کد خبر : 97067
/ 11:06

رونمایی از 104 سکه تاریخی

سکه‌های اهدایی دوهزارساله در موزه قرآن و نفایس به نمایش گذاشته شد

رونمایی از 104 سکه تاریخی

شهرآرا آنلاین - منشادی | 104 سکه تاریخی اهدایی مردم در موزه قرآن و نفایس حرم مطهر رضوی به نمایش گذاشته شد.

به گزارش شهرآرامحله، این سکه‌ها متعلق به علی اطاعت، مجموعه‌دار سکه ساکن شهر شیراز بود. وی این سکه‌های تاریخی و ارزشمند را که مربوط به سلسله‌های سلوکی، اشکانی، الیمایی، شاهان پارسی، ساسانی، عرب ساسانی، عرب طبری، بنی امیه، بنی عباس، سلجوقی، آل بویه و صفاریان بود، در گذشته جمع و نگهداری می‌کرد.

رئیس کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌ رضوی با اعلام این خبر در اولین نشست خبری‌اش در سال جدید گفت: آقای اطاعت انگیزه خود را از تقدیم سکه‌های 320 سال قبل از میلاد تا دوره سلجوقی، ادامه راه نیک‌اندیشی و باقی گذاشتن نام نیک اجداد و نیاکانش عنوان کرده است.

حجت‌الاسلام حسینی در ادامه صحبت‌هایش به رویکرد امسال این نهاد هم اشاره‌ کرد و گفت: سازمان کتابخانه آستان‌قدس رضوی با 14 مجموعه آموزشی، پژوهشی و ترویجی که به صورت زنجیروار به هم متصل شده‌اند و این سازمان را به یک مجموعه بزرگ فرهنگی تبدیل کرده اند، نقش به‌سزایی در ترویج فرهنگ اسلامی در جهان اسلام دارد.

وی با بیان اینکه سازمان کتابخانه آستان‌قدس رضوی باید مولد دانش باشد، افزود: کتابخانه آستان‌قدس رضوی با قدمت هزارساله با 30میلیون منبع اطلاعاتی اعم از نسخه خطی، سنگی و غیره می‌تواند در تحقق مرجعیت علمی و اخلاقی پیشرو باشد؛ ضمن اینکه یکی از برنامه‌های مهم ما در سال جدید، تبدیل این مجموعه فرهنگی بزرگ به یک سازمان دانش‌محور است.

وی رویکرد مهم این سازمان را در سال جدید شبکه‌سازی عنوان کرد و گفت: ما در سال جدید به سمتی پیش خواهیم رفت که تمامی مرمت‌کاران، نسخه‌شناسان و ... را سامان‌دهی کنیم و ذیل یک شبکه بزرگ گرد هم بیاوریم.

حجت‌الاسلام حسینی از راه‌اندازی باشگاه اندیشه‌وران در سال جدید خبر داد و اظهار کرد: دسترسی آسان به منابع خطی، کتب چاپ شده و اسناد موجود برای محققان و پژوهشگران طی امسال راه‌اندازی می‌شود؛ ضمن اینکه درهای مخازن و گنجینه‌های آستان‌قدس رضوی به روی محققان و پژوهشگران بیش از 100 کشور گشوده می‌شود.

134425.jpg

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی