کد خبر : 97483
/ 06:41
سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی مرکز خراسان‌رضوی بیان کرد:

وضعیت بستر کال‌ و مسیل‌های کشف‌رود فاجعه‌بار است

سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی مرکز خراسان‌رضوی از محدوده منطقه3 بازدید کرد.

وضعیت بستر کال‌ و مسیل‌های کشف‌رود فاجعه‌بار است

شهرآرا آنلاین -  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه، قاضی حقدادی سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی مرکز خراسان‌رضوی در همین زمینه گفت: به‌منظور بررسی وضعیت کال‌ها و مسیل‌های سطح شهرستان مشهد و تهدیدات احتمالی سیلاب‌های روز‌های گذشته، به اتفاق رئیس اداره نظارت بر حریم شهرداری مشهد، نمایندگان شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌رضوی و شهرداری منطقه ۳ مشهد از کال‌‌ها و مسیل‌های این منطقه بازدید کردیم.

وی با اشاره به مناطق بازدید شده، تصریح کرد: از مناطق سیل‌زده واقع در روستا‌های علی‌آباد، همت‌آباد، طالقانی، سیاسک، کشمیری ۱۴، گوندوک و قسمت‌هایی از حاشیه کشف‌رود که به‌دلیل ساخت‌وساز‌های غیرمجاز و سکونت در بستر و حریم کال‌ها موجب مسدود شدن مسیر آب گردیده‌اند، بررسی صورت گرفت.

سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی مرکز خراسان‌رضوی گفت: متأسفانه در این بازدید هم شاهد فجایع تجاوز ساختمان‌های مسکونی و صنعتی به بستر رودخانه و حتی انسداد آن بودیم که حتما بعد از مدیریت بحران سیلاب در این موارد تصمیم قاطعی اتخاذ خواهد شد.

قاضی حقدادی افزود: باتوجه به اینکه طی بازدید انجام‌شده، برخی مناطق دارای وضعیت بحرانی‌تری بودند، دستورات قضایی لازم در محل صادر شد.وی تصریح کرد: به‌طور مثال در کشمیری ۱۴ چندین منزل مسکونی با احداث بنا در بستر کال باعث مسدود شدن مسیر شده‌اند که در صورت بروز کوچک‌ترین سیلابی خسارات جانی و مالی در پی خواهد داشت؛ بنابراین دستورات قضایی در محل صادر شد و به نمایندگان آب منطقه‌ای ابلاغ گردید تا برای پیشگیری از وقوع مخاطرات طبیعی اقدامات فوری را انجام دهند.

سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی مرکز خراسان‌رضوی گفت: بر همین اساس بلافاصله شرکت آب منطقه‌ای با همکاری شهرداری منطقه ۳ در محل شروع به اقدام کردند. 

134894.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی