کد خبر : 97021
/ 08:00

اجرای نمایش فیزیکال موزیکال در خورشید

نمایش ماندارین به طراحی، نویسندگی، بازیگری و کارگردانی هادی محمدخانی از ٢۵فروردین‌ در تماشاخانه خورشید روی صحنه رفته است.

اجرای نمایش فیزیکال موزیکال در خورشید

شهرآرا آنلاین -شکیبا افخمی|  این نمایش که فضای متفاوتی با تئاترهای معمول دارد، نمایشی بدون دیالوگ است که داستانش براساس حرکات تک‌بازیگرش روایت می‌شود. 

به‌گفته هادی محمدخانی، ماندارین به‌صورت فیزیکال موزیکال اجرا می‌شود: «در این سبک، بازیگر روی ریتم موسیقی و نت‌ها بازی می‌کند و با ضرباهنگ موسیقی، داستان را تا پایان پیش می‌برد. همچنین این کار به‌صورت سولو و تک‌بازیگر، در مدت زمان ٣٠دقیقه اجرا می‌‌شود و برای فضاسازی در نمایش از نقاشی‌‌های دیواری‌ بزرگ با هدف تفهیم بهتر داستان به مخاطب استفاده شده‌ است.» این کارگردان در تشریح فضای نمایش نیز توضیح می‌دهد: در این اجرا، بازیگر اهمیت ندارد و آنچه مهم است، اتفاقاتی است که روی صحنه رخ می‌دهد، از این‌‌رو چهره بازیگر در این اجرا پوشانده شده‌ است. همچنین تمام حرکات بازیگر براساس داستان و فضا و در خدمت موسیقی است. به‌گفته او به‌دلیل آشنا نبودن مخاطب با این سبک کار برای برقراری ارتباط بهتر میان تماشاگر و داستان نمایش، در تبلیغات فضای مجازی سبک کار و خلاصه داستان نوشته شده‌ است.

محمدخانی به‌صورت خلاصه، داستان ماندارین را این‌گونه توضیح می‌دهد: این نمایش روایتگر قصه انسانی است که در جریان زندگی خود دچار تغییر و درنهایت به موجود دیگری تبدیل می‌شود. 

نمایش ماندارین‌ تا ٧اردیبهشت در تماشاخانه خورشید واقع در حدفاصل معلم٢٨ و چهارراه دانش‌آموز روی صحنه خواهد بود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی