کد خبر : 97064
/ 11:03
برگزاری جشن بزرگ نیمه‌شعبان در خیابان‌های اطراف حرم

همه دعوت هستید

جشن بزرگ نیمه شعبان هم‌زمان با یکم اردیبهشت‌ماه در خیابان‌های اطراف حرم برگزار می‌شود.

همه دعوت هستید

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرامحله، یکی از بزرگتزین آن‌ها در محله هاتف است. این جشن روز یکشنبه، مقابل مسجد صاحب الزمان (عج) در خیابان هفدهم شهید کاشانی برگزار خواهدشد.

زمان آغاز جشن از ساعت16 روز یکشنبه آینده خواهد بود و در روال جشن مسابقه‌های مختلفی با حضور مردم برگزار می‌شود. در این جشن از برترین‌های طرح پویش رنگ‌ها که سال‌گذشته در منطقه ثامن برگزار شد، نیز تقدیر می‌شود.

نعمتی، شهردار منطقه ثامن، با اعلام این خبر به دیگر برنامه‌ها هم‌زمان با فرارسیدن نیمه شعبان اشاره‌ کرد و گفت که جشن‌هایی در محل خیابان آیت‌ا... واعظ طبسی(ره) و ره باغ طوبی، اجرای جشنواره بازی‌های بومی محلی در چند بوستان منطقه و مسابقات ورزشی در محلات نیزبرگزار خواهد شد.

وی به دیگر برنامه‌ها هم اشاره کرد و از آذین‌بندی و آماده‌سازی خیابان‌ها، معابر و محلات، متناسب با ایام جشن و سرور این ایام خبر داد.

به گفته وی فضاآرایی معابر اصلی منتهی به حرم با استفاده از 500 عدد پرچم ستونی و 8 هزار متر طول ریسه رنگی انجام می‌شود که در این راستا آذین‌بندی معابر فرعی، پیاده‌روها و سطح محلات نیز با مشارکت کسبه، شوراهای اجتماعی،کانون‌های فرهنگی، هیئت امنای مساجد و حسینیه‌ها و دیگر تشکل‌های مردمی تحت عنوان «جشنواره محله‌آرایی در شهر امید و زندگی» اقدام خواهد شد.

نعمتی اضافه کرد: افزون بر روشن کردن حدود 12هزار متر طول از ریسه لامپ‌های موجود در منطقه، هماهنگی لازم با 8 پروژه تجاری و اقامتی موجود در بافت اطراف حرم مطهر رضوی درباره نورپردازی ویژه ساختمان آن‌ها در این شب‌ها انجام شده است و نیز روشن بودن نورپردازی‌های ریتمیک آب نمای میادین، ره باغ‌ها و خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ طبسی در دستور کار معاونت خدمات شهری منطقه قرار دارد.

وی افزود: همچنین طراحی شمسه‌های نوری مزین به نام و القاب مبارک حضرت حجت(عج) نیز انجام شده که در خیابان‌های اصلی منتهی به حرم رضوی نصب شده‌اند.

شهردار منطقه ثامن تأکیدکرد: شست‌وشو و تنظیف ویژه 60 هزار متر مربع از معابر اطراف حرم به صورت روزانه، فعال بودن مستمرگروه های رفع سد معبر و جمع‌آوری زباله، رفع نقص و راه‌اندازی تمام 79 دستگاه آب‌سردکن و سقاخانه موجود در بافت، برپایی پاتوق‌های اجرای زنده سرود و تئاتر خیابانی و همچنین مشارکت در برپایی اجتماع هیئت‌های مذهبی مشهدباعنوان اجتماع عظیم منتظران که صبح روز نیمه شعبان از میدان شهدا در مسیر خیابان شیرازی به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند هم از برنامه‌های مهم پیش‌بینی شده در منطقه ثامن است.

گفتنی است؛ در پایان جشن‌های نیمه شعبان از عوامل 3محله برتر در حوزه فضاآرایی و آذین‌بندی معابر تقدیر خواهد شد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی