کد خبر : 97013
/ 07:45

پیشرفت ۶٠ درصدی جلوخان

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد خبر داده است که تا اردیبهشت‌ماه امسال، پروژه پیشخوان آرامگاه فردوسی به ۶٠ درصد پیشرفت می‌رسد.

پیشرفت ۶٠ درصدی جلوخان

شهرآرا آنلاین - ٢۶ آبان سال گذشته، پروژه هفت‌هکتاری جلوخان آرامگاه فردوسی از سوی شهرداری مشهد کلنگ‌ خورد، پروژه‌ای که قرار است فضایی خاکی و نامناسب را به محیطی شبیه به قسمت جلو‌ آرامگاه تبدیل کند. آن‌طور که سید مسعود ریاضی درباره آخرین وضعیت جلوخان آرامگاه فردوسی گفته عملیات عمرانی این پروژه به ٣ فاز تقسیم شده است. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، وی ادامه داد: بر اساس وعده‌ای که داده شده بود، ۶٠ درصد از پیشخوان فردوسی ٢۵ اردیبهشت سال جاری افتتاح می‌شود و بقیه پروژه نیز در سال جاری به‌تدریج افتتاح خواهد شد. او درباره ‌پروژه‌های دیگر نیز بیان کرد: پروژه جاری دیگر‌ ایجاد راه دسترسی از پیشخوان به کهن‌دژ است. مشاور این طرح را مدیران میراث فرهنگی به کار گرفته‌اند‌ اما شهرداری علاقه‌مند است به‌ شرط احیای کهن‌دژ، در این پروژه مشارکت کند. 

ریاضی با بیان اینکه در کنار این کارها‌ پروژه سی‌هکتاری پردیس نیز در دست اقدام است‌ افزود: این پروژه هم‌اکنون در مرحله بررسی پیش‌نویس اولیه قرارداد است. طول این پروژه از رودبار (کشف‌رود) تا پیشخوان است. همچنین شهرداری در پروژه‌های دیگر سازمان میراث فرهنگی مثل احیای دیوار باره مشارکت دارد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی