کد خبر : 96921
/ 08:28

پایان ۶سال سرقت از ١٠٠نمایندگی بیمه ‌

گزارش سرقت‌های سریالی از چند دفتر نمایندگی بیمه در مشهد به پلیس، پای مأموران دایره تجسس کلانتری شهید هاشمی‌نژاد را به این پرونده باز کرد و تحقیقات پلیسی برای شناسایی عامل یا عاملان این دزدی‌های حرفه‌ای آغاز شد.

پایان ۶سال سرقت از ١٠٠نمایندگی بیمه ‌

شهرآرا آنلاین -  محمد‌حسن سیرجانی| تیم بررسی‌کننده در همان دقایق ابتدایی پیگیری‌ها با توجه به تاریخ وقوع جرم به استخراج اسناد تصویری دوربین‌های مداربسته چند دفتر بیمه‌ای که مورد دستبرد واقع شده بودند پرداخت. بررسی این مستندات دیجیتالی از سوی پلیس ادامه داشت تا اینکه مشخص شد عامل این سرقت‌های سریالی شخصی واحد است که در زمان نبود متصدیان بیمه، شبانه به محل نمایندگی وارد شده و در زمانی کوتاه اسناد و مدارک مشتریان را سرقت و فرار کرده است.با به دست آمدن این سرنخ ارزشمند از سارق پرونده، ردزنی و چهره‌زنی متهم به جریان افتاد و طولی نکشید که کارشناسان چهره‌نگاری کلانتری هاشمی‌نژاد با استفاده از تصاویر به دست آمده صورت فرضی متهم را ترسیم کردند.از سوی دیگر تیم رسیدگی‌کننده این پرونده در قدم بعدی خود محل‌های تردد این سارق حرفه‌ای را مورد بررسی قرار دادند و با استفاده از دوربین‌های مداربسته چند واحد صنفی واقع در محدوده محل‌های وقوع جرم، مخفیگاه احتمالی متهم تحت تعقیب را ردزنی کردند.تیم تجسس کلانتری شهید هاشمی‌نژاد در مرحله دیگر این عملیات پس از مواجهه با ۶شاکی پرونده دریافت که چک‌های سرقتی این افراد در مجموع ٣٠میلیون تومان به تازگی به بانک رفته و از سوی فردی وصول شده است. مجریان قانون با اتکا به این سرنخ و احتمال اینکه فرد وصول‌کننده چک‌ها، همان متهم باشد به بانک‌های مورد نظر مراجعه کردند و با هماهنگی قضایی فیلم‌ دوربین‌های امنیتی این اماکن را مورد بررسی قرار دادند که مشخص شد فرد مورد نظر متهم تحت‌تعقیب آن‌هاست. متهم در این جریان برای اینکه ردی از خود باقی نگذارد با ساخت هویت جعلی به وسیله اسناد غیر‌واقعی به بانک مراجعه و چک‌ها را نقد کرده بود.

بررسی‌های میدانی پلیس با توجه به نقاط ردزنی شده ادامه داشت تا اینکه مخفیگاه این مجرم فراری در مشهد شناسایی و تحت نظر گرفته شد. سارق تحت تعقیب بی‌اطلاع از اینکه دستش برای قانون رو شده، وارد مخفیگاهش شد و در همان لحظه مأموران دایره تجسس کلانتری شهید هاشمی‌نژاد برای خاتمه فرار وی وارد عمل شده و در یک چشم بر‌هم زدنی این مرد جوان را دستگیر کردند.

ضابطان قضایی در بازرسی بدنی متهم ١٢٠عدد کیف مدارک به همراه تعدادی سند مسروقه و ٣کیف دستی را کشف کردند. علاوه بر این تیم رسیدگی‌کننده در ادامه عملیات خود طی هماهنگی با مقام قضایی به بازرسی محل پرداختند که ۴٨قطعه لوازم کامپیوتری، یک دستگاه لپ‌تاپ و ١١میلیون و ۵٠٠هزار تومان وجه نقد نیز کشف و ضبط شد.

این مرد جوان پس از تکمیل گزارش اولیه به مرجع قضایی منتقل و طی هماهنگی قاضی پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار مأموران ویژه اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت. متهم که دیگر چیزی برای مخفی‌سازی و انکار نداشت در مواجهه با کارآگاهان پلیس لب به بیان حقیقت گشود و از راز ١٠٠فقره سرقت چک‌های بانکی، اسناد و مدارک از دفاتر بیمه در سطح مشهد پرده برداشت.

به گفته فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی متهم دستگیر شده اعتیاد به مواد‌مخدر دارد و از سال ٩٢فعالیت‌های مجرمانه خود را در زمینه سرقت‌ از نمایندگی‌های بیمه سطح مشهد آغاز کرده است.

﷯سردار محمد‌کاظم تقوی ادامه داد: تحقیقات همکاران ما در پلیس آگاهی برای کشف دیگر جرائم احتمالی از این سارق حرفه‌ای ادامه دارد و تاکنون ۶شاکی به دستگاه قضایی مراجعه و علیه این فرد شکایت کرده‌اند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی