کد خبر : 97214
/ 07:24

کارآفرین شو

برای راه اندازی استارت آپ خود در مشهد چه مراحلی پیش رویتان است؟

کارآفرین شو

شهرآرا آنلاین - حامد سرادار - این روزها که ناامیدی بر فضای اقتصادی کشور سایه انداخته است و روش های معمول برای کسب درآمد از جمله استخدام در یک اداره دولتی یا راه اندازی یک مغازه و فروش کالا دیگر جواب گوی خیل عظیم جوانان جویای کار نیست، بهترین نوش دارو را شاید بتوان در کارآفرینی و رفع نیازهای کوچک و بزرگ جامعه به کمک راه حل های علمی و به روز ازسوی گروه های جوان، جمع و جور و بامهارت دانست. از آنجایی که با تحریم ها روبه رو هستیم، اکنون بهترین زمان برای ورود به عرصه کارآفرینی است و می توان با اجرایی کردن ایده های خوب، سهم مناسبی از بازار را کسب کرد.همزمان با روز ملی کارآفرینی، در این مطلب قصد داریم به گام هایی که برای راه اندازی یک کسب و کار در پیش دارید بپردازیم. البته کارآفرینی و راه اندازی استارت آپ ها که این روزها سر زبان همه است، آن قدرها هم که فکر می کنید آسان نیست و نزدیک به ٩٠درصد استارت آپ ها درنهایت شکست خورده و فراموش می شوند. پس اگر شما هم می خواهید کسب وکار خودتان را راه بیندازید و به جرگه استارت آپ های موفق برسید، به توصیه هایی که در ادامه می آوریم بیشتر توجه کنید.

 

بدبین ها را نادیده بگیرید

در مسیر کارآفرینی، «نه»های زیادی می شنوید. اما به کار خود ادامه بدهید، چرا که این شما هستید که بهترین مسیر را می دانید نه آن ها.

 

یک قدم جلوتر باشید

سعی کنید آینده نگر باشید. بیندیشید که در آینده صنایع مختلف چگونه توسعه پیدا می کنند؟ نگران آینده نگری اشتباه خود نباشید.

 

به میدان بروید

کار خود را جلو ببرید و مورد آزمون و خطا قرار دهید. دست از حرف زدن بردارید و از شکست نترسید.

 

یک مسئله پیدا کنید

یک مسئله یا نیاز برطرف نشده را در اطراف خود شناسایی کنید. با ١٠٠٠نفر درباره چگونگی حل آن صحبت کنید. سپس فقط یک راه حل انتخاب کنید و وقتی تصمیم گرفتید فقط اجرا کنید.

 

علایق خود را دنبال کنید

اگر هفته ای ٨٠ساعت روی ایده خود کار نمی کنید، بدانید این ایده مورد علاقه شما برای ایجاد یک کسب و کار نیست. به دنبال فعالیت در حوزه علایق خود باشید، آنگاه متوجه می شوید که به دنبال وقت اضافه برای کارکردن هستید.

 

نمونه اولیه از راه حل ارائه دهید

با ایجاد یک نمونه ابتدایی و اولیه از راه حل خود، می توانید شور و اشتیاق دیگران و مخاطبان هدفتان را در استفاده از آن بسنجید. برای ایجاد آن نیازی ندارید یک برنامه نویس باشید و می توانید در چند تصویر آن را توضیح دهید.

 

به خودتان اعتماد کنید

شما کسب وکار خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسید. مهم تر از همه، شما خودتان را می شناسید، بنابراین به توانایی هایتان اعتماد کنید.

 

استارت آپی شو

برای راه اندازی استارت آپ ارائه طرح کسب و کار (بوم کسب و کار) و داشتن هم گروهی های متخصص از واجبات است. اگر در مشهد هستید، به شما چند رویداد معرفی می کنیم تا راه و روش راه اندازی یک کسب و کار را بیاموزید و در کنار شرکت این رویدادها بتوانید با دیگر افراد متخصص در حوزه های مختلف آشنا بشوید و یک گروه تشکیل بدهید.

 

  • محصول یا راه حل خود را ارائه دهید
  • یک شریک پیدا کنید
  • برای خود مشاورانی در نظر بگیرید
  • جذب سرمایه کنید

 

هم فکر

مهم ترین رویداد کارآفرینانه برای شبکه سازی در کشور است که در مشهد هم به طور هفتگی چند سالی در حال برگزاری است. این رویداد چهارشنبه ها بعدازظهر در محل استارت آپ های مختلف مشهدی میزبان علاقه مندان است و در هر رویداد موضوعی کارآفرینانه مورد بحث قرار می گیرد. برای اطلاع از جلسات بعدی این رویداد می توانید به کانال این رویداد مراجعه کنید. 

@mashhadhamfekr

 

رکاد

اگر دانش آموز هستید و می خواهید با دنیای استارت آپ ها آشنا شوید، رکاد بهترین رویداد برای کسب اطلاعات در این زمینه است. شما در این رویداد دانش آموزی که در بازه های مختلف زمانی به صورت استارت آپ ویکند برگزار می شود، می توانید در کنار بهترین مربیان با اصول راه اندازی یک استارت آپ آشنا شوید. 

@Rokad

 

هم آفرینی

در رویدادهای هم آفرینی شهری مشهد، شما در یک آخر هفته با مسائل پیش روی شهرمان بیشتر آشنا می شوید و در کنار جمعی از متخصصان و مربیان و علاقه مندان به بازآفرینی اقتصادی فضای شهری به ایده پردازی، شبکه سازی، تیم سازی و خلق مدل کسب و کار می پردازند. 

@Innovationstudio

 

وارد گود شوید

حالا که با اصول اولیه راه اندازی یک استارت آپ آشنا شدید، اگر ایده یا راه حلی برای مسئله دیگران دارید و می خواهید آن را با هم گروهی هایتان اجرا کنید، ما به شما چند مرکز و شتاب دهنده در مشهد معرفی می کنیم تا در این مراکز کلی خدمات تخصصی و سرمایه دریافت کنید و در فضای کاری مشترکی که در اختیارتان قرار می گیرد، ایده خودتان را رشد بدهید. 

 

شتاب دهنده کسب و کار فردوسی

این شتاب دهنده مشهدی که از دل دانشگاه فردوسی مشهد بیرون آمده است در ساختمان آتیسا واقع در ابتدای بولوار سیدرضی تاکنون طی ٧دوره میزبان ٢٨استارت آپ بوده است. 

 

پارک علم و فناوری

در تمام کشور این پارک های علم و فناوری هستند که به عنوان نهادهای دولتی وظیفه کمک و رشد کسب و کارهای نوپا را دارند. پارک علم و فناوری خراسان رضوی هم به عنوان قدیمی ترین شتاب دهنده این استان در ۵مرکز رشد با موضوعات تخصصی «فناوری جامع»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «انرژی»، «فناوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی» و «فناوری های فرهنگی و زیارت» میزبان شرکت ها و کسب وکارهای نوپاست. شما می توانید برای ارتباط با این پارک به وب سایت kstp.ir مراجعه کنید. 

 

مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد

در این مرکز که به همت شهرداری مشهد در طبقه فوقانی چهارسوق هنر بوستان کوهسنگی راه اندازی شده است، فضای کار اشتراکی بزرگی در اختیار ٣شتاب دهنده فینوا، تریگ آپ و استودیو نوآوری و شتاب دهی پروژه های خلاق شهری قرار گرفته است. این مرکز با تمرکز بر حل مسائل شهری میزبان گروه های جوان است. 

 

دانشگاه های شهر

اگر دانشجو هستید و با هم دانشگاهی هایتان قصد راه اندازی یک استارت آپ دارید، نمی خواهد خیلی راه دوری بروید. اخیرا بیشتر دانشگاه ها، شتاب دهنده هایی در محیط دانشگاهی خود مستقر کرده اند و از ایده های نوآورانه دانشجویان خود حمایت می کنند. مرکز رشد دانشگاه فردوسی و مرکز نوآوری دانشگاه آزاد از نمونه های خوب شتاب دهنده های دانشگاهی هستند. 

 

سانبا پلاس

این شتاب دهنده که از دل دانشگاه آزاد بیرون آماده است به دنبال ارائه خدمات تخصصی به استارت آپ ها برای تبدیل ایده ها در زمینه های مختلف به محصولات فناور است. این شتاب دهنده در دفتری به نشانی احمدآباد١٠، ساختمان رضا، واحد١٠ مستقر است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی