کد خبر : 96916
/ 08:21

صرفه‌جویی ‌میلیاردی با QR در شهرداری مشهد

در سال گذشته شهرداری مشهد به توسعه بیشتر بلیت‌های تک‌سفرهمبتنی برQRبه‌منظور استفاده راحت‌تر مسافران و زائران از سیستم حمل‌ونقل عمومی پرداخت.

صرفه‌جویی ‌میلیاردی با QR در شهرداری مشهد

شهرآرا آنلاین -  این خدمات با استقبال خوب زائران هم همراه شد و درهمین‌زمینه محمدجواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، از ثبت نزدیک به ٢میلیون تراکنش بلیت تک‌سفره زائرکارت برای سفرهای درون‌شهری در سال٩٧ خبر داد.

رجائیان با اعلام این مطلب به روابط‌عمومی فاوا، افزود: درراستای توسعه روش‌های نوین‌پرداخت و همین‌طور جایگزینی زائرکارت در قطار شهری، سازمان فاوا اقدام به راه‌اندازی و صدور بلیت تک‌سفره از آبان‌ماه سال١٣٩۶ کرد. این سیستم بلیت تک‌سفره جایگزین حدود ٣٣١هزار من‌کارت شد که با توجه به هزینه ٣هزارتومانی تهیه و تأمین هر کارت، درمجموع بیش از یک‌میلیارد تومان در هزینه‌ها صرفه‌جویی شده است.او همچنین به راه‌اندازی قابلیت تهیه بلیت حمل‌ونقل عمومی با استفاده از پیام‌رسان گپ نیز اشاره کرد و افزود: این قابلیت جدید علاوه بر کاهش هزینه‌های چاپ و جلوگیری از هدررفت کاغذ، با قابلیت پرداخت هزینه واقعی، منجر به صرفه‌جویی در وقت شهروندان و کاهش دغدغه وجود پول خرد می‌شود

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی