کد خبر : 96896
/ 07:40
تابستان امسال برق جیره‌بندی نمی‌شود

آب به کمک برق آمد

در حالی که پیش‌بینی می‌شد کشورمان تابستان امسال با کمبود هشت‌هزارمگاواتی برق روبه‌رو شود، اکنون ‌به علت نزول باران رحمت الهی، مسئولان این خبر خوش را داده‌اند که تابستان امسال هیچ قطعی برقی به صورت برنامه‌ریزی‌شده انجام نخواهد شد.

آب به کمک برق آمد

شهرآرا آنلاین - زهرا اسکندریان - این موضوع شامل حال مشهد هم می‌شود. محمودرضا حقی‌فام، سخن‌گوی صنعت برق کشور، در این باره به ایسنا گفته است: «بر اساس برآوردهای صورت‌گرفته، توان نیروگاه‌های آبی در پیک، ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ مگاوات در مقایسه با سال گذشته افزایش می‌یابد.» با اینکه به گفته مسئولان شرکت توزیع برق، مشهد با کمبود ‌این انرژی مواجه نبوده است، ‌تابستان سال گذشته به علت کمک به استان‌های جنوبی و برنامه‌ای که از صنعت برق کشور ارائه شده بود، شهروندان مشهدی به طور میانگین هفته‌ای یک بار با قطعی برق مواجه می‌شدند و حتی در بازه‌ای از زمان، ساعات کاری کارمندان یک ساعت زودتر شروع می‌شد اما اکنون، سخن‌گوی شرکت توزیع برق مشهد به شهرآرا گفته است ‌اگر در کشور مشکلی از بابت تأمین برق در تابستان به وجود نیاید، طبیعتا در مشهد هم مشکلی ایجاد نخواهد شد.

علیرضا کاشی با بیان اینکه در سال ٩٧ هم هیچ مشکلی در تأمین برق مشهد وجود نداشت افزود: به علت مشکلی که در استان‌های جنوبی کشور وجود داشت، از مرکز، مشهد را ملزم کردند ‌برای مدیریت بار، هفته‌ای نیم ساعت در برخی مناطق این شهر هم برق‌ قطع شود.

﷯او این را هم بیان کرد که مشهد تنها شهر‌ در کشور بود که با هیچ مشکلی روبه‌رو نشد و این در حالی‌ است که شهرهای دیگر به صورت میانگین روزانه با یک ساعت قطعی برق مواجه بودند. کاشی درباره قطعی برق برخی مناطق در بارندگی‌های شدید هفته گذشته هم این‌طور گفت: قطعی برق برخی مواقع بدون برنامه‌ریزی است و بر اثر باد، سیل، زلزله و حوادث دیگر رخ می‌دهد. این‌گونه قطعی‌ها اجتناب‌ناپذیرند اما گروه‌های عملیاتی در روزهایی که شرایط مستعد است، در حالت آماده‌باش قرار می‌گیرند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی