کد خبر : 97097
/ 12:11

درخشش ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در کشور

«ستاد خدمات سفر خراسان رضوی جزو بهترین ستادها در کشور شناخته شد که جا دارد از هماهنگی ٢٢ اداره کل عضو این ستاد و استاندار خراسان رضوی که ریاست آن را برعهده داشت، تشکر کرد.»

درخشش ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در کشور

شهرآرا آنلاین - ملیحه فلاح| «ستاد خدمات سفر خراسان رضوی جزو بهترین ستادها در کشور شناخته شد که جا دارد از هماهنگی ٢٢ اداره کل عضو این ستاد و استاندار خراسان رضوی که ریاست آن را برعهده داشت، تشکر کرد.» این را دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور در آیین قدردانی از دست‌اندرکاران خدمات سفر و نوروزگاه خراسان رضوی که عصر دیروز برگزار شد، گفت و افزود: ما در کشور از بعضی برنامه‌ها و اقدامات خراسان رضوی تقلید کردیم و هماهنگی بالای این ستاد که در این مدت بدون هیچ مشکلی مدیریت شد، نتیجه پای‌کار‌بودن همه به‌ویژه استاندار این استان بود. آن‌طور که فریدون محمدی اظهار کرد، از ٢٧اسفند٩٧ تا ١۶فروردین٩٨، خراسان رضوی از نظر تعداد اقامت مسافر جزو ٣ استان اول کشور بود. استاندار خراسان رضوی نیز در این برنامه با تشکر از همه مسئولان ستاد خدمات سفر گفت: در نوروز امسال رضایت‌مندی نسبتا خوبی برای زائران و میهمانان بارگاه امام‌رضا(ع) در ابعاد مختلف ایجاد شد.

به گفته علیرضا رزم‌حسینی، یکی از سیاست‌های قطعی در استان در حوزه میراث فرهنگی، واگذاری اماکن و ظرفیت‌های این بخش برای استفاده شایسته از ظرفیت‌های آن به فعالان بخش خصوصی است. درهمین‌راستا در اولین گام منطقه توس به مساحت ٣۶٠ هکتار به شهرداری واگذار شد تا در یک اقدام ارزنده با بازپیرایی این منطقه مکان فاخری احداث کنند.

وی این را هم گفت که با همکاری شرکت‌های توسعه‌گرا، از ابتدای هفته آینده نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان در بخش غیردولتی برای اولین‌بار در کشور تشکیل و مسئولیت توسعه اقتصادی به این نهاد واگذار خواهد شد و دولت نیز پشتیبانی خواهد کرد.

دبیر ستاد خدمات سفر استان نیز در این آیین از همه کسانی که از ٣ ماه قبل از نوروز مشغول آماده‌سازی استان برای ورود زائران بارگاه رضوی بوده‌اند، قدردانی کرد و گفت: فعالیت‌های ستاد خدمات سفر از دی‌ماه٩٧ آغاز شد و تا آذر٩٨ ادامه دارد.

آن‌طور که ابوالفضل مکرمی‌فر گفته است، ٧میلیون و ۴٣٩هزار نفر در نوروز در خراسان رضوی اقامت داشتند که نسبت به سال گذشته، ٧درصد افزایش داشته و تعداد ورود مسافر به این استان در این روزها در حدود ١۴میلیون نفر بوده است.

وی با اشاره به برپایی ١۶٨ جشن نوروزگاه در ٢٧ شهر استان و یک جشن نوروزگاه در خاک ترکمنستان، گفت: نقش پررنگ شهرداری‌ها برای برگزاری جشن نوروزگاه، شایسته قدردانی است.

دبیر ستاد خدمات سفر استان پس از تشکر از همه مسئولان ستاد و کمیته‌های دوازده‌گانه، از زحمات شهرداری مشهد و کمیته خدمات شهری که تلاش ویژه‌ای در فراهم‌آوردن سفری دلنشین برای زانران داشته‌اند، قدردانی کرد.

در پایان این مراسم از تعدادی از مسئولان این ستاد به نمایندگی از همه دست‌اندرکاران تجلیل گریدد و از شهردار مشهد نیز که نقش پررنگی در این ستاد داشت، قدردانی شد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی