کد خبر : 97018
/ 07:57

خسارت سیل استان هنوز به وزارت کشور اعلام نشده است

با به پایان رسیدن فعالیت سامانه بارشی اخیر، مدیریت بحران استان دست به کار شد تا برآورد دقیقی از میزان خسارت های وارد شده به شهرها و روستاهای استان داشته باشد.

خسارت سیل استان هنوز به وزارت کشور اعلام نشده است

شهرآرا آنلاین -روز گذشته خبری در خصوص پرداخت وام پنجاه میلیون تومانی در بخش مسکن به خسارت دیدگان خراسانی از سوی یکی از خبرگزاری ها و به نقل از مدیر کل بحران استانداری خراسان رضوی منتشر شد. حجت علی شایان فر در پاسخ به خبرنگار شهرآرا درباره جزئیات این خبر گفت: هنوز جمع بندی خسارت ها برای ارسال به وزارت کشور اعلام نشده است. اکنون در مرحله ارزیابی خسارات هستیم که تا چند روز آینده تکمیل خواهد شد.

به گفته وی، ارزیابی خسارات در ٣ بخش انجام می شود که شامل مسکونی و تجاری، تأسیسات زیر بنایی و کشاورزی است.

آن طور که او گفته، روند تصویب هر کمک دولتی به استان ها به این صورت است که جمع بندی خسارات بعد از ارزیابی به وزارت کشور ارسال می شود و پس از آن، هیئت وزیران دستورهای لازم را دریافت و تصویب می کند. مدیر کل بحران استانداری ارزیابی خسارات کشاورزی را زمان بر دانست و افزود: جمع بندی خسارات تا ١۵ فروردین سال جاری در ٣ بخش گفته شده حدود ٢٠۵ میلیارد تومان بوده است. شایان فر این راهم گفت که خسارات در ٣ شهر کلات، بردسکن و سرخس بیش از نقاط دیگر استان بوده اما این بارش ها هیچ خسارت جانی ای در پی نداشته است. 

به گفته وی، طبق آخرین اخبار، قرار است به خسارت دیدگان شهری ۵٠ میلیون تومان وام به اضافه ١٢ میلیون تومان وام بلاعوض و به خسارت دیدگان روستایی ۴٠ میلیون تومان وام به اضافه ١٠ میلیون تومان وام بلاعوض تعلق گیرد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی