کد خبر : 96975
/ 07:21
کمک ۴٠میلیارد ریالی شهرداری مشهد به سیل‌زدگان کشور

با موافقت اعضای شورای شهر مصوب شد

شهرداری مشهد با کمک ۴٠‌میلیارد‌ریالی به یاری هم‌وطنان مناطق سیل‌زده کشور شتافت.

با موافقت اعضای شورای شهر مصوب شد

شهرآرا آنلاین - مهدوی -  روز گذشته مدیریت شهری مشهد، لایحه‌ای دو‌فوریتی ارائه کرد که در نهایت به تصویب اعضای شورای شهر رسید. بر‌اساس ماده‌واحده ارائه‌شده با قید دو‌فوریت، به شهرداری اجازه داده می‌شود که با استناد به ماده‌۶ و تبصره یک ماده‌١٠ تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، برای یاری به هم‌وطنان سیل‌زده و جبران بخشی از خسارت‌ها، در‌قالب خدمات و کالا تا سقف ٢٠‌میلیارد‌ریال مساعدت مالی داشته باشد. در متن تبصره نیز آمده است: شهرداری موظف است آثار بودجه‌ای این مصوبه را در اصلاح بودجه سال٩٨ شهرداری لحاظ کند.

شهریار آل‌شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهردار مشهد، در‌این‌باره گفت: شهرداری مشهد برای یاری به هم‌وطنان آسیب‌‌دیده درجریان سیل، از محل اندوخته خود در شرایط بحران کمک کرده است. همچنین پس‌از تعیین خراسان‌رضوی به‌عنوان استان معین برای مناطق سیل‌زده گلستان، این لایحه دوفوریتی تنظیم شد.احمد نوروزی، رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر، نیز در موافقت با این لایحه گفت: فوریت این لایحه اظهر من‌الشمس است. بی‌شک کمک‌هایی که در نخستین روزها و هفته‌ها به سیل‌زده‌ها می‌شود، می‌تواند کمک شایانی به آسیب‌دیدگان بلایای طبیعی باشد. در ادامه و به‌دلیل نبود مخالف، دو‌فوریت این لایحه به رأی گذاشته شد که هر ١١‌عضو حاضر در این جلسه به آن رأی مثبت دادند. در بررسی تبصره‌ها بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر، پیشنهاد افزایش سقف مبلغ مساعدت شهرداری مشهد از ٢‌میلیارد‌تومان به ۴‌میلیارد‌تومان را مطرح کرد.آل‌شیخ درباره پیشنهاد گندمی گفت: پیش‌بینی شهرداری مشهد در تأمین منابع این مساعدت انعطاف منابع بودجه‌ای از محل صرفه‌جویی است. البته پیشنهاد داریم در تبصره به این موضوع اشاره شود که ازآنجا‌که خراسان‌رضوی، استان معین در کمک به سیل‌زدگان گلستان و از محل منابع ملی پیگیر کمک است، حداقل کمک شهرداری مشهد در این‌زمینه ٢‌میلیارد تومان باشد و افزایش سقف آن از محل منابع ملی تأمین شود.

نوروزی نیز در مخالفت با افزایش رقم کمک شهرداری مشهد گفت: باتوجه‌به جایگاه و سرفصل‌های خدماتی، بهتر است اقدامات شهرداری مشهد برای کمک به‌صورت موردی باشد. وی افزود: مدیریت شهری باید نقش اصلی در بسیج مردمی و پشتیبانی کار را انجام دهد؛ بنابراین بهتر است از ظرفیت رسانه برای بسیج مردمی و پشتیبانی استفاده کنیم. بهاروند نیز در موافقت با افزایش سقف پیشنهادی مساعدت مالی شهرداری مشهد بیان کرد: من نخستین روزهای وقوع سیل در لرستان بودم. عمق آسیب، زیاد و کمک نقدی بیش‌از همه مورد توجه است. 

﷯در وضعیت کنونی، تأمین اقلام حیاتی مردم ضرورت دارد.با پیشنهاد محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر، تبصره‌ای به ماده افزوده شد که به تصویب رسید. بر‌اساس این تبصره، شهرداری مشهد باید معادل رقم پیش‌بینی‌شده برای سیل‌زدگان خارج از جغرافیای مشهد را از‌طریق استانداری خراسان‌رضوی تأمین یا در حساب‌های فی‌مابین لحاظ کند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی