کد خبر : 96926
/ 03:11
کسب رتبه‌ برتر منطقه 7 در طرح «خانه‌ بهار» در بین شهرداری مناطق مشهد

خدمتِ مشتاقانه در شروع سال98

اداره فرهنگی، اجتماعی شهرداری منطقه7 با ارزیابی انجام شده درباره برگزاری برنامه‌های طرح «خانه بهار» در مشهد به کسب رتبه برتر در بین مناطق شهرداری مشهد موفق شد.

خدمتِ مشتاقانه در شروع سال98

شهرآرا آنلاین - بخشنده/«خانه بهار» یک پروژه با بیش از 10 سال سابقه است که هر سال قبل از نوروز آغاز می‌شود و پس از تعطیلات به پایان می‌رسد. امسال معاونت فرهنگی شهرداری منطقه7 بود و توانست با اجرای برنامه‌های متنوع و پر مخاطب رتبه‌ اول را بین 13 منطقه شهرداری به دست آورد.

 

برنامه‌های متعدد فرهنگی

ناصر خجسته، معاون فرهنگی منطقه، از چگونگی انتخاب شدن این منطقه در طرح «خانه بهار» به شهرآرامحله می‌گوید: شاخصه‌های منطقه که شامل همجواری با حرم مطهر و منطقه ثامن، وجود یکی از ورودی‌های اصلی شهر، فرودگاه و نزدیکی به پایانه مسافربری است، به‌علاوه ایستگاه استقبال از زائر و بوستان زائر‌پذیر غدیر که میزبان زائرانی است که قصد اقامت در چادر را دارند. از 2ماه مانده به اتمام سال 97 فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز کردیم.

وی ادامه می‌دهد: یکی از شاخصه‌های نظارتی و ارزیابی «خانه‌ بهار 98» شامل جشنواره پویش رنگ‌ها بود که در منطقه ما با مشارکت گسترده‌ شهروندان همراه بود و توانستیم 3700متر مربع دیوار را با کمک شهروندان رنگ آمیزی کنیم. دومین مورد نیز نقاشی‌های دیواری سطح دو و سه در منطقه، آذین بندی و تزئینات شهری و آماده‌سازی بوستان غدیر بود که ما در روز ظرفیت حضور 4هزار خودرو و گنجایش 16هزار نفر را در آن داریم. جشنواره تفریحی و ورزشی و برنامه‌های فرهنگی بسیاری با مشارکت دیگر سازمان‌ها مانند آستان قدس، سازمان پسماند و ... برگزار کردیم. همچنین ایستگاه استقبال از زائر با 8 غرفه‌ وهمکاری 16 سازمان فعالیت ‌کرد.

خجسته با اشاره به دیگر برنامه‌های فرهنگی برگزار شده در منطقه، بیان می‌کند: چندین برنامه را برای اولین بار در منطقه انجام دادیم که از آن‌ها می‌توان به سمنو پزان در بوستان ریحانه، نقاشی سه بعدی در ورودی شهر و اجرای ضرب زنی در اولین روز کاری سال ۹۸ اشاره کرد.

 

24 ساعت کار در طول نوروز

نوروز 98 نیز ما شاهد فعالیت شبانه‌روزی کارکنان شهرداری منطقه و بخش فرهنگی آن بودیم. از شهردار منطقه تا نیروهای خدمات شهری با تمام توان در روزهای تعطیلات نوروز مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان و زائران بودند. رئیس اداره فرهنگی منطقه درباره تلاش شبانه روزی همکارانش در ایام تعطیلات می‌گوید: تمامی همکارانم در تمام روزهای تعطیلات نوروز با جان و دل به صورت شبانه‌روزی مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان و زائران بودند. ما برنامه‌ریزی خوبی کرده بودیم و اگر همکاری قصد داشت از مرخصی خود می‌توانست بهره ببرد و همراه با خانواده‌ به تعطیلات برود. اما واقعیت این است خدمت به زائران و شهروندان افتخار ماست و از آن لذت می‌بریم برای همین همگی در این مدت به کار مشغول بودیم.

معاون فرهنگی شهرداری منطقه از شرایط زائران در بوستان غدیر می‌گوید: با تمهیداتی که از قبل انجام شده بود خوشبختانه ما یک برنامه‌ جامع داشتیم و مانند برخی از سال‌های گذشته با سرد شدن هوا و بارش باران، برای اسکان زائران دچار سردرگمی نشدیم. در بارندگی ما تلاش کردیم پذیرش مسافر جدید در بوستان نداشته باشیم و مسافرانی را که تازه می‌خواستند وارد شوند، به مکان‌هایی که برای اسکان زائران در شهر اختصاص داده شده بود، راهنمایی می‌کردیم. زائرانی را نیز که در بوستان مستقر بودند، در سوله و حسینیه جای دادیم و از آن‌ها پذیرایی کردیم. در ایستگاه استقبال از زائر همچنین شرایطی وجود داشت و ما به هیچ مشکلی برنخوردیم.

 

تلاش برای سلامت و امنیت زائران

امسال هیچ گزارش سرقتی از بوستان غدیر اعلام نشد و با وجود سرمای هوا از همان ابتدای تعطیلات خوشبختانه شاهد هیچ‌گونه گازگرفتگی در بوستان غدیر نبودیم.

خجسته به آمار گاز گرفتگی در سال‌های اخیر در بوستان غدیر اشاره می‌کند و بیان می‌دارد: در سال‌های گذشته ما حتی شاهد گاز گرفتگی منجر به فوت بودیم اما چندین سال است که با حضور پررنگ نیروی انتظامی و آتش‌نشانی شاهد گازگرفتگی منجر به فوت نیستیم. همکاران آتش‌نشان ما در شب‌های سرد تعطیلات به تک تک چادرها سر می‌زدند و با استفاده از دستگاه‌های جدیدی که به آن مجهز شدند، دمای داخل چادر را از بیرون محاسبه می‌کنند و اگر چادری احساس شد داخل آن وسایل گرمایشی روشن است، تذکر می‌دادند. همچنین امسال با حضور پررنگ نیروی انتظامی در بوستان غدیر خوشبختانه بوستان در امنیت کامل بود و هیچ سرقتی گزارش نشد.

معاون فرهنگی منطقه 7 در پایان افزود: از شهروندانی که در برنامه‌های فرهنگی ما مشارکت داشتند، کمال تشکر را دارم و بابت قصور و کاستی‌هایی که وجود داشت، عذرخواهی می‌کنم. از تمامی همکارانم که در این مدت با تمام توان برای خدمت به شهروندان و زائران تلاش کردند و همچنین از همکارانم در روابط عمومی منطقه و شهرآرامحله که به انعکاس اخبار اقدام می‌کنند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی