کد خبر : 96918
/ 08:25
اصول انتخاب مناسب لباس برای این روزها که نه سرد است و نه گرم

خوش تیپی به وقت بهار

بهار که می شود برای پوشیدن لباس گیج و سردرگم می شویم. لباس خنک می پوشیم، باد و باران های تند بهاری غافلگیرمان می کند. لباس گرم می پوشیم، گرما اذیتمان می کند

خوش تیپی به وقت بهار

شهرآرا آنلاین - سمیرا منشادی| بهار که می شود برای پوشیدن لباس گیج و سردرگم می شویم. لباس خنک می پوشیم، باد و باران های تند بهاری غافلگیرمان می کند. لباس گرم می پوشیم، گرما اذیتمان می کند. برای همین خیلی مهم است که برای این فصل انتخاب مناسبی داشته باشیم که نه سرما بخوریم و نه از گرما عرق بریزیم. هماهنگ کردن یا ست کردن لباس ها با هم نیز موضوع دیگری است که در این روزها بیشتر از هروقت دیگر به چشم می آید. ازاین رو امروز تصمیم داریم به جز معرفی انتخاب های مناسب برای بهار از دید کارشناسان مد، درباره نکاتی همس که ارتباط مستقیمی با سلامتی شما دارند، صحبت کنیم.

 

رنگ های شاد استفاده کنید

بهار فصل زنده شدن طبیعت است. پس شما هم رنگ و بوی بهاری به لباس هایتان بدهید؛ رنگ های روشن مانند زرد کم رنگ، آبی روشن، سبز، یاسی و... به ظاهر شما شادابی و تازگی می دهد. اشتباه نکنید؛ منظورمان این نیست که آن قدر رنگی رنگی بپوشید که مرکز توجه دیگران قرار بگیرید. برای این منظور سعی کنید در لباس هایتان بیش از سه رنگ استفاده نکنید و بیشتر پایه را بر ساده پوشی بگذارید. پارچه هایی که طرح دار هستند به ویژه گُل دار برای این فصل مناسب اند. درضمن برای تعادل در هماهنگ کردن رنگ لباس هایتان می توانید از رنگ های خنثی مانند خاکستری، سفید و قهوه ای بیشتر استفاده کنید. یادتان باشد انتخاب رنگ های روشن، ارتباط مستقیمی با سلامتی و نشاط روحی دارد. 

 

نخی و کتانی بخرید

جنس لباس هایی که در این فصل می پوشید، از نکات مهمی است که باید به آن دقت کنید؛ چون در میزان گرما و سرما و حساسیت های پوستی رایج در این فصل سال بسیار اثرگذار است. بنابراین تا می توانید سعی کنید جنس لباس هایتان را از الیاف طبیعی و نخی انتخاب کنید با تار و پود نازک تر، حتی اگر کت یا سویشرت باشد. این دست لباس ها به ویژه از نوع کتانش هم متناسب با مد روز است و هم برای مهمانی رفتن و محل کار مناسب است. 

 

کفشی مناسب بهار انتخاب کنید

در این فصل دیگر نیم چکمه و چکمه به کارتــان نمی آید و اگر می خواهید کفش مناسبی بخرید، باید بــــه دنبال صندل ها و کفش های تخت باشــید. اگر از پوشیدن صندل هم احــــساس راحتی نمی کنید، می توانید برای بهارتان یک جــفت کفش پارچه ای خنک بخرید تا پایــتان کمتر عرق کند. این کفش ها را می توانید با جوراب های نازک اما نخی ست کنید تا هم پاهایتان کمتر اذیت شود و هم باعث بروز حساسیت پوستی نشود. یادتان باشد که پا قلب دوم بــدن است و هزینه کردن برای آن توجه به سلامتی است. 

 

بارانی و بادگیر فراموش نشود

شاید از خودتان بپرسید اگر در روزهای بارانی کاپشن و پالتو نپوشیم ، پس چــــــه بپوشیم؟ پیشنهاد طراحان مد، پوشیدن یک بارانی یا بادگیر زیباست. برخی هم معتقدند برداشـتن یک ژاکت یا لباسی که بافت نازک و البته رنگ روشنی دارد، می تواند برای این فصل مناســـب باشد. درکنار این توصیه اگر می خواهید از قدم زدن در زیر باران بیشتر لذت ببرید، برداشتن یک چتر کوچک را هم فراموش نکنید. 

 

فصل جدید ظاهری جدید

سعی کنید در این فصل که طبیعت رنگارنگ است، شما هم در پوشیدن لباس ها تنوع داشته باشید. اگر اطرافیانتان شما را همیشه با یک رنگ و سبک پوشش دیده اند، وقت آن است که سبک های جدید، مدل ها و رنگ های متنوع را به خاطر فصل بهار تجربه کنید. باوجود این به پوشیدن رنگ هایی که به شما نمی آید اصلا اصرار نکنید. رنگ سال بنفش است؟ مشکی است؟ زرد است؟ هیچ اهمیتی ندارد. رنگ های مورداستفاده شما باید به پوستتان بیاید. متخصصان مد و لباس می گویند اگر لباسی که شما می پوشید با رنگ پوستتان هماهنگی نداشته باشد، افزون بر نازیبایی، چین و چروک و خط و خطوط چهره تان را هم بیشتر نشان می دهند. نکته دیگری که باید درنظر بگیرید، این است که سعی کنید لباس هایی بخرید که اندازه تان باشد، نه زیاد تنگ و چسبان و نه زیاد گشاد و آویزان. درست است که این روزها لباس های تنگ و چسبان مد شده است، ولی به آسیب های جسمی آن نمی ارزد. متخصصان حوزه سلامت، عوارض پوشیدن این نوع لباس ها را از بروز حساسیت تا ناباروری متغیر می دانند. 

 

شلوارهایی با رنگ های گیرا

همه نوع شلوار ساده، طرح دار، جین و پارچه ای برای این فصل مناسب هستند و با مانتو ها و بلوز هایی که برای این فصل می خرید، هماهنگ می شوند. اگر اهل پوشیدن شلوارهای طرح دار هستید بهتر است که مانتو یا بلوزتان تک رنگ باشد. درضمن یکی از اصول خوش پوش بودن این است که شلوار نباید آن قدر کوتاه باشد که هنگام راه رفتن جوراب پیدا باشد. شلوارهای پارچه ای هم بهتر است تا بالای پاشنه کفش بیایند ولی اگر جین پوش هستید بهتر است که قد شلوارتان را تا انتهای پاشنه کفش انتخاب کنید. 

 

شال و روسری های خنک

حال که جشن رنگ هاست، خوب است حتی اگر اهل پوشیدن لباس های رنگی نیستید از شال و روسری های رنگی و طرح دار استفاده کنید. می توانید این مدل شال یا روسری ها را در محیط های غیررسمی امتحان کنید. توجه به جنس شال یا روسری هم مهم است. سعی کنید بیشتر روسری و شال های گل داری را انتخاب کنید که جنسشان نخی و سبک است. درضمن برای در امان ماندن از آفتاب های تند این روزها هم استفاده از کلاه و عینک متناسب با فرم صورتتان را فراموش نکنید. 

 

تی شرت های بهارانه

در فصل بهار، پوشیدن تی شرت های رنگی و طرح دار، یکی از گزینه های مناسب پوشش برای آقایان است. راحت اند و درعین سادگی، رنگ هایی گیرا و زیبا دارند. این تی شرت ها را به راحتی می توان با هر شلواری ست کرد. اگر هم نمی خواهید تی شرت بپوشید می توانید بلوز هایی را انتخاب کنید که رنگ سرآستین و یقه آن ها با پارچه اصلی لباس متفاوت است. این تغییر و تفاوت کوچک می تواند ظاهر شما را به طور کامل متفاوت و جذاب کند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی