کد خبر : 97163
/ 07:47

گیم آف ترامپ

دونالد ترامپ در توئیتر باز هم از بازی تاج و تخت برای مقاصد سیاسی سوء‌استفاده کرد تا داد عوامل و طرف‌داران این سریال بالا بگیرد

گیم آف ترامپ

شهرآرا آنلاین - فرانک باباپور

هنرنمایی جدید پرزیدنت

 در حالی که روزهای انتظار برای قسمت دوم سریال بازی تاج و تخت را سپری می‌کنیم، دیالوگ‌های قسمت اول در فضای مجازی منتشر می‌شود و یک عده هم شروع به دیدن سریال از فصل اول کرده‌اند تا به طرف‌داران برسند. اتفاقا یکی از این طرف‌داران پر و پا قرص سریال، دونالد ترامپ است که علاقه خاصی به استفاده از شعارهای سریال با هدف‌های سیاسی دارد. دیروز هم یکی از این سوءاستفاده‌ها را داشت و در صفحه توئیترش پوستری منتشر کرد از عکس خودش در فضای سرد و مه‌گرفته شبیه به فضای سریال که روی آن شعاری نوشته شده با فونت پوسترها و تیتراژ گیم آو ترونز. او در این پوستر به انتشار گزارش ویرایش شده رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا اشاره کرده و نوشت: «نه تبانی (با روسیه)، نه مانع‌تراشی (سر راه تحقیقات مولر).  نفرت‌پراکنان و تندروهای چپ حزب دموکرات،‌ بازی تمام است.» این کار ترامپ واکنش مالک سریال، یعنی شبکه HBO را به دنبال داشته تا در بیانیه‌ای این‌طور بنویسند: «هر چند که اشتیاق و تمایل به سریال «بازی تاج و تخت»‌ را، در حالی که فصل پایانی آن از راه رسیده است، درک می‌کنیم. همچنان ترجیح می‌دهیم که دارایی معنوی ما برای اهداف سیاسی استفاده نشود.»

 

ول کن ترامپ به تاج و تخت اتصالی کرده

این اولین‌بار نیست که ترامپ چنین استفاده‌هایی از سریال کرده است. ١٢آبان سال گذشته ترامپ با منتشر کردن پوستری و سوءاستفاده از شعار معروف گیم آو ترونز (Winter is coming) و تغییر آن به «Sanctions are coming» به معنای «تحریم‌ها در راه است» آغاز تحریم‌ها علیه ایران را هشدار داد. این پوستر واکنش‌های زیادی به دنبال داشت، از جمله مالک، نویسنده و تعدادی از بازیگران سریال که خونشان به جوش آمده بود! شبکه HBO رسما ترامپ را دوتراکی نامید و در توییتی نوشت: «در زبان دوتراکی‌ به سوءاستفاده از نماد تجاری چه می‌گویند؟» حالا دوتراکی‌ها در سریال قبیله‌ای وحشی هستند که قتل عام می‌کنند و رحم و مروت ندارند. جرج آر.آر مارتین خالق داستان سریال هم در توئیترش نوشت: «ترس از شمشیر بُرنده‌تر است.» بعد هم از مردم آمریکا خواست که با شرکت در انتخابات بعدی، جلوی رأی آوردن مجدد ترامپ را بگیرند. میسی ویلیامز، یکی از بازیگران اصلی سریال که نقش آریا استارک را بازی می‌کند نیز در جواب توئیت ترامپ و پوسترش نوشت: «امروز نه» این پوستر در کشور خودمان هم واکنش‌های زیادی داشته است، مهم‌ترینش واکنش صفحه منتسب به سردار سلیمانی بود که با منتشر کردن پوستری در اینستاگرام، که آن هم از الگوهای سریال بازی تاج و تخت پیروی می‌کرد، پاسخ ترامپ را این‌طور داد: «من در برابر تو خواهم ایستاد». ترامپ یک بار دیگر هم با انتشار پوستری با شعار «Coming Is Wall The» شروع دیوار کشیدن در مرز مکزیک را در توئیترش اعلام کرده و صدای خیلی از طرف‌داران سریال را درآورده بود.

 

روی اعصاب طرف‌داران

همین اصرار ترامپ برای استفاده مدام از طرح‌های سریال تاج و تخت باعث شده است که او علاوه بر سوژه فحش و دشنام طرفداران سریال به سوژه شوخی‌ها‌شان هم تبدیل شود. «فردا صبح که پاشیم، می‌بینیم ترامپ سوار اون اژدها چشم آبیه قسمت آخر گیم آف ترونز شده و داره به برج میلاد لگد می‌زنه.» البته بیشتر شوخی‌ها را کاربران آمریکایی زیر پست ترامپ انجام داده بودند.پست ترامپ بیش از ٨٠ هزار کامنت داشت که اکثر آن‌ها شامل ناسزا و شوخی بود. مثل کاربری که با دستکاری پوستری که ترامپ منتشر کرده است روی آن نوشت. «اوه خدایا! این وحشتناکه، این پایان ریاست جمهوری منه، بازی تمام است.» یا کاربری که نوشته بود «Presidency over» یعنی ریاست جمهوری تمام است. یک نفر هم نوشته بود «Your is coming winter» یعنی «زمستان برای تو در راه است». کاربر دیگری هم زیر پست ترامپ نوشته بود. «واو... خیلی مزخرفه! مثل این‌که این اکانت از اون اکانت‌های طنز توییتر شده؟»

﷯بعضی‌ها هم تکه‌های کنایه‌آمیزتری حواله دونالد ترامپ کرده بودند ، مثل کاربری که نوشته بود«اژدها هم داری؟» یکی هم نوشته بود «واقعا دلم برای این الگوبرداری‌ها توسط یک رئیس جمهور تنگ میشه!» که به صورت غیر نخواهد داد.مستقیم به ترامپ گفته دیگر به اورای

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی