کد خبر : 96895
/ 07:37

پیگیری آب‌گرفتگی بولوار نماز از سوی اعضای شورای شهر

هتل ساخته‌نشده هفت‌ستاره مشهد دوباره دردسر آفرید و بر اساس ادعاهای مدیرعامل شرکت توس‌گستر (پیمانکار پروژه بولوار نماز)‌ محوطه‌ای که قرار بود این هتل در آن ساخته شود یکی از علت‌های سیلابی شدن و آب‌گرفتگی شدید بولوار نماز است.

پیگیری آب‌گرفتگی بولوار نماز از سوی اعضای شورای شهر

شهرآرا آنلاین - آذر اسماعیلیان -  هتل هفت‌ستاره در منطقه ٨ شهرداری مشهد که قرار بود در ٣٦ طبقه و در ارتفاعات جنوبی ‌احداث شود در مرحله اجرای فونداسیون قرار داشت که به دلیل تخلفات ‌و ‌رعایت نکردن ضوابط قانونی، بر‌اساس ماده ١٠٠ قانون شهرداری‌ها، در سال ٩٣ پلمب شد. اکنون این پروژه که زمانی برای شهرداری مشهد حاشیه‌های زیادی ‌درست کرده بود‌ دوباره ‌دردسرساز شده و در مسیر کانال‌های آبی سد شده است. روز گذشته اعضای کمیته نظارتی شماره ۵ شورای شهر مشهد برای بررسی برخی موضوعات از جمله آب‌گرفتگی بولوار نماز در بارندگی‌های اخیر از این منطقه بازدید کردند. حمیدرضا موحدی‌زاده، عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد، در‌ این باره اظهار کرد: متأسفانه کانال‌های موجود در بولوار نماز برای زمان خشک‌سالی پیش‌بینی شده است و توان مهار آب در زمان بارش‌های بسیار شدید را ندارد. وی ادامه داد: با این حال، شهرداری مشهد مسیل‌هایی را در نظر گرفته است که در ایام بارش‌های شدید مشکلی در این زمینه به وجود نیاید اما باید اقدامات گسترده‌تری در این حوزه صورت پذیرد.

با این حال، علی‌اصغر پورفتح‌ا...، مدیرعامل شرکت توس‌‌گستر که پیمانکار پروژه بولوار نماز است در این باره به شهرآرا اظهار کرد: بر اساس طرح تفصیلی، ٢ کال در این بولوار اجرا شده است.او این را هم اضافه کرد: کار اجرای کال و هدایت آب در این منطقه به‌خوبی انجام می‌شود اما در ادامه این مسیر املاک هتل هفت‌ستاره قرار دارد که جزو اراضی ما نیست و نمی‌توانیم فرایند هدایت آب را به‌خوبی انجام 

﷯دهیم. پورفتح‌ا... یادآور شد: اعضای شورای شهر و شهردار منطقه گمان می‌کردند این قسمت هم جزو حوزه فعالیت شرکت ما بوده است اما شرکت توس‌گستر هیچ اختیاری در اجرای فعالیت در املاک هتل هفت‌ستاره ندارد. به گفته او، این شرکت و پیمانکار پروژه بولوار نماز‌ تعهدی برای این موضوع ندارند و حالا شهرداری قصد دارد ‌اقداماتی ضربتی برای هدایت آب انجام دهد. از سویی دیگر، باید پیگیر مسائل حقوقی برای ساخت کال و هدایت آب‌های سطحی در این قسمت نیز باشد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی