کد خبر : 97087
/ 11:59

توسعه فرودگاه مشهد منافاتی با جابه‌جایی آن ندارد

بحث ماندن یا رفتن فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد از مشهد چند سالی است به عنوان یکی از تیترهای مهم خبری استان و شهر مطرح است.

توسعه فرودگاه مشهد منافاتی با جابه‌جایی آن ندارد

شهرآرا آنلاین - بحث ماندن یا رفتن فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد از مشهد چند سالی است به عنوان یکی از تیترهای مهم خبری استان و شهر مطرح است.  با این حال، کماکان اخباری ضد و نقیض در خصوص فرجام این مبدأ مهم ورودی شهر امام رضا(ع) به گوش می‌رسد.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در تازه‌ترین اظهارنظر خود در این باره گفته است توسعه فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد منافاتی با جابه‌جایی یا ساخت فرودگاه جدید برای این شهر ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهد، محمدهادی مهدی‌نیا در جریان بازدید از فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد با اشاره به ایده استاندار خراسان رضوی برای ساخت یک فرودگاه در خارج شهر افزود: برای این ایده که همانند فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تهران، فرودگاهی در فاصله ٣٠ تا ۴٠ کیلومتری مشهد ساخته شود باید کارهای مطالعاتی دقیقی در حوزه های مختلف اعم از زیست‌محیطی، حمل و نقلی، دسترسی و ترافیکی صورت پذیرد یا هزینه فایده کار نیز از سوی متخصصان امر مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به جمع‌بندی منازعاتی که در خصوص جاده محمدآباد برای احداث باند سوم فرودگاه مشهد مطرح بوده است ادامه داد: مدیران فرودگاه مشهد برنامه‌های عمرانی جامعی برای این مجموعه دارند که بازپیرایی جلو ترمینال داخلی همانند کاری که در میدان راه‌آهن صورت گرفته از جمله این کارهاست. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی