کد خبر : 96943
/ 03:39
مهم‌ترین مأموریت هیئت‌مدیره استقلال، برای ساختن تیم سال آینده

مذاکره با 10ستاره آبی‌پوش

قرارداد 10 بازیکن استقلال روبه‌پایان است و باشگاه کار سختی را برای تمدید قرارداد این بازیکنان پیش‌رو خواهد داشت.

مذاکره با 10ستاره آبی‌پوش

شهرآرا آنلاین -  بی‌دلیل نیست از هم‌اکنون شفر خواستار تمدید قرارداد این بازیکنان شده است، درحالی‌که 5 هفته به پایان بازی‌های لیگ برتر باقی مانده و تیم باید در لیگ قهرمانان آسیا هم به میدان برود. فصل گذشته و در پایان جام‌جهانی چند بازیکن کلیدی و تأثیر‌گذار ازجمله تیام از ترکیب تیم جدا شدند و این ضربه جبران‌ناپذیری به استقلال زد. شاید مانع‌شدن برای جدایی چند بازیکن ازجمله امید ابراهیمی و سیدمجید حسینی غیرممکن بود، اما می‌شد تیام را حفظ کرد. به‌ویژه که این بازیکن درحال‌حاضر هم در صفحه شخصی‌اش از علاقه به استقلال حرف می‌زند. همین وضعیت برای پاتوسی و تعدادی دیگر از ستاره‌های این فصل استقلال نیز وجود دارد.

 

سیدحسین حسینی

آینده از آنِ سیدحسین حسینی است؛ دروازه‌بانی که رکورد گل‌نخوردن در لیگ برتر را در اختیار دارد. طبیعتا او در بازار نقل‌وانتقالات موردتوجه تیم‌های زیادی قرار خواهد داشت؛ اما اگر شفر به او اطمینان‌خاطر دهد که برای دروازه استقلال روی او حساب ویژه‌ای باز می‌کند، بی‌میل نیست در استقلال بماند. سید این‌روزها آرام‌تر از همیشه درون دروازه استقلال عمل می‌کند و رفتارش نیز حرفه‌ای‌تر شده است.

 

سیدمهدی رحمتی

سیدمهدی رحمتی علاقه‌مند است به فوتبال خود در استقلال پایان دهد؛ حتی اگر قرار باشد در بازی‌های متمادی ذخیره سیدحسین حسینی بنشیند. این اتفاق در فصل جاری چند باری رخ داده است؛ ازجمله در 2 هفته اخیر و در بازی با تیم‌های الهلال و سپاهان. مهدی رحمتی در چنین‌شرایطی همیشه حرمت نگه داشته و شفر به‌همین‌خاطر بارها و بارها از او تشکر کرده است. برای استقلال 2 دروازه‌بان خوب بهتر از یک دروازه‌بان خوب است؛ به‌ویژه اگر در مواقع نیمکت‌نشینی حاشیه‌سازی نکنند.

 

آرمین سهرابیان

بازی‌های خوبی از او در این فصل دیدیم. او در بیشتر بازی‌ها در پست مدافع میانی چپ به میدان رفته، درحالی‌که پست تخصصی او مدافع چپ است. آرمین با گذشت بازی‌های این فصل حالا تبدیل به مهره باتجربه‌تری شده و طبیعی است شفر روی تمدید قرارداد او تأکید ویژه‌ای داشته باشد. اگر آرمین با پیشنهاد خارجی مواجه نشود، بعید است تصمیم به ترک استقلال بگیرد؛ به‌این‌خاطر که جایگاه خوبی در ترکیب ثابت تیم دارد و این موضوع می‌تواند در تیم ملی هم به نفع او تمام شود.

 

پژمان منتظری

پژمان از تیم ملی خداحافظی کرده است تا در فصل‌های باقی‌مانده از دوران بازیگری‌اش با همه توان در خدمت تیم باشگاهی‌اش باشد. پژمان که این فصل در استقلال در 2 پست مدافع میانی و مدافع راست بازی کرده، طبیعی است همچنان موردتوجه شفر باشد. کاپیتان استقلال البته در روزهای بحرانی عصای دست شفر بود و با صحبت‌هایی که با بچه‌ها داشت، سعی کرد به‌عنوان کاپیتان، تیم را از نظر روحی و روانی بازیابی کند. ایفای این نقش البته که آسودگی‌خاطر سرمربی تیم استقلال را به‌همراه داشته است و به نظر می‌رسد شفر رأی به تمدید قرارداد پژمان دهد.

 

وریا غفوری

بهترین گزینه برای وریا استقلال است؛ به‌ویژه که در ادامه مربی تیم ملی کی‌روش نیست که به بهانه بازی در یک پست خاص او را به تیم ملی دعوت نکند و از او بخواهد در پست دیگری به میدان برود. حُسن بازیکنانی چون وریا این است که مدافع-هافبک گل‌زن هستند و این‌طور نیست که فقط به‌دنبال نفوذ و سانتر باشند. غفوری میل به گل‌زنی دارد و به‌همین‌خاطر همیشه به‌سمت داخل بازی می‌کند. طبیعی است یکی از دغدغه‌های شفر در نقل‌وانتقالات تابستانی، تمدید قرارداد این بازیکن باشد، بازیکنی که غیبتش در بازی‌های این فصل استقلال محسوس بود.

 

خسرو حیدری

خسرو حیدری اگر با پیشنهاد شفر برای تمدید قرارداد خود مواجه شود، قطعا در استقلال خواهد ماند؛ چون آرزوی هر بازیکنی در شرایط خسرو است که فوتبالش را در تیم دوست‌داشتنی‌اش به پایان ببرد. خسرو این فصل زیاد برای استقلال بازی نکرده و این طبیعی است. مهره‌های سرعتی‌تر و جوان‌تر از او در ترکیب تیم حضور دارند و هر مربی دیگری هم جای شفر بود، همانند این مربی آلمانی از خسرو بازی می‌گرفت. جالب اینکه حیدری در یکی‌دو هفته اخیر که با پیروزی‌های خوب تیم همراه بود، در ترکیب ثابت تیم بازی کرد.

 

روزبه چشمی

گاهی مصدومیت و گاهی محرومیت موجب شده است تا این فصل حضور روزبه چشمی در ترکیب تیم استقلال خیلی پررنگ نباشد. روزبه در روزهایی که در صبای قم بازی می‌کرد، چون در یک پست به میدان می‌رفت، بیشتر جلوه می‌کرد؛ اما در استقلال در 2 پست بازی می‌کند و شاید به‌همین‌خاطر دچار دوگانگی شده است. روزبه ازجمله بازیکنانی است که در بازار نقل‌وانتقالات با پیشنهادهای خوبی ازسوی سایر تیم‌ها مواجه خواهد شد و طبیعی است شفر رأی به تمدید قرارداد این بازیکن دهد، مگر اینکه باشگاه نظری غیر از این داشته باشد.

 

امید نورافکن

امید نورافکن به طور قرضی به استقلال آمده است و ابتدای فصل آتی باید منتظر تعیین‌وضعیت خود ازسوی باشگاه شارلوا باشد. اگر باشگاه بلژیکی دستور به بازگشت کاپیتان تیم امید دهد، امید نورافکن چاره‌ای ندارد که استقلال را ترک کند. در غیر این‌صورت او در استقلال خواهد ماند؛ چون هم خودش تیم استقلال را دوست دارد و هم شفر دوست دارد او در ترکیب تیم باقی بماند. کاپیتان تیم امید بازی‌های مقدماتی جام ملت‌ها را پیش‌رو دارد و این بازی‌ها می‌تواند سکوی پرتاب او در فوتبال حرفه‌ای باشد.

 

علی کریمی

علی کریمی در جلوی خط دفاعی استقلال به مهره مطمئنی تبدیل شده است و با این روند می‌تواند تیم را به هدف نزدیک کند. نکته مهمی که در بازی‌های امروز او دیده می‌شود، این است که در سایه گردش توپ به دروازه حریف نزدیک می‌شود و درپی گل‌زنی است که این اتفاق در بازی با سپاهان رخ داد. علی کریمی که یک فصل ناموفق در فوتبال کرواسی داشت، اگر با پیشنهاد جالب‌توجهی ازسوی تیم‌های خارجی روبه‌رو نشود، طبیعتا دوست خواهد داشت که در استقلال بماند؛ به‌ویژه که از بند مصدومیت‌های متوالی رهایی پیدا کرده است و می‌تواند برای بازی در تیم ملی هم حساب ویژه‌ای باز کند.

 

آیاندا پاتوسی

شاید بتوان گفت گران‌ترین بازیکن استقلال درحال‌حاضر است؛ نه از نظر مالی بلکه از نظر توان فنی. او با عملکرد خوب خود در هفته‌های اخیر یادآور تیام فصل گذشته است. هرچند استقلالی‌ها دوست دارند ماجرای تیام درمورد پاتوسی تکرار نشود و پاتوسی در تیم بماند. اگر یک مهره خوب همانند پاتوسی در نوک خط حمله بازی‌های فصل آینده به خدمت گرفته شود، استقلال می‌تواند برای قهرمانی در لیگ برتر و همچنین موفقیت چشمگیر در لیگ قهرمانان آسیا حساب ویژه‌ای باز کند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی