کد خبر : 96976
/ 07:23
رئیس شورای شهر مشهد:

موفقیت شهرداری در تهاترهای بانکی بی‌نظیر است

رئیس شورای شهر مشهد: شهرداری مشهد با تلاش‌های شبانه‌روزی و مستمر خود موفق شد بخش زیادی از بدهی‌های خود را با طلب از دستگاه‌های دولتی و ازطریق بانک‌های عامل تهاتر کند.

موفقیت شهرداری در تهاترهای بانکی بی‌نظیر است

شهرآرا آنلاین - رئیس شورای شهر مشهد در آغاز پنجاه‌و‌ششمین جلسه علنی شورا با اشاره به اقدامات در‌خورتوجه شهرداری در سال گذشته گفت: شهرداری مشهد با تلاش‌های شبانه‌روزی و مستمر خود موفق شد بخش زیادی از بدهی‌های خود را با طلب از دستگاه‌های دولتی و ازطریق بانک‌های عامل تهاتر کند. این کار، یکی از اقدامات ارزشمند و ماندگار مدیریت شهری در سال گذشته بوده است.

محمدرضا حیدری خاطرنشان کرد: اگرچه از این طریق پول نقدی در‌اختیار شهرداری قرار نگرفت، بار تعهدات مدیریت شهری را سبک کرد؛ این موفقیت دربین کلان‌شهرها بی‌نظیر است.

وی بر این موضوع تأکید کرد که شورای پنجم در موضوع مدیریت شهر، اصولی را به‌عنوان برنامه‌های اجرایی خود تبیین کرده است که بر اجرای آن اصرار دارد. وی در توضیحات بیشتر گفت: از‌جمله این محورها می‌توان به موضوع مبارزه با فساد، شفافیت، انضباط مالی و اداری، توسعه عدالت‌محور و متوازن در همه مناطق شهری، کاهش نابرابری‌های حقوق و امتیازات در بدنه شهرداری، ارتقای بهره‌وری و کارآمدی سازمان، نظام پاسخ‌گویی کارآمد مبتنی‌بر تکریم ارباب‌رجوع و اصلاح فرایندها برای چابک‌سازی سازمان اشاره کرد.

حیدری با ارائه مصداقی در حوزه تعامل شورا و مدیریت شهری با بخش‌های مختلف، گفت: تعامل و همکاری نزدیک شهرداری مشهد با نمایندگان مجلس، سبب شد در بودجه سال٩٨ ردیفی مبنی‌بر مجوز انتشار ٨‌هزار میلیارد‌تومان اوراق مشارکت برای نوسازی بافت‌های فرسوده لحاظ شود.وی تأکید کرد: امیدواریم مشهد، سهم خوبی از این اعتبار دریافت کند. بدون شک این اتفاق، تحول شگرفی در‌زمینه بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده اطراف حرم مطهر ایجاد خواهد کرد.حیدری در ادامه تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر طرح‌های تفصیلی را خواستار شد و افزود: اداره کل مسکن و شهرسازی نیز باید مسئولیت‌های خود را اجرایی کند تا هرچه سریع‌تر بتوانیم پاسخ‌گوی نیازهای مردم باشیم؛ در این زمینه استانداری محترم با رویکرد توسعه‌محوری، نقش بسزایی در سرعت‌بخشی به این موضوع دارد.

حیدری در بخش دیگری از سخنانش به اقدام اخیر رئیس‌جمهور آمریکا و تروریستی اعلام‌کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش نشان داد و گفت: همه ما مدیون تلاش‌های سپاه پاسداران، در‌کنار سایر نیروهای مسلح، در صیانت از مرزهای کشور در دوران دفاع مقدس و پس از آن هستیم. هر نقد و اختلافی که وجود دارد، مربوط به درون خانواده است و هیچ ارتباطی به دشمنان قسم‌خورده ما ندارد.وی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران در‌کنار ارتش، نخواهند گذاشت تهدیدی برای تمامیت ارضی ما اتفاق بیفتد و امیدواریم تمامی اجزای قدرت و قوای سه‌گانه با پرهیز از هرگونه اختلاف و رسیدن به نکات مشترک و سوء‌تفاهمات، زمینه اتحاد و انسجام را در ماه‌های خطیر پیش رو فراهم آورند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی