کد خبر : 96986
/ 07:43

مهار حریق یک مجتمع تجاری در نزدیکی حرم

عصر دیروز یک مجتمع تجاری در نزدیکی حرم مطهر دستخوش حریق شد.

مهار حریق یک مجتمع تجاری در نزدیکی حرم

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا| بارندگی‌های گسترده در مشهد موجب آماده‌باش حداکثری دستگاه‌های متولی از جمله آتش‌نشانی شده است تا جایی که طبق آمارها ٢٢مورد حادثه در‌این‌باره در سطح شهر تا لحظه تنظیم گزارش رفع و رجوع شده است. البته این به آن معنی نیست که احتمال وقوع سایر حوادث وجود نداشته باشد، چرا که عصر دیروز یک مجتمع تجاری در نزدیکی حرم مطهر دستخوش حریق شد.

با اعلام بروز حادثه در این مجتمع تجاری و احتمال وقوع حادثه‌ای جبران‌ناپذیر و گسترده، بلافاصله احمد مرندی، سرپرست ایستگاه ثامن آتش‌نشانی مشهد به همراه تیمی از آتش‌نشانان و نجاتگران این ایستگاه به محل حادثه واقع در خیابان‌ دانش مشهد رفتند.

حریق در یکی از طبقات یک مجتمع تجاری چهارطبقه رخ داده بود و دود ناشی از آن تمام مجتمع را دربرگرفته بود. شناسایی کانون آتش‌سوزی اولین اقدام آتش‌نشانان بود به نحوی که بررسی‌ها نشان داد این آتش‌سوزی از یک انبار واقع در طبقه دوم این مجتمع آغاز شده و هر لحظه امکان سرایت به سایر اماکن تجاری نیز وجود دارد.

با آغاز عملیات اطفا، مشخص شد این انباری حدود ٢٠متر مساحت داشته و مالک آن نیز در محل حضور ندارد. آتش‌نشانان با گشودن در این انباری متوجه شدند که وقوع این آتش‌سوزی در مراحل اولیه به آتش‌نشانی گزارش شده و تنها قسمت کوچکی از این انبار مملو از کالاهای اشتعال‌پذیر اسیر حریق شده است.

﷯ آتش‌نشانان پیش از سرایت آتش به سایر قسمت‌ها توانستند آتش را خاموش کنند و جلوی بروز خسارت‌های جدی را بگیرند. هر چند خوشبختانه این حادثه خسارت‌های جانی در پی نداشت اما تیم اعزامی آتش‌نشانی اقدامات لازم برای مشخص شدن علت حریق را آغاز کرد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی