیمت‌گذاری قراردادهای بیمه در شرایط رقابتی اقدام می‌کنند. ممکن است تا پیش از این، برخی شرکت‌ها تخفیف‌هایی را که برای بیمه حوادث منزل اعمال می‌کرده‌اند، اکنون ارائه نکنند؛ با وجود این، خدمات بیمه همچنان ارائه می‌شود. بیمه سیل یکی از انواع بیمه منازل مسکونی و یکی از شاخه‌های فرعی بیمه آتش‌سوزی است. این بیمه نیز مانند بیمه زلزله، بیمه سرقت و... با پرداخت وجهی اضافه خریداری می‌شود. بیمه سیل برای منازل مسکونی‌ای که در کنار دریا و رودخانه‌های بزرگ که امکان طغیان آن‌ها وجود دارد قرار گرفته‌اند، لازم است. همچنین ساختمان‌های ساحلی و منازلی که به بستر رودخانه نزدیک هستند از این نوع بیمه استفاده می‌کنند. هزینه قراردادهای بیمه‌ای در شرکت‌های بیمه‌گر مختلف، تفاوت دارد. با‌این‌حال هزینه بیمه سیل و طوفان برای یک منزل مسکونی صدمتری با سازه آهنی و با ارزش اثاثیه ٢٠ میلیون تومان حدود ۶٠ هزار تا ١٠٠ هزارتومان است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی