• خانه
  • ورزشی
  • راه سخت پرسپولیس برای هت‌تریک قهرمانی در لیگ
کد خبر : 96945
/ 03:40

راه سخت پرسپولیس برای هت‌تریک قهرمانی در لیگ

شاگردان برانکو برای سومین قهرمانی پیاپی، 6 تا 12امتیاز نیاز دارند

راه سخت پرسپولیس برای هت‌تریک قهرمانی در لیگ

شهرآرا آنلاین - پرسپولیس با غلبه بر سایپا و افزایش فاصله خود با سایر مدعیان، شانس اول قهرمانی لیگ هجدهم قلمداد می‌شود. کورس قهرمانی لیگ هجدهم یکی از رقابت‌های جذاب‌ و فشرده‌ در تاریخ لیگ برتر است. در پایان هفته بیست‌وپنجم و در فاصله 5 هفته به اتمام لیگ، پرسپولیس با اختلاف 5 امتیاز نسبت به تیم دوم، در صدر جدول قرار دارد و تعیین‌کننده سرنوشت قهرمان لیگ خواهد بود و سایر مدعیان باید منتظر لغزش احتمالی این تیم باشند تا بتوانند همچنان به قهرمانی امیدوار باشند. پرسپولیس درحال‌حاضر درگیر حضور در 3 تورنمنت مختلف است و باید دید برای قهرمانی به چند امتیاز نیاز دارد. در حساس‌ترین بازی باقی‌مانده فصل، 2 تیم صدرنشین لیگ، پرسپولیس و تراکتورسازی، با یکدیگر دیدار خواهند داشت که نتیجه این بازی نقش بسزایی در پاسخ به این سؤال خواهد داشت. جدا از این بازی حساس، مسابقه سایر مدعیان با یکدیگر که در بازی‌های مستقیم باهم رقابت می‌کنند، جذابیت دوچندانی به 5 بازی پایانی لیگ می‌بخشد.

 

12 امتیاز، حداکثرامتیاز مورد نیاز پرسپولیس برای هت‌تریک در قهرمانی

تراکتورسازی نزدیک‌ترین رقیب پرسپولیس در جدول رده‌بندی 49 امتیاز دارد. این تیم در صورت پیروزی در 5 دیدار باقی‌مانده، 64امتیازی می‌شود. پرسپولیس نیز درحال‌حاضر دارای 54امتیاز است. در این شرایط اگر این تیم 10 امتیاز بگیرد، از نظر امتیاز با تراکتورسازی برابر خواهد شد و تفاضل گل، تیم قهرمان را مشخص خواهد کرد؛ ولی پرسپولیس برای قهرمانیِ بی‌حرف‌وحدیث، به بیش از 10امتیاز احتیاج دارد. پیروزی تراکتورسازی در همه بازی‌ها به‌معنای باخت پرسپولیس در بازی رودررو با تراکتورسازی است و از نظر ریاضی، سرخ‌پوشان تهرانی قادر به کسب 11 امتیاز در 4 بازی دیگر نخواهند بود و پرسپولیس نیازمند هر 12 امتیاز باقی‌مانده برای قهرمانی خواهد بود.

 

پیروزی در جدال رودررو، مسیر میان‌بر قهرمانی با 8 امتیاز

همان‌طور که شکست در دیدار رودررو با تراکتورسازی کار قهرمانی پرسپولیس را مشکل می‌کند، این تیم با غلبه بر رقیب تبریزی خود، مسیر هموارتری برای فتح جام دارد. تراکتورسازی در صورت باخت مقابل پرسپولیس و پیروزی در 4 دیدار باقی‌مانده، 61امتیازی می‌شود و پرسپولیس درمجموع با کسب 8 امتیاز در ادامه فصل، این فصل را در رتبه نخست به پایان خواهد رساند.

 

تاریخ می‌گوید 6 امتیاز کافی است

مرور تاریخ لیگ برتر نشان می‌دهد که کسب متوسط 2 امتیاز از هر بازی برای قهرمانی کافی است و در ادوار گذشته حداکثر یک تیم در یک فصل موفق به ثبت چنین‌ حدنصابی شده و نهایتا عنوان قهرمانی را به دست آورده است. پرسپولیس برای به‌دست‌آوردن چنین‌میانگینی احتیاج به 60 امتیاز دارد و پرسپولیس با کسب 6 امتیاز به این میزان خواهد رسید. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی