کد خبر : 96935
/ 03:25
در دیدار با جانباز 60درصد مطرح شد

از پشتکار ایثارگران درس می‌گیریم

از پشتکار ایثارگران درس می‌گیریم

شهرآرا آنلاین - امیر مرتضی محمدی، جانشین قرارگاه منطقه شمال شرق، به همراه حجت‌الاسلام حسین کاظمی، جانشین عقیدتی‌سیاسی قرارگاه منطقه شمال شرق و حجت فرقانی، شهردار منطقه8، به مناسبت روز جانباز از «سیدجلیل فانی یزدی» جانباز 60درصد جنگ تحمیلی دیدار و تقدیر کردند.

جانشین قرارگاه منطقه شمال شرق در این دیدار ضمن تبریک این روز فرخنده از اهمیت و رشادت و دلاورمردی‌های رزمندگان جمهوری اسلامی در 8سال دفاع مقدس سخن گفت و ادامه داد: استمرار خط فکری جانبازان در سال‌های گذشته موجب استحکام و تأمین زیرساخت‌های اعتقادی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی شده است.

امیر محمدی با اشاره به اینکه این دیدارها بیعت دوباره با فرامین مقام معظم رهبری است که همواره تأکیدشان بر این است که به جانبازان و خانواده معظم شهدا رسیدگی کنیم، گفت: ما در دیدارهایی که داریم از فضای معنوی صبر و استقامت، ولایت‌مداری و پشتکار ایثارگران و جانبازان درس می‌گیریم. اینکه این افراد چگونه با وجود این مشکلات از ولایت‌مداری و پشتکارشان در کشور دست برنمی‌دارند. 

وی افزود: برای ما افتخار است که پیش‌کسوتانی را در نیروهای زمینی جمهوری اسلامی داریم که توانستند برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایثار و فداکاری کنند.

134257.jpg

شهیدان زنده

جانشین عقیدتی‌سیاسی قرارگاه منطقه شمال شرق نیز افزود: جانبازان شهیدان زنده هستند که ما باید آن‌ها را الگوی زندگی‌مان قرار دهیم. وی با اشاره به سخن شهید مطهری گفت: همه مردم از نور خورشید فیض می‌برند و استفاده می‌کنند اما حواسشان نیست که اگر خورشید نبود چه اتفاقی می‌افتاد. حال اگر جانبازان و ایثارگران که خورشید گونه تلألو دارند نبودند چه می‌شد.امیدوارم ما جزو افرادی نباشیم که حواسمان به خورشیدهای زمان خودمان نباشد.

حجت‌الاسلام کاظمی افزود: جانبازان و همه کسانی که در راه دفاع از دین و وطن از خودگذشتگی کردند، اجر بزرگی نزد خداوند دارند. در کنار آن‌ها خانواده جانبازان به‌ویژه همسرانشان که پابه‌پای آنان، سختی‌های جانبازی را متحمل می‌شوند، به اندازه همان جانباز و

چه بسا بیشتر، نزد خدا اجر و در دنیا و آخرت، عزت دارند.

 

چراغ راهی برای ما هم باشد

شهردار منطقه8 نیز در این دیدار بیان کرد: فراموش نکنیم این انقلاب و نظام را چه افرادی به دست آورده‌اند و حفظ کرده‌اند. ما باید ادامه‌دهنده راهشان باشیم. امیدواریم با این دیدارها در ادامه خدمت‌رسانی چراغ راهی برای ما هم باشد.

حجت فرقانی با تأکید براینکه جانبازان در هر پیشرفت و اتفاق خوبی که در کشور رخ می‌دهد، نقش و سهم بسیار برجسته‌ای دارند، افزود: جوانان مؤمن و متعهد با الگوگرفتن از یادگاران دوران دفاع مقدس درراستای اعتلای ایران اسلامی با همت و تلاش مضاعف خود توانسته‌اند کشور را در عرصه‌های علمی و فناوری در جایگاه‌های ممتازی قرار دهند.

134258.jpg

گذری بر زندگی جانباز

در این دیدار جانباز 60درصد، سیدجلیل فانی‌یزدی، ضمن خیرمقدم و اظهار خوشحالی از این ملاقات، ‏خاطراتی از دوران دفاع مقدس و شرایط جانبازی خود را بیان کرد.‏

سیدجلیل فانی‌یزدی هنگام عملیات بیت‌المقدس در منطقه خرمشهر محدوده خرمشهر اهواز در دوران سربازی‌اش به درجه جانبازی نائل شده است و اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

او تعریف کرد: سال1359 آموزشی کرمان بودم. برای خدمت به لشکر 28سنندج اعزام شدم. 10روزی در ستاد بودم سپس به تیپ 2 یا 3 مریوان رفتم. طی عملیاتی در سلیمانیه در گروه ضربت ارتش مجروح شدم بعد از آن به تیپ27حضرت رسول منتقل شدم. به جنوب رفتیم و تا سال61 در عملیات بیت‌المقدس یک پایم را از دست دادم. در این فاصله به سوریه هم اعزام شدم. یک روز در کرمانشاه در یکی از عملیات‌ها با شهیدان صیاد شیرازی و همت بودیم. شرایط جابه‌جایی‌ام را گفتم و اینکه نمی‌دانم سپاهی هستم یا ارتشی، شهید صیاد شیرازی به ستاد لویزان تهران زنگ زدند و مرا از 28سنندج به لشکر 21حمزه سیدالشهدا منتقل کرد و طبق همین فرمان مأمور به سپاه شدم. لازم به ذکر است آقای فانی پس از جانبازی باز هم در جبهه حضور داشته است.   

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی