• خانه
  • ورزشی
  • مهدی طارمی مؤثرترین؛ امید ابراهیمی باثبات‌ترین
کد خبر : 96947
/ 03:43
نگاهی به کارنامه ستارگان ایرانی لیگ قطر

مهدی طارمی مؤثرترین؛ امید ابراهیمی باثبات‌ترین

هفته بیست‌ودوم و پایانی رقابت‌های لیگ ستارگان قطر به پایان رسید و پرونده چهل‌وششمین دوره این مسابقات با قهرمانی السد بسته شد.

مهدی طارمی مؤثرترین؛ امید ابراهیمی باثبات‌ترین

 

شهرآرا آنلاین -  شاگردان ژوسوالدو فریرا موفق شدند چهاردهمین عنوان خود را یک هفته پیش از پایان مسابقات جشن بگیرند و به‌همراه تیم‌های الدحیل و السیلیه مجوز حضور در لیگ قهرمانان فصل آتی را کسب کنند. الخریطیات هم به دسته پایین‌تر سقوط کرد. در این دوره از مسابقات تیم السد تمام رکوردها را مال خود کرد. آن‌ها با به‌ثمر‌رساندن 100 گل در 22 بازی، موفق شدند میانگین 5/4 گل در هر مسابقه را به ثبت برسانند و از نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده خود 48 گل بیشتر وارد دروازه حریفان کردند. السد با 11 برد پیاپی و 11 بازی بدون‌شکست، بهترین تیم لیگ بود. آن‌ها بهترین پیروزی خانگی را با نتیجه 10-1 دربرابر العربی به دست آوردند؛ تیمی که مرتضی پورعلی‌گنجی، عضوی از آن است. همچنین بهترین پیروزی خارج از خانه نیز توسط سفیدپوشان شهر دوحه با نتیجه 8بر1 مقابل الغرافه به ثبت رسید. در شبی که مهدی طارمی تنهاگل الغرافه را وارد دروازه تیم فریرا کرد. اما به تیم‌هایی برسیم که بازیکنان ایرانی در آ‌ن‌ها بازی کردند. تیم الاهلی که امید ابراهیمی را تا پایان رقابت‌ها و محمدرضا خانزاده را تا اوایل نیم‌فصل دوم در اختیار داشت، به رتبه پنجم رسید. تیم بعدی العربی بود. قرمزپوشان رتبه ششم را به خود اختصاص دادند. مرتضی پورعلی‌گنجی در نیم‌فصل دوم این رقابت‌ها برای این تیم بازی کرد. الشحانیه با رامین رضاییان به جایگاه هفتمی قناعت کرد و الغرافه نیز در حضور مهدی طارمی به‌عنوان هشتمی بسنده کرد.

 

مهدی طارمی (الغرافه):

فصل فوق‌العاده سختی برای مهاجم ملی‌پوش ایران بود. الغرافه انتظارات هوادارانش را برآورده نکرد و دراین‌بین کارشناسان قطری منتقد خارجی‌های تیم به‌ویژه مهدی طارمی بودند. بااین‌حال این مهاجم بوشهری از لحاظ آماری عملکرد چندان بدی نداشت و در این فصل 8 گل به ثمر رساند تا در کنار ولادیمیر وایس، بهترین گل‌زن تیم، لقب بگیرد. طارمی 6 پاس گل هم داد تا به‌نوعی روی یک‌سوم گل‌های الغرافه در این فصل تأثیر مستقیم داشته باشد. مهدی همچنین یک رکورد جالب را نیز به نام خود ثبت کرد و آن هم گرفتن 5 پنالتی برای این تیم قطری بود.

 

امید ابراهیمی (الاهلی):

باثبات‌ترین لژیونر فوتبال ایران در این فصل لیگ ستارگان، امید ابرهیمی بود. هافبک سابق آبی‌پوشان تهرانی در زمان میلان ماچالا و باررا، مهره فیکس تیم بود و به‌عنوان پنالتی‌زن نخست تیم هم معرفی شد. امید در این فصل 4 گل به ثمر رساند و در دیدار آخر، این کار را تکرار کرد. او در این فصل یک پاس گل هم برای هم‌تیمی‌هایش مهیا کرد. بااین‌حال سبزوسفیدها در کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا ناکام ماندند.

 

رامین رضاییان (الشحانیه):

بعد از چند ماه بدون‌تیم‌بودن، به طرز غیرمنتظره‌ای با الشحانیه به توافق رسید و در نیم‌فصل دوم برای آن‌ها به میدان رفت. رامین در 11 بازی برای آبی‌پوشان نمایش خیلی خوبی داشت و روی 6 گل تأثیر داشت. او 4 گل زد و 2 پاس گل داد که 3 گل او در 2 هفته پایانی به ثمر رسید. رامین با تلاش فراوانی که از خود نشان داد، ایستگاهی‌زن اصلی الشحانیه هم بود و باید دید در فصل آینده راضی به ادامه همکاری با آن‌ها می‌شود یا خیر.

 

مرتضی پورعلی‌گنجی (العربی):

بعد از دوران ناموفق در یوپن بلژیک که با مصدومیت همراه بود، مرتضی دوباره به لیگ ستارگان قطر برگشت و تقریبا در بیشتر بازی‌های نیم‌فصل دوم برای تیم العربی به میدان رفت؛ تیمی که پیش‌از‌این هم بازیکنان ایرانی زیادی داشت. مرتضی در این فصل یک گل زد، ولی نتوانست به وضعیت بد خط دفاعی تیمش سروسامان بدهد. آن‌ها چهارمین خط دفاع این فصل لیگ ستارگان نام گرفتند.

 

محمدرضا خانزاده (الاهلی):

یکی از خریدهای عجیب تیم الاهلی در ابتدای این فصل رقابت‌های لیگ ستارگان، محمدرضا خانزاده بود. بازیکن فصل پیش پدیده به‌همراه ابراهیمی راهی الاهلی شد و اتفاقا بازی‌های بدی را نیز برای تیم میلان ماچالا انجام نداد؛ اما با رفتن این سرمربی کهنه‌کار به‌یک‌باره خبر جدایی و کنارگذاشته‌شدن او نیز به گوش رسید. بی‌تردید فصل آینده هم باید شاهد چند بازیکن ایرانی در لیگ ستارگان باشیم، ولی احتمالا بازهم این حضور منحصر به تیم‌های متوسط قطری خواهد بود.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی