کد خبر : 96870
/ 07:07
در نشست شهرآرامحله با معاون فرهنگی منطقه بر توزیع 2هزار پوستر برای انتخابات شورای اجتماعی محلات تأکید شد

اول محله، بعد شهر

معاون فرهنگی‌اجتماعی شهرداری منطقه 6 در نشست با اعضای دفتر شهر آرا این محله بر تشکیل شورای اجتماعی پویا و شروع تبلیغات انتخابات با توزیع 2هزار پوستر و اکران بنرهای شهری خبر داد.

اول محله، بعد شهر

شهرآرا آنلاین - شهرکی / گزارش شهرآرامحله، در این نشست که رهنما، مدیر جدید امور مناطق شهرآرامحله، و سینا عمرانیان، مدیر شهرآرامحله منطقه6 نیز حضور داشتند، عطیه نیک‌جوانی ابتدای صحبت را به انتخابات شورای اجتماعی محلات طبق آیین‌نامه جدید اختصاص داد.

معاون فرهنگی‌اجتماعی شهرداری منطقه6 دراین‌باره گفت: دنبال تشکیل شورایی هستیم که دغدغه آن شورا، اول محله و بعد شهر باشد. محله ابتدایی را که طبق آیین‌نامه جدید انتخاب کردیم تا بر اساس آن شورا تشکیل شود، محله رستمی است.وی درباره تغییرات آیین‌نامه جدید نیز افزود: محله‌ای مثل هفده شهریور یا مصلی با توجه به اینکه بافت تجاری دارند، در تبصره‌ای با توجه به بافت محلات تعداد 3تا 6نفر را می‌توانیم اضافه بکنیم. در این محلات تقاضا می‌کنیم از کسبه‌ای که در منطقه هستند پای کار بیایند. ما سعی  می‌کنیم نگاه ویژه‌تری به این مناطق داشته باشیم و تعداد اعضا از 14نفر به 17 یا 19نفر متغیر خواهد بود.

نیک‌جوانی درباره نحوه اطلاع‌رسانی انتخابات شورای اجتماعی محلات نیز گفت: ما برای اطلاع‌رسانی انتخابات شورای اجتماعی محلات 2هزار پوستر توزیع می‌کنیم و تعدادی پوستر را در مغازه‌هایی که بیشتر محل رفت‌وآمد مردم است مثل نانوایی‌ها، میوه‌فروشی و... پخش می‌کنیم. اکران شهری بنر را داریم. در کنار این‌ها برای شناسایی افرادی که در منطقه فعال اجتماعی هستند و روحیه مشارکت دارند از آموزش و پرورش کمک می‌گیریم تا اولیایی را که دغدغه شهری دارند، معرفی کنند تا شورای اجتماعی پویاتری داشته باشیم.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه6 درباره زمان برگزاری انتخابات نیز گفت: در همه محلات طبق آیین‌نامه مشخص است اما ما در محله خودمان اولین مجمعی که برگزار می‌کنیم مجمع فرهنگیان است با حضور فرهنگیان قدیمی، مدیران و معاونان که در مجمع انتخاب فرهنگیان دعوت می‌شوند. لزوم مشارکت تبیین می‌شود و از آن‌ها می‌خواهیم افراد دغدغه‌مند را معرفی کنند. به این منظور هیئتی را باید تشکیل بدهیم باعنوان هیئت اجرایی که مقدماتش انجام شده است. تعدادی‌شان از کارشناسان منطقه هستند و افرادی که در شورای اجتماعی محلات در حال فعالیت هستند.

وی همچنین دغدغه‌های فرهنگی‌اش را با دست‌اندرکاران شهرآرامحله در میان گذاشت: می‌خواهیم پاره‌ای از رویدادهای هنری و فرهنگی را در این منطقه برگزار کنیم تا مردم از دیگر قسمت‌های شهر بیایند و در این رویدادها شرکت کنند. ما به دنبال این هستیم با برگزاری مراسم مختلف، مردم را به اینجا بکشانیم و با فرهنگ اینجا آشنا و سرمایه‌گذار جذب کنیم چون این منطقه مکان مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.

نیک‌جوانی با بیان اینکه اگر ظرفیت‌های منطقه دیده شود می‌تواند برای مردم منطقه موقعیت مناسب در حوزه اشتغال ایجاد کند به جشن

نیمه شعبان گریزی زد و گفت: درصددیم در مجاورت مجموعه زمین چمن نصرت جشنی به بهانه نیمه شعبان برگزار کنیم. مقدماتش فراهم شده است فقط مشکل ما بودجه است که امیدواریم به‌زودی محقق شود.وی پیشنهاد داد: کاش این امکان به وجود بیاید با کمک مجموعه شهرآرا رویدادهای فرهنگی جدیدی را رقم بزنیم چراکه سال‌ها در منطقه6 فقط اقدامات و فعالیت‌هایی که انجام می‌شده، مذهبی بوده و خبری از فعالیت‌های فرهنگی و هنری نبوده است. مراسمی که در دهه ولایت و کرامت برگزار کردیم مردم بسیار حال خوبی داشتند. بعد از مراسم می‌آمدند و ابراز رضایت می‌کردند. مناطق دیگر تمام امکانات تفریحی و... را دارند اما اینجا این گونه نیست. با همین برنامه‌ها می‌شود اندک حال خوشی به مردم هدیه داد و این با حضور شهرآرا در کنار ما پررنگ‌تر می‌شود.

نیک‌جوانی بر اشتغال جوانان این منطقه نیز اشاره کرد و افزود: بیشتر جمعیت جوان ما در منطقه شهرک شهید رجایی هستند. آسیب‌های اجتماعی این منطقه، ناامیدی ناشی از بیکاری است که ما برنامه‌هایی برای آن‌ها داریم. کارتن‌خواب‌های اینجا نیاز به اردوگاه دارند. 27هزار هکتار زمین آستان قدس اینجا هست اما عملا هیچ کاری نمی‌توانیم انجام بدهیم. مردم از نداشتن پارک، زمین ورزشی و... ناراضی هستند. این همه زمین خالی اینجا هست. آستان قدس هم باید بیاید پای کار تا این مشکلات حل شود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی