کد خبر : 97039
/ 08:31

پایان فرار ۶ساله سارقان دلفینی

هوشیاری یک شهروند و اقدام به‌موقع پلیس مشهد دست دزدان تجهیزات پزشکی را رو کرد

پایان فرار ۶ساله سارقان دلفینی

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - ظهر دوشنبه مردی سراسیمه وارد کلانتری جهاد مشهد شد و پس از مراجعه به افسر نگهبان مدعی شد که سارق لوازم پزشکی سرقتی خود را شناسایی کرده است و خواستار رسیدگی به پرونده‌اش شد.

افسر نگهبان پس از دعوت به آرامش شاکی از او خواست تا جزئیات دقیق‌تری درباره این ماجرا در اختیارشان قرار بدهد و مرد جوان در برگه اظهاراتش نوشت که ۶سال پیش فردی ناشناس با دستبرد به خودرو او مقدار ۵٠میلیون تومان لوازم پزشکی‌اش را سرقت کرده و متواری شده است.

بعد از تشکیل اولیه پرونده موضوع برای رسیدگی در اختیار دایره تجسس کلانتری میدان جهاد قرار گرفت و مال‌باخته با تشریح جزئیات این حادثه به افسر پیگیری‌کننده شکایتش گفت: «‌چند سالی است که در حوزه خرید و فروش لوازم پزشکی فعالیت دارم. ۶سال پیش تعدادی لوازم را داخل ماشین گذاشتم و قرار بود به مغازه انتقال دهم که در بین راه برای انجام کاری در محدوده میدان جانباز توقف و خودرو سواری‌ام را در گوشه‌ای از خیابان پارک کردم. بعد از مراجعه متوجه شکسته شدن شیشه یکی از درهای خودرو شدم و بعد از بررسی فهمیدم که لوازم پزشکی‌ام سرقت شده‌اند. بلافاصله با پلیس١١٠تماس گرفتم و بعد از حضور تیم گشتی پلیس و تنظیم اولیه گزارش سرقت برای پیگیری پرونده‌ام به کلانتری آبکوه معرفی شدم که هنوز پرونده این سرقت در آن مجموعه در جریان است.»

مرد جوان ادامه داد: «روز دوشنبه بعد از ۶سال در حال بررسی سایت دیوار بودم که آگهی فروش لوازم پزشکی را مشاهده کردم و پس از بررسی اجمالی تصاویر منتشر شده دریافتم لوازم مورد نظر اقلامی هستند که در سیزدهم مرداد ماه سال‌٩٢ از من سرقت شده است. پس از مشاهده این تصاویر بلافاصله به پلیس مراجعه کردم تا ضمن به دست آوردن مال از‌دست‌رفته‌ام، دست سارقان این پرونده را نیز برای قانون رو کنم.»

 

قرار صوری با سارقان

افسر تحقیق پرونده پس از بررسی مستندات کشف شده از مال‌باخته خواست تا با صاحب آگهی منتشر شده تماس بگیرد و قراری صوری با او بگذارد. طی تماس تلفنی با شماره درج شده در آگهی مورد نظر مقرر شد تا شاکی با متهمان در بولوار نامجوی مشهد دیدار داشته باشند. روز گذشته شاکی در محل قرار حضور یافت و مأموران پلیس نیز به صورت ناشناس در محل حاضر و منطقه را تحت کنترل خود قرار دادند.

رصد میدانی مجریان قانون ادامه داشت تا اینکه ٢مرد جوان با یک دستگاه خودرو پژو دلفینی رنگ در محل حاضر شدند. تیم عملیاتی پلیس به محض رؤیت آن‌ها مرحله اجرایی نقشه‌شان را عملی و در اقدامی غافل‌گیرانه راننده خودرو پژو و دیگر سرنشین آن را دستگیر کردند.

در بازرسی ضابطان قضایی از صندوق عقب این خودرو سواری تعدادی لوازم‌پزشکی متعلق به شاکی به دست آمد و ضمیمه پرونده متهمان شد.

 

انکار سرقت ۶ساله

سارقان پس از انتقال به کلانتری در مقابل افسر تجسس این مجموعه انتظامی قرار گرفتند و برای فرار از چنگ قانون جرم انتصابی خود را منکر و مدعی شدند که کالاهای سرقتی کشف شده را زنی جوان در اختیار آن‌ها قرار داده تا برایش به فروش برسانند.

به گفته فرمانده انتظامی مشهد متهمان پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات اولیه به مرجع قضایی معرفی شدند و بررسی‌های پلیسی برای کشف حقیقت این پرونده و شناسایی دیگر جرائم ارتکابی از آن‌ها ادامه دارد.

سرهنگ اکبر آقابیگی ادامه داد: همکاران ما در کلانتری میدان جهاد نیز تحقیقات خود را برای شناسایی دیگر متهمان این پرونده آغاز کرده‌اند و پیگیری‌های پلیسی در جریان است.

وی در پایان با تأکید بر جدی گرفتن توصیه‌های پلیسی از شهروندان خواست تا در زمان پارک خودرو در کنار خیابان از قرار دادن لپ‌تاپ، کیف حاوی مدارک، وجوه‌نقد، لوازم قیمتی، طلا و جواهرات در داخل خودرو خودداری کنند. علاوه بر این استفاده از دزدگیر، قفل پدال، قفل فرمان و دیگر تجهیزات به روز امنیتی، اقدامات مجرمانه سارقان را کُند و میزان سرقت و یا دستبرد به وسیله نقلیه شهروندان را به حداقل می‌رساند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی