کد خبر : 97106
/ 12:30
بررسی‌ها تا روشن شدن علت دقیق حادثه ادامه دارد

سوختن ٧کارگر در کارخانه تولید شمش

ظهر سه‌شنبه کارگران شرکت ذوب فلزات رهام در محل شهرک صنعتی چناران مشغول جابه‌جایی مخزن مواد مذاب بودند که به دلایل نامشخص دچار حادثه شده و در پی واژگونی این مخزن، ٧کارگری که پیرامون این مخزن بودند دچار سوختگی شدید شدند.

سوختن ٧کارگر در کارخانه تولید شمش

شهرآرا آنلاین - محمد‌جواد ابوعطا - با اعلام وقوع حادثه، به گفته دکتر رجب‌پور، مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، ۳دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند و ۶کارگر را به بیمارستان ثامن‌الائمه چناران منتقل کردند و یکی دیگر از کارگران نیز از سوی کارکنان این شرکت به بیمارستان منتقل شد.

انجام اقدامات اولیه و ضروری از سوی کادر درمانی متخصص و اورژانس بیمارستان انجام شد و با توجه به درجه و وسعت سوختگی و وضعیت مصدومان با دستور پزشک معالج دستور اعزام صادر شد. از این رو مصدومان با یک اتوبوس آمبولانس و یک آمبولانس از بیمارستان، به بخش سوختگی بیمارستان امام‌ رضا(ع) اعزام شدند.

 

وضعیت یکی از کارگران وخیم است

بر‌اساس آنچه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرده‌اند، ٢نفر از بیماران که حال عمومی بهتری داشتند به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند و حال یکی از بیماران که دچار سوختگی صددرصد شده وخیم است.

همچنین سوختگی ۴‌مصدوم دیگر زیر ۳۰‌درصد اعلام شده است که مشکل دیگری ندارند و در بخش سوختگی بیمارستان امام‌رضا (ع) تحت اقدامات درمانی قرار گرفته‌اند.

 

مقصران احتمالی شناسایی می‌شوند

مدیر شهرک صنعتی چناران در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهرآرا، ضمن اظهار تأسف از رخداد این حادثه از آغاز تحقیقات همه‌جانبه از سوی کارشناسان اداره کار و شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی برای مشخص شدن علت حادثه و همچنین مقصران احتمالی خبر داد. 

علی دهقان‌زاده با اشاره به اینکه این حادثه در شرکت‌ ذوب‌آهن این شهرستان رخ داده است بیان کرد: این کارخانه با خریداری ضایعات فلزی و ذوب آن‌ها، اقدام به تولید شمش فولاد می‌کند و براساس بررسی های اولیه حادثه زمانی رخ می‌دهد که کارگران در حال جابه‌جایی یک مخزن بوده‌اند که به دلایل نامشخص، این مخزن حاوی آهن گداخته واژگون شده و مواد‌مذاب به اطراف پخش می‌شود که در نتیجه کارگران اطراف این مخزن دچار سوختگی می‌شوند.

وی با بیان اینکه بررسی‌های ما از لحظه وقوع حادثه آغاز شده و از محل حادثه نیز بازدید به عمل آمده است، ادامه داد: پیگیری وضعیت کارگران حادثه‌دیده نشان می‌دهد اکنون یکی از آن‌ها وضعیت وخیمی دارد و در کما به سر می‌برد.

دهقان‌زاده درباره اینکه آیا این حادثه در این شرکت سابقه داشته است، گفت: طی مدتی که این شرکت در شهرک صنعتی چناران مشغول به کار است این اولین حادثه سوختن کارگران است، هر چند معتقدیم در بحث کار و حوزه صنعت این اتفاقات قابل پیش‌بینی و پیشگیری است.

مدیر شهرک صنعتی چناران با اشاره به بازدیدهای پیشگیرانه، از شرکت‌های فعال در این شهرک از سوی واحد آتش‌نشانی، بیان کرد: همواره به تمام واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک رعایت نکات ایمنی و رعایت ایمنی حین کار را گوشزد کرده‌ایم که تا پیش از این حادثه مورد خاصی نیز در شهرک مشاهده نشده است.

﷯وی در‌باره وضعیت بیمه کارگران حادثه‌دیده و حمایت‌های قانونی از آن‌ها خاطرنشان کرد: این افراد همه بیمه بوده‌اند و مشکلی در این حوزه وجود ندارد و ما نیز در مبحث حق و حقوقات این کارگران پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد و حالا مهم‌ترین مبحث بازیابی سلامت این کارگران است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی