کد خبر : 96955
/ 03:50
هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته ملی پاراالمپیک کشور شد

مشغله جدید رئیس!

با پیشنهاد رئیس کمیته ملی پاراالمپیک و با موافقت اعضای هیئت‌رئیسه و اجرایی این کمیته، هادی رضایی به عنوان دبیر اجرایی پارالمپیک برای مدت 4 سال انتخاب و معرفی شد.

مشغله جدید رئیس!

شهرآرا آنلاین - حمید کیان - این اتفاق در جریان برگزاری صد و شصت و چهارمین نشست هیئت رئیسه و اجرایی کمیته ملی پارالمپیک که صبح دیروز در محل کمیته برگزار شد افتاد و این عضو همیشه‌فعال ورزش جانبازان و معلولان کشور مسئولیت جدیدی گرفت. هادی رضایی در شرایطی این مسئولیت را پذیرفت که کمتر پستی در مجموعه مدیریتی ورزش جانبازان و معلولان وجود دارد که او دست‌کم چند صباحی تجربه‌اش نکرده باشد. چهره ماندگار مشهدی ورزش کشور 3 دهه حضور فعال در این عرصه دارد و از زمانی که به عنوان یکی از بازیکنان تیم ملی والیبال نشسته مطرح شد تاکنون که سرمربی همین تیم است، همواره نامش به عنوان یکی از شاخص‌ترین چهره‌های ورزش معلولان و جانبازان مطرح بوده است. رضایی که سال‌هاست که در بدنه ورزش جانبازان و معلولان کشور به عنوان فردی تأثیرگذار مطرح است، در کسوت ورزشکار و سرمربی تیم ملی سابقه حضور در 8 دوره پاراالمپیک را در کارنامه ورزشی خود به ثبت رسانده است که ماحصل آن 6 دوره قهرمانی و 2 دوره نایب قهرمانی می‌باشد. دبیرکلی فدراسیون والیبال معلولین آسیا و اقیانوسیه، مدرس جهانی والیبال نشسته، رئیس کمیته مربیان والیبال نشسته جهان، دبیرکل والیبال معلولان آسیا و اقیانوسیه، مشاور فنی سازمان جهانی والیبال معلولان، عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین به مدت 8 سال، سرپرستی کاروان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، ریاست هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین خراسان رضوی به مدت 12 سال و عضو هیئت اجرایی کمیته ملی پاراالمپیک بخشی از سوابق اجرایی و مدیریتی ملی و بین‌المللی او به شمار می‌رود. با این وصف، می‌توان گفت هادی رضایی به نوعی پرکارترین ورزشکار توان‌یاب کشور است که در 3 دهه حضورش در این عرصه یک دم آرام و قرار نداشته و هرجا پای ورزش معلولان و جانبازان هست نام او هم شنیده شده است.

 

ثابت کرد معلولیت محدودیت نیست

هادی رضایی در حوزه خود یک نخبه است. عملکرد او چه زمانی که بازیکن بود و چه زمانی که مربی و مدیر شده به گونه‌ای بوده که همیشه با موفقیت همراه بوده و هیچ‌وقت مخالف و منتقدی جدی نداشته است. او مشکلات و مسائل معلولان و جانبازان را می‌فهمد و به عنوان کسی که در بدترین شرایط ورزش کردن را آغاز کرده است زبان این قوم را می‌فهمد. خودش می‌گوید: دوران دبستان من در حسینیه مرحوم حاجی عابدزاده گذشت. 3 سال راهنمایی را هم در مدرسه فاتح که در کوچه «مسجد رانندگان» بود گذراندم. شکل‌گیری ورزش حرفه‌ای من از همین‌جا بود چون عضو تیم هندبال مدرسه بودم و اتفاقا موفق شدیم در مشهد مقام اول را کسب کنیم. دبیرستان را هم در رشته اقتصاد و در مدرسه کفایی گذراندم، مدرسه‌ای که بعد از شهادت محمود غریب‌گرد که اتفاقا هم‌میزی من بود، به نام او مزین شد. در این دبیرستان هم در مسابقات هندبال مشهد مقام دوم را به دست آوردیم. در مسابقات آموزشگاه‌های مشهد همیشه لباس شماره 11 را می‌پوشیدم. مردم هم برای تشویق می‌گفتند: «ماشاءا... چلاقه! ماشاا...لنگه!» چون من در تیم افراد سالم بازی می‌کردم. اصلا قبل از انقلاب ورزش معلولان نداشتیم. در هر صورت، با این حرف هواداران، از طرفی ناراحت می‌شدم و از سویی دوست داشتم ثابت کنم با افراد سالم تفاوتی ندارم. در نهایت نیز ثابت کردم که معلولیت محدودیت نیست.

 

رضایی، علی دایی والیبال نشسته

نام هادی رضایی با والیبال نشسته عجین است. او در همه قهرمانی‌های ایران در این رشته سهمی داشته است و از این حیث، رکوردی بی‌نظیر در اختیار دارد. او که هم‌اکنون مدرس بین‌المللی والیبال نشسته است و در 14 کشور جهان تدریس کرده است، به نوعی علی دایی این رشته به شمار می‌رود و جهان والیبال نشسته ایران را با نام او می‌شناسد. رضایی از اولین دوره حضورش در تیم ملی خاطره جالبی دارد: از سال 1363 تیم ملی والیبال نشسته ایران شکل گرفت. یک سال بعد، تیم ملی نخستین سفر خارج از کشور خود را برای مسابقات جهانی تجربه کرد و در این مسابقات قهرمان شدیم. ما به دلیل حمله هواپیماهای عراقی به ایران، با 5 ساعت تأخیر به محل مسابقات رسیدیم و بازی اول را از دست دادیم. بنابراین روز دوم مسابقات در بین 2 بازی، بازی روز اول را برای ما برگزار کردند و با وجود خستگی از 3 بازی پی‌درپی، همه را بردیم و قهرمان جهان شدیم. داوران مسابقه مدعی بودند قهرمانی ایران از توانمندی معلولان خارج است. بنابراین از ما تست دوپینگ گرفتند که البته بی‌نتیجه بود. جالب اینجاست که در آن مسابقات 5 نفر از بازیکنان مشهدی بودند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی