کد خبر : 96839
/ 08:18
براساس مصوبه سال٩٧ شورای شهر ابلاغ شد؛

عوارض سالیانه وسایل نقلیه سبک و سنگین

لایحه عوارض سالیانه وسایل نقلیه سبک و سنگین در جلسه علنی ١۴آبان٩٧ شورای اسلامی شهر مشهد مطرح شد و به تصویب اعضای شورا رسید تا رئیس این شورا مصوبه مذکور را به‌منظور اجرا به شهرداری مشهد ابلاغ کند.

عوارض سالیانه وسایل نقلیه سبک و سنگین

شهرآرا آنلاین - بر اساس ماده‌واحده این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود مستند به تبصره یک ماده‌۵٠ قانون مالیات بر ارزش افزوده و بند١۶ ماده‌٨٠ قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، از انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین اعم از موتورسیکلت، خودروهای تک‌کابین، کامیون، تریلر، مینی‌بوس و اتوبوس که مشمول بند ب ماده‌۴٣ قانون مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شوند، در محدوده شهر مشهد عوارض سالیانه‌ای بر‌مبنای ارزش معاملاتی وسیله نقلیه (قیمت فروش کارخانه یا مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی) ابلاغی توسط سازمان امور مالیاتی کشور، به شرح جدول آورده‌شده در مصوبه و با رعایت تبصره‌های مورد‌نظر دریافت و به حساب درآمد شهرداری مشهد واریز کند.

بر‌اساس تبصره یک این ماده‌واحده، تعرفه عوارض سالیانه برای انواع موتور‌سیکلت‌، معادل ٢هزار ریال به‌ازای هر سی‌سی است و همچنین بر‌اساس تبصره دوم، وسایل نقلیه برقی و هیبریدی موضوع این مصوبه، مشمول پرداخت عوارض فوق نمی‌شوند.

در تبصره سوم هم شهرداری مشهد مقدس مکلف شده است نسبت به پیگیری‌ لازم درباره یکسان‌سازی تعرفه‌های این مصوبه با شهر‌های هم‌جوار مشهد (شهرهای تا فاصله ١٠٠‌کیلومتر از مبادی ورودی مشهد)، از‌طریق شورای اسلامی استان خراسان‌رضوی اقدام کند.

همچنین براساس تبصره شماره‌۴ این ماده‌واحده به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود در‌صورت وصول عوارض مذکور توسط نیروی انتظامی، تا سقف ۵درصد از مبلغ آن را به‌منظور تأمین هزینه‌های وصول عوارض مزبور، به نیروی انتظامی پرداخت کند.

﷯و در‌نهایت در تبصره پنجم این مصوبه عنوان شده است که مصوبه فوق از ابتدای سال‌١٣٩٨ قابل اجراست و به‌ موجب آن، مصوبه شماره ٣/٢٧٢۵/ش مورخ١٧/٠۶/ ١٣٨٨نسخ می‌شود. 

 134153.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی