کد خبر : 96841
/ 08:25
بر‌اساس مصوبه شورای پنجم صورت می‌پذیرد

تسهیل صدور پروانه‌های ساختمانی

یکی دیگر از مصوبات شورای شهر که آبان سال٩٧ به‌منظور اجرا توسط رئیس این شورا به شهرداری ابلاغ شده، مصوبه‌ای با عنوان تفسیر «تسهیل صدور پروانه‌های ساختمانی و اصلاح مهلت اتمام عملیات ساختمانی» است.

تسهیل صدور پروانه‌های ساختمانی

شهرآرا آنلاین - در ماده‌واحده این مصوبه آمده است که باتوجه‌به بند‌۴ ماده‌۴ قانون پیش‌فروش ساختمان که تنظیم قرارداد پیش‌فروش ساختمان منوط‌به تأیید مهندس ناظر ساختمان مبنی‌بر پایان عملیات پی‌کنی ساختمانی و مسلم است که پی‌کنی ساختمان مرحله‌ای بعد‌از صدور مجوز شروع عملیات ساختمانی است، مصوبه فوق شورا هیچ‌گونه مغایرتی با قانون پیش‌فروش نداشته و فاقد هرگونه ابهام است. بدیهی است چگونگی صدور شناسنامه فنی ساختمان، مربوط به مراحل اجرایی و در حیطه اختیار شهرداری است.

﷯رئیس شورای اسلامی شهر مشهد طی نامه به فرماندار مشهد، مصوبه این شورا را که در تاریخ ١۴‌آبان‌ماه٩٧ به تصویب اعضا رسید است، درباره حذف تبصره یک بند یک و اصلاح تبصره بند٢ مصوبه اعطای تسهیلات به پیمانکاران متقاضی خرید ماشین‌آلات مکانیزه خدمات شهری، اعلام کرد. در تبصره اصلاحی ماده‌واحده فوق آماده است که در قراردادهایی که صرفا از منظر شهرداری دارای سه مقطع یک‌ساله است، ضمانت‌نامه حسن انجام معامله (تضمین انجام معاملات) باید بر‌اساس مبلغ برآورد‌شده سه‌ساله و به این ترتیب اخذ شود که برای مبلغ برآورد‌شده سال اول، ضمانت‌نامه بانکی قابل‌تمدید و برای دو سال بعد نیز ضمانت‌نامه بانکی یا سایر ضمانت‌نامه‌های معتبر و سفته اخذ شود. درصورت اخذ سفته برای سال‌های دوم و سوم، پس‌از پایان سال اول، ضمانت‌نامه بانکی دریافتی باید به تناسب مبلغ قرارداد در سال دوم، اصلاح و تمدید و سفته مربوطه مسترد شود و برای سال سوم نیز به همین ترتیب عمل خواهد شد. در‌صورت عدم ارائه ضمانت‌نامه یا تمدید‌نشدن آن برای سال‌های دوم یا سوم و ...، قرارداد عمومی پیمان از سوی شهرداری فسخ و مطابق شرایط اقدام می‌شود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی