کد خبر : 97222
/ 07:35

جریان مرگ در مسیل های خروشان

٢نفر در کانال‌های آبی «چهل بازه» و «کشف رود» مشهد‌ غرق شدند

جریان مرگ در مسیل های خروشان

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - با شدت گرفتن موج بارشی در شهر مشهد و جاری شدن سیل، مسیل‌ها و کانال‌های آبی که برخی از آن‌ها از وسط و یا گوشه کنار شهر می‌گذرند بسیار خطر‌خیز شده‌اند تا جایی که قبل از آغاز این سامانه‌های بارشی آتش‌نشانی اخطار داده به هیچ‌وجه شهروندان در مسیر سیلاب‌ و کانال‌های شهر توقف و یا تردد نداشته. با وجود این تذکرات و توصیه‌های ایمنی اما ٢حادثه مرگ‌بار طی ٧٢ساعت گذشته در مسیر کانال‌های پنجتن و چهل‌بازه اتفاق افتاد و زنی جوان و کودکی خردسال جان خود را از دست دادند.

عصر جمعه‌ای که گذشت تماس جمعی از شهروندان مبنی بر سقوط پسربچه خردسال به داخل کانال آب، پای عوامل امدادی و انتظامی را به منطقه پنجتن مشهد کشاند. این ماجرای تلخ از این قرار بود که پسر بچه‌ای چهارساله طی اتفاقی نامعلوم در اطراف پل رسالت به داخل کانال آبی که در آن محل وجود داشت سقوط کرد و تلاش اهالی نیز برای نجات او بی‌نتیجه ماند.

غواصان نیروهای امدادی مشهد پس از بررسی‌های اولیه بلافاصله تن به رودخانه کشف رود زدند و بعد از گذشت ساعتی پیکر بی‌جان این کودک خردسال را ١٠٠متر پائین‌تر از پل رسالت پیدا کردند.

 

غرق شدن زن جوان در چهل‌بازه

هنوز ساعتی از وقوع حادثه جان‌سوز غرق شدن کودک چهارساله در منطقه پنجتن مشهد نگذشته بود که در اولین دقایق بامدادی شنبه سی‌و‌یکم فروردین تلفن همراه بازپرس ویژه قتل با تماس عوامل انتظامی به صدا درآمد و خبر مفقود شدن زنی جوان با احتمال قتل وی به قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد اعلام شد و طولی نکشید که این مقام قضایی در محل وقوع حادثه واقع در محدوده کال چهل‌بازه حضور یافت.

مردی جوان که سر و وضع خاکی و گِلی داشت و دچار جراحات سطحی نیز شده بود در مواجه با قاضی ویژه قتل دادسرای مشهد گفت که در مسیر بیابانی اطراف این مسیل آب به همراه همسرش به وسیله موتور سیکلت در حال تردد بوده است. او در ادامه مسیر برای بالا رفتن از تپه‌ای سرعت موتور سیکلتش را زیاد کرده که تعادل خود را از دست داده و همسرش نیز از ترک موتور سیکلت به داخل رودخانه سقوط کرده است.

با توجه به ادعای این مرد سی‌وهفت ساله فرضیه قتل مطرح و او به صورت موقت بازداشت شد. از سوی مقابل تیمی از نجاتگران آتش‌نشانی به دستور بازپرس احمدی نژاد در محل حاضر شدند و به پویش محل برای کشف زن جوان از دل رودخانه پرداختند.

حجم بالای آب و شدت جریان آن عملیات جست‌وجو غواصان را به کندی پیش می‌برد تا اینکه جسد زن سی‌وهفت‌ساله در ساعت ١٠:٣٠روز شنبه سی و یکم فروردین، یک و نیم کیلومتر بعد از پل شهید پرتویی مشهد پیدا شد.

با وجود نبودن آثار جرح در اندام متوفی، اما همچنان فرضیه قتل او مطرح بود که مردی جوان با مراجعه به بازپرس جنایی دادسرای مشهد بیان کرد که شاهد وقوع این حادثه بوده است.

تنها شاهد این ماجرا که در نزدیکی محل حادثه، مجموعه پرورش اسب دارد به قاضی احمدی‌نژاد گفت: «مرد جوان همراه با همسرش درحال تردد از کانال آب بودند که هنگام بالا آمدن‌ از یک تپه، موتور سیکلت آن‌ها واژگون و هر دو داخل رودخانه سقوط کردند. زمانی نگذشت که مرد جوان به سمت من ‌آمد و در حالی که همه لباس‌هایش خاکی و گلی بود خواست تا با آتش‌نشانی تماس بگیرم. او می‌گفت که همسرش داخل رودخانه سقوط کرده و هرچه تلاش کرده است نتوانسته نجاتش دهد.»

﷯با اظهارات تنها شاهد ماجرا و نداشتن دلایل کافی مبنی بر جنایی بودن ماجرا فرضیه قتل رد شد و جسد متوفی برای بررسی‌های تکمیلی به پزشکی قانونی انتقال یافت.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی