کد خبر : 96843
/ 08:29
وکیل تسخیری مرجان شیخ الاسلامی، متهم فراری در دادگاه پتروشیمی:

موکلم خودش را سپر بلا کرده بود!

چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر آن، روز گذشته در شعبه سوم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

موکلم خودش را سپر بلا کرده بود!

شهرآرا آنلاین - در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی‌مقام از حمزه‌لو، متهم ردیف اول پرونده خواست تا درباره نحوه مشارکتش با خانم شیخ‌الاسلامی توضیح دهد. حمزه‌لو نیز با حضور در جایگاه گفت: گروه‌های مختلف سرمایه‌گذاری به شرکت سرمایه‌گذاری ایران مراجعه می‌کردند. یکی از افرادی که به شرکت ما مراجعه کرد، خانم مرجان شیخ‌الاسلامی همراه با همسرش بود. زمینه فعالیت آن‌ها در بخش فرهنگی و تجاری بود. آن‌ها در بخش فرهنگی دارای یک خبرگزاری بودند و تخصصی هم در حوزه IT داشتند.

این متهم گفت: در شرکت سرمایه‌گذاری ایران، بخش IT وجود داشت و ما در بحث فرهنگی و تجاری همکاری خود را با خانم شیخ‌الاسلامی آغاز کردیم و حاصل این همکاری منجر به تشکیل شرکت هترا و دنیز شد. با توجه به تجارب فرهنگی خانم شیخ‌الاسلامی، وی وارد کار تجارت چاپ و کاغذ شد. شیخ‌الاسلامی چهره شناخته‌شده‌ای بود و حتی از فیلتر شورای نگهبان رد شده بود و به عنوان کارشناس در مجلس و کمیسیون فرهنگی شرکت می‌کرد. وی فرد محجبه‌ای بود.

با پایان اظهارات رضا حمزه‌لو (متهم ردیف اول) قاضی با اعلام این موضوع که خانم شیخ‌الاسلامی باوجود اطلاع از دادگاه نه لایحه‌ای ارائه کرده‌اند و نه وکیل گرفته‌اند، از وکیل تسخیری این متهم خواست برای ارائه دفاعیات خود در جایگاه حاضر شود.

قاضی خطاب به وکیل تسخیری شیخ‌الاسلامی ادامه داد: اتهام موکل شما مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به میزان ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو و همچنین تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو است.

وکیل شیخ‌الاسلامی نیز ضمن دفاع از موکل خود و تأکید بر نقش او در دور زدن تحریم‌ها اظهار کرد: موکل بنده نه‌تنها هیچ جرمی را مرتکب نشده بلکه با سپر بلا قرار دادن خود و خانواده‌اش که ممکن بود تحت‌تأثیر تحریم‌ها قرار گیرند، خدمات شایسته‌ای را به نظام داشته است؛ بنابراین متهم کردن موکل بنده به اخلال در نظام اقتصادی کشور و نیز تحصیل مال نامشروع، برخلاف عدالت است.

وی همچنین در پاسخ به اظهارات نماینده دادستان مبنی بر متواری بودن موکلش گفت: موکل من متواری نشده است بلکه به‌صورت قانونی مهاجرت کرده و اکنون نیز در کانادا زندگی می‌کند و اینکه چرا در دادگاه حاضر نمی‌شود، خودش صلاح می‌داند و دلیلی بر انتساب جرم به او نیست.

همچنین قاضی مسعودی نیز در پایان این جلسه دادگاه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر رد اتهامات مرجان شیخ‌الاسلامی‌آل‌آقا از سوی وکیل این فرد گفت: بیشتر ادله وکیل بر اساس اظهارات آقای حمزه‌لو بوده است؛ یعنی خود وکیل هیچ ملاقاتی با متهمه نداشته است که دفاعیاتش برگرفته از آن اظهارات یا اسنادی باشد که خانم شیخ‌الاسلامی ارائه  کرده باشد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی