کد خبر : 97105
/ 12:29

کشف بیش از١٣ تن گوشت فاسد در مشهد

کشف بیش از١٣ تن گوشت فاسد در مشهد

شهرآرا آنلاین - محمد‌حسن سیرجانی - عده‌ای همیشه صداقت را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند و راه و رسم کسب حلال را دنبال می‌کنند و از این طریق امور زندگی خود را می‌گذرانند. ولی در مقابل عده‌ای هستند که با سوء‌استفاده‌ و فریب مردم کار خود را پیش می‌برند که نه‌ تنها موجب ضرر و زیان به جامعه می‌شوند بلکه در برخی از مواقع جان مردم را به بازی گرفته و سلامت آن‌ها را تهدید می‌کنند. 

مأموران قانون در حوزه تعزیرات و دام‌پزشکی مشهد طی اقدامی پیگیرانه دست چند فرد سود‌جو که با عرضه محصولات خام دامی فاسد و غیر‌بهداشتی قصد از بین بردن سلامت جامعه را داشتند، رو کردند و به این اقدام مجرمانه آن‌ها پایان دادند.

مرحله اول این طرح ضربتی از سوی بازرسان و کارشناسان اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد‌غذایی شبکه دام‌پزشکی مشهد به انجام رسید که جلوی توزیع هزاران کیلوگرم کله‌پاچه و آلایش دامی فاسد گرفته شد.

مأموران در این طرح طی بازرسی از یک فروشگاه عرضه فرآورده‌های خام دامی واقع در بولوار استقلال مشهد مقدار ١۴٠٠کیلوگرم کله‌پاچه تاریخ مصرف گذشته که در ٩٠کارتن بسته‌بندی شده و قرار بود در بازار عرضه شود را از قسمت سردخانه این واحد صنفی کشف کردند.

به گفته دکتر شهرام کرباسی، مدیر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد‌غذایی شبکه دام‌پزشکی مشهد، مأموران این سازمان در مرحله دیگری از طرح نظارتی خود مقدار ٣٠٠٠عدد قلم گاوی تاریخ مصرف گذشته را دریک واحد بسته‌بندی فرآورده‌های خام دامی در مشهد کشف و ضبط کردند که در همین باره پرونده تخلف خاطیان تشکیل شد.

هم‌زمان با انجام طرح نظارتی شبکه دام‌پزشکی مأموران اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان‌رضوی نیز طی اقدامی دیگر یک کارگاه تولید گوشت چرخ‌کرده تاریخ مصرف گذشته را در مشهد شناسایی و برای بررسی موضوع به سراغ آن رفتند.

مأموران اداره تعزیرات در این طرح ضربتی طی هماهنگی با اتاق اصناف و اداره کل دام‌پزشکی به محل شناسایی شده واقع در منطقه سیدی مشهد رفتند و مکان را مورد بررسی و بازرسی قرار دادند.

طبق بازرسی صورت گرفته کارشناسان دام‌پزشکی و اتاق اصناف مشهد، مشخص شد در این کارگاه آلایشات گاوی نظیر پوست صورت گاو و چربی گوسفندی با همدیگر چرخ شده و به جای گوشت چرخ‌کرده تولید و در بازار توزیع می‌شود.

﷯رئیس شعبه سیار اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان‌رضوی در حاشیه این طرح ضربتی بیان کرد که در بازرسی از این کارگاه غیر‌بهداشتی و غیر‌مجاز ۴٠٠کیلو‌گرم آلایش دامی کشف و ضبط و برای آزمایش‌های مربوط به اداره دام‌پزشکی تحویل داده شد.جلیلی ادامه داد: مأموران ما در تاریخ یازدهم فروردین ماه امسال نیز طی شناسایی کارگاهی واقع در بولوار شهید کریمی مشهد و بازرسی از آن یک محموله ۱۲هزار کیلوگرمی گوشت چرخ‌کرده تاریخ مصرف گذشته و فاسد را کشف و توقیف کردند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی