کد خبر : 97251
/ 07:35

ترویج «دکترین ولایت»، ایجاد زمینه خواست جهانی ظهور

آیت‌ا... علم‌الهدی: باورمندی نسبت به وجود امام‌زمان(عج)، جریانی جدا از زندگی ما نیست

ترویج «دکترین ولایت»، ایجاد زمینه خواست جهانی ظهور

شهرآرا آنلاین - آیت‌ا... علم‌الهدی شامگاه یکشنبه در مراسم جشن نیمه شعبان با بیان اینکه باورمندی نسبت به وجود امام‌زمان(عج)، جریانی جدا از زندگی ما نیست، گفت: گاهی اوقات برداشت‌ها درمورد عقاید و باورمندی‌های دینی طوری است که در زندگی ما نقش ندارد. بعضی به‌عکس آنچه فکر می‌کنند، افرادی متدین هستند، دین‌مداری‌شان نوعی سکولار است، یعنی مسئله دین را واقعیت مربوط به معنویت و عالم غیبِ جدای از عرصه زندگی می‌دانند، درحالی‌که خداباوری و معادباوری، یک باورمندی غیبی است؛ باورمندی ما، تمام مسائل ما در زندگی فرهنگی و اجتماعی‌مان را شکل می‌دهد و این واقعیتی است که نسل جوان به آن اذعان دارد، نمی‌توان زندگی را با فرض جدایی از اجتماع، فرهنگ و سیاست فرض کرد. نماینده ولی‌فقیه در خراسان افزود: یکی از خصوصیات جامعه ما به‌‌ویژه در قشر تحصیل‌کرده و جوان، این است که نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی بی‌تفاوت نیستند. آیت‌ا... علم‌الهدی بیان کرد: این فرهنگ به‌خاطر انقلاب اسلامی و تدبیر امام بزرگوار ما در جامعه ایجاد شده است که امروز هر کسی در هر شغلی نسبت به آنچه در جامعه و سیاست می‌گذرد، صاحب‌نظر و صاحب‌عقیده است.

آیت‌ا... علم‌الهدی گفت: باورمندی به امام‌زمان(عج) در زندگی روزمره کسانی که بصیرت دارند مؤثر است، یعنی باور دارد سرنوشت اجتماعی و سیاسی جامعه با سرنوشت ما گره‌خورده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، ترویج «دکترین ولایت» را راه ایجاد زمینه برای خواست جهانی بیان و تصریح کرد: با ترویج دکترین ولایت، زمینه این خواسته را در همه دنیا فراهم کنیم که خوشبختانه قضیه در این جهت درحال پیش‌رفتن است. منطقه را از چنگ استکبار خارج کردیم و این روش اگر ادامه پیدا کند، زمینه این باورمندی جهان‌گیر می‌شود؛ اگر زمینه این خواسته جهانی شد، وجود اقدس امام‌زمان(عج) تشریف می‌آورند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی