کد خبر : 97324
/ 04:40
گلایه آیت‌ا... علم‌الهدی از موازی‌کاری‌های نامناسب در حوزه نشر دفاع مقدس

مدیریت نشر دفاع مقدس را از دیگر نهادها بگیرید

متأسفانه امروز جامعه هنری، صداوسیما و رسانه‌ها مدیر دفاع مقدس شده‌اند در حالی‌ که هیچ‌کدام صلاحیت لازم را برای مدیریت نشر آثار دفاع مقدس ندارند.

مدیریت نشر دفاع مقدس را از دیگر نهادها بگیرید

شهرآرا آنلاین - «متأسفانه امروز جامعه هنری، صداوسیما و رسانه‌ها مدیر دفاع مقدس شده‌اند در حالی‌ که هیچ‌کدام صلاحیت لازم را برای مدیریت نشر آثار دفاع مقدس ندارند. نمی‌توان ‌دفاع مقدس را در قالب فیلمی منتشر کرد که کارگردان، نویسنده و بازیگر آن نه سنخیتی با دفاع مقدس دارند، نه در آن دوران حضور داشته‌اند و نه جزئیات آن برایشان قابل تصویر است.» این موضوع را نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در جمع مدیران کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور بیان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه مشهد، آیت‌ا... سید احمد علم‎الهدی با اشاره به اینکه نشر دفاع مقدس ٢ جنبه نشر و مدیریت نشر آثار را دارد‌ اضافه کرد: در بعضی فیلم‌ها حتی یک سر سوزن از حرکاتی را که انجام می‌شود‌ در دفاع مقدس ندیده‌اید. در فیلم و سریال امروز، مدیریت نشر دفاع مقدس سنخیتی با دفاع مقدس ندارد. باز گذاشتن مدیریت‌ها برای نشر دفاع مقدس جز اینکه این حوزه را معکوس نشان دهد چیز دیگری ندارد.

وی ادامه داد: اگر از سوی شما و استان‌ها برای مدیریت نشر آثار دفاع مقدس خیزی دسته‌جمعی برداشته شود و بر ظرفیت‌های استانی تکیه کنید، دیگر ناموس دفاع مقدس در دست بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ای نمی‌افتد که جز منافع مالی چیزی ‌در نظر نگرفته است.

 

﷯ چاپ کتاب تنها راه نشر دفاع مقدس نیست

«شما مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، پرچم حفاظت و نشر آثار شهدا را به دست گرفتید و درباره برکات جان‌نثاری آن عزیزان زحمت می‌کشید و نکته ارزشمند این است که این نهاد مقدس در حفظ این آثار موفق بوده است.» عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر این نهاد را نداشتیم و این فعالیت‌ها نبود، با گذشت ٣٠ سال از پایان جنگ، امروز شاهد زنده‌ بودن جریان دفاع هشت‌ساله در فرهنگ جامعه انقلابی‌مان نبودیم. آیت‌ا... علم‌الهدی به وجود شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی و کاهش کتاب‌خوانی در کشور و نسل جوان اشاره و اظهار کرد: زمانی می‌خواهیم آثار را حفظ کنیم و آن را نشر دهیم و زمانی نیز می‌خواهیم فرهنگ را نشر بدهیم. بسنجید آیا اقدامات در جهت نشر دفاع مقدس فقط چاپ کتاب است. نماینده ولی فقیه در استان به اصل استکبارستیزی در روابط بین‌الملل اشاره کرد و گفت: زمانی در روابط بین‌الملل و سیاست خارجی موفق خواهیم بود که اصل استکبارستیزی در جریان دفاع مقدس را نشر دهیم.

آیت‌ا... علم‌الهدی با بیان اینکه تمام جریان فکری تعامل و زد و بند با استکبار جهانی باید براندازی شود اظهار کرد: اگر با این فکر جنگیدیم، خود نسل جدید ما به سراغ نشر آثار دفاع مقدس می‌آید. ابزار موجودمان برای نشر، ابزار هنر است، آن‌ هم هنرهای ملموس و محسوس در جامعه، نه‌فقط نوشتن کتاب.

وی بخشی از آمدن جوانان به سراغ نشر آثار دفاع مقدس را محصول فرهنگ استکبارستیزی دانست که رهبری نشر داده‌اند و اضافه کرد: امروز رسانه ملی منطقی دارد و می‌گوید ما در رقابت با جریان‌های فرهنگی خارجی قرار گرفته‌ایم و باید کاری کنیم آن‌ها را از آن جریان‌ها منصرف کنیم و به داخل جذب کنیم. پس کاری که آن‌ها می‌کنند خودمان انجام دهیم! نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه با همین دید می‌خواهند به جریان نشر ارزش‌های دفاع مقدس وارد شوند افزود: معتقدم خیلی قاطعانه باید وسط میدان بایستید و مدیریت نشر دفاع مقدس را از دیگر نهادها بگیرید ولو اینکه عده‌ای ابتدا ناراحت شوند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی